Skocz do zawartości

oplacalnosc przyczepy w stosunku do domkow, pokoi itp


gogi123

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat napisałem ile mnie przyczepa kosztuje.

Nie tylko przegląd i OC, ale też AC mnie kosztuje - ok. 1 tys. zł.

Cenę auta bym liczył, gdyby alternatywą była trasa piesza.

Różnica w paliwie na te trasy to ok. 300,- zł.

Drobnicy typu gaz, chemia itp. nie liczę, bo to już na prawdę wychodzą grosze na każdy wyjazd.

Dlatego wciąż - tylko na tych dwóch wyjazdach i tak 4 tys. zostaje mi w kieszeni, nie mówiąc już o wszystkich wiadomych plusach "mania" swojego domku ze sobą.

W ten sposób za 2 lata zwraca się koszt cycepy - wprawdzie nie mojej, ale np. takiej, jaką zakupił mój sąsiad (koszt - 7.500,- zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się zmieni coś i będę znowu wybierał "domki" "hotele" i inne

to nie będę wtedy już na tym forum, bo i po co wtedy toczyć jałowe dyskusje,

czy pasja KARAWANING się opłaca - ale uchroń mnie Boże :blagac: .

KARAWANING SIĘ NIE OPŁACA !!! :nono:

JEST WIELKĄ PRZYJEMNOŚCIĄ :yay:

Koszty są tu bez znaczenia, bo tego wszystkiego co daje KARAWANING

nie można osiągnąć w inny sposób. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca tak jest :hmm:

 

 

Z tym trudno się nie zgodzić :ok:

W 100% popieram.

Po pierwsze - to może być zarówno nieopłacalne, jak i bardzo opłacalne - w zależności od tego jak się z tego korzysta.

Po drugie - nawet gdyby się to nie opłacało to dalej by było przyjemnością!!!

Bzdura! Opłaca się w 100% skoro od środy stoimy w Szpindlerowym pod stokiem zupełnie za darmo. Czyli za 0zł ;)

Wielki szacun!!!

czy pasja KARAWANING się opłaca - ale uchroń mnie Boże :blagac: .

KARAWANING SIĘ NIE OPŁACA !!! :nono:

To NIE jest wątek o pasji!

I nikt tu (a przynajmniej na pewno ja) nie wycenia pasji.

Po prostu - niezależnie od pasji - MOŻE TO BYĆ TEŻ opłacalne.

Moją pasją jest w 1 kolejności żeglarstwo - ktoś powie, że to drogie i nieopłacalne hobby.

A ja np. w tym roku spędziłem tydzień na katamaranie żeglując po środkowych Cykladach i poznając Grecję od jej prawdziwej strony (każdy dzień inna wyspa, inna plaża, inne klimatyczne miasteczko, etc) i ta tygodniowa wycieczka na full wypasie kosztowała nas 6 tys. zł. Za żadne skarby nie zamieniłbym tego na 1 tydzień w hotelu 5* olinkluziw, co w dodatku kosztowałoby mnie więcej pieniędzy. Żeglarstwo jest zatem opłacalne...

P.S. Zapomniałem jeszcze o tym, że do tych 7 dni żeglowania trzeba dodać 2 dni w Atenach (w hotelu oczywiście) - w ramach tych 6 tysi...

Bzdura! Opłaca się w 100% skoro od środy stoimy w Szpindlerowym pod stokiem zupełnie za darmo. Czyli za 0zł ;)

Czy w cycepie też masz zimówki??

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 0 zł nie stoisz, bo aby tam stać piec chodzi cały czas zapewne, a na powietrze on nie pracuje :skromny:, ale pochwalić się można.

Tak więc wszelkie tego typu wyliczenia oparte są na błędach, coś jest brane pod uwagę, a coś pominięte.

Tak jak pisał LZA dyskusja jest bez sensu dopóki nie weźmie się pod uwagę całości kosztów, poza tym niczemu nie służy.

Nie po to wybieramy się na odpoczynek w jakiejkolwiek formie, aby wyliczać, że bardziej nam się opłaci niż komuś innemu

Edytowane przez niebieski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 0 zł nie stoisz, bo aby tam stać piec chodzi cały czas zapewne, a na powietrze on nie pracuje :skromny:, ale pochwalić się można.

 

Poważnie? :look: Ale my w ogóle nie grzejemy! mamy koce i dwie kołdry i się mocno przytulamy w nocy :skromny: Szkoda kasy na jakiś tam gaz.

 

Widać że zupełnie nie zakumałeś przesłania  :lol:

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skrapla ci sie para w przyczepie? Chyba tylko to może być najgorsze w korzystaniu z przyczepy zima.

Skrapla się ale okna co jakiś czas szmata przecieramy. Jak jest mokra podłoga to kobieta mopem wodę wyciera i do wiadra.

Skrapla i zamarza. Pewnie ma stalaktyty i stalagmity ;D

 

Wieczorem to już nawet można tańczyć na stalagnatach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skrapla się ale okna co jakiś czas szmata przecieramy. Jak jest mokra podłoga to kobieta mopem wodę wyciera i do wiadra.

 

 

A potem można herbatę zrobić czy się umyć nawet! Właśnie dlatego z przyczepą jest najtaniej! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A potem można herbatę zrobić czy się umyć nawet! Właśnie dlatego z przyczepą jest najtaniej! ;-)

Fachowcy na internetach mówią że w przyczepie nie wolno się kąpać bo buda zgnije. Woda więc tylko do spłukiwania szaletu pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca i nie opłaca. Są jednak rzeczy, które się nie opłacają a jednak warto. Są też takie, które się opłacają a nie warto i takie gdzie się opłaca i warto i nie opłaca i nie warto.

W moim przypadku dalej się opłaca pojechać na wczasy zorganizowane. Mianowicie zakład pracy w którym pracuje dalej posiada duże zaplecze turystyczne w postaci domków i pensjonatów turystycznych. Z dofinansowania do takich wczasów można skorzystać raz na dwa lata i biorąc pod uwagę, że koszt takich wczasów dla rodziny 2+2 to np. 180 zł doba dla na wszystkich lub 300 zł doba z pełnym wyżywieniem.

Jeśli policzymy pierwszy wariant na 14 dni to wychodzi  2520 a w drugim już 4200 więc trochę. Korzystając jednak z dofinansowania z zakładu pracy 60 % to wczasy w drugim wariancie wyniosą około 1680 więc bardzo tanio. I tu jest właśnie opcja opłaca i warto. Jest to jednak zupełnie inny wypoczynek niż na polu kempingowym i w swojej przyczepie.

Podsumowując moją wypowiedź raz na dwa lata dalej będziemy korzystać z wczasów pracowniczych i w weekendy i inne wolne chcieliśmy jeździć z przyczepą a w roku bez dofinansowania cały sezon z przyczepą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.