Skocz do zawartości

oplacalnosc przyczepy w stosunku do domkow, pokoi itp


gogi123

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie zmienianie warunków umowy w trakcie jej trwania to własnie banksterstwo. Co poniektóre banki informują o zmianach kilka godzin przed ich wprowadzaniem, tak żeby jak najmniej klientów miało okazję się o tych zmianach dowiedzieć. 

A jak ktoś ma kredyt to bank może mu w każdej chwili zmienić oprocentowanie (wysokość raty). oczywiście zgodnie z umową. ;)

 

Ale widzę, że tu dużo pracowników banków, więc się już nie odzywam, bo mi konto zblokujecie ;P

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.

 

A jak ktoś ma kredyt to bank może mu w każdej chwili zmienić oprocentowanie (wysokość raty). oczywiście zgodnie z umową. ;)

Nie może. To nie takie proste. Oprocentowanie Owszem jest zmienne, ale jest zależne od zewnętrznych czynników, np stóp procentowych.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zmienianie warunków umowy w trakcie jej trwania to własnie banksterstwo. Co poniektóre banki informują o zmianach kilka godzin przed ich wprowadzaniem, tak żeby jak najmniej klientów miało okazję się o tych zmianach dowiedzieć. 

 

A jak ktoś ma kredyt to bank może mu w każdej chwili zmienić oprocentowanie (wysokość raty). oczywiście zgodnie z umową. ;)

 

Ale widzę, że tu dużo pracowników banków, więc się już nie odzywam, bo mi konto zblokujecie ;P

 

wychodzi że więcej jak właścicieli kantorów  :-]

 

 

regulaminy są znane, prowizje i opłaty też, kurs banki też podają, więc nie wiem w czym problem 

na stronie visa jest nawet kalkulator https://www.visa.pl/karty-dla-ciebie/kalkulator-walutowy

i mimo tych wszystkich opłat na walucie typy forint, kuna czy leje lepiej lub tak samo wychodzi się płacąc plastikiem 

 

można jeszcze pokusić się o plastik kantorów internetowych, wtedy mamy kartę w euro, kupujemy po niezłym kursie, nie ma opłat i przewalutowań

korzystne zwłaszcza tam gdzie płaci się euro https://kantor.aliorbank.pl/info/karty-walutowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi kursami to różnie bywa, ostatni raz w CRO byłem w październiku 2016, w Czechach w styczniu 2017 i powiem że na obu wycieczkach płaciłem zarówno plastikiem (mastercard) jak i gotówką i o ile w latach poprzednich zawsze w tych krajach plastikiem wychodziło mi taniej te dwie ostatnie wycieczki zarówno w CZ jak i w CRO gotówka kupiona w kantorze wyszła taniej (kupuje w stacjonarnym kantorze po kursie z internetu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jaki to bank, jaki rachunek i karta? Chętnie bym zmienił swój, .

PEKAO vel uncredito, konto vip i jakieś tam jeszcze, karta jedna na cztery waluty plus druga też na coś, nie ogarniam tego za bardzo ale mam opiekuna który kombinuje jak koń pod górę żeby było dobrze

I to wszystko za darmo całkiem

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu nie ma nic za darmo, za pewne żeby było "za darmo" musisz mieć co miesiąc określone wpływy, obrót na rachunku , wykonać płatności kartą ITD.

spróbuj tego nie spełnić ...

Ale to jest za darmo, nic nie płacę i już.

 

Dałeś przykład jak w telefonach, bez limitu rozmowy to znaczy 2000minut :lol:

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sama nazwa konta vip wskazuje, że to konto dla osób o dochodach wyższych od jakiegoś pułapu który bank uznaje za standardowy. To nie banki muzułmańskie. To, że nie uznaję ich za banksterów, nie znaczy, ze nie trzeba uważać. Ale tak jak w bankach trzeba uważać, tak kupując cokolwiek. Nawet przyczepy sami piszecie, że często chcą sprzedawcy wciskać felerna i trzeba sprawdzać uważać przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bank to instytucja charytatywna i opiekun to wolentariusz :ok:

W przyrodzie nic nie ginie a niektórzy nawet w kasynie wygrywają

 

Mam KK, początkowo miała być awaryjnie na wyjazdy

Z czasem zacząłem używać i np co jakiś czas mam darmowy bilet do kina

Płacić i tak muszę w sklepach wiec płace KK

Ile mnie to kosztuje ?

 

Na debetowej robię tylko min obrót żeby opłaty nie było ... i tez jest konto z kartą za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sama nazwa konta vip wskazuje, że to konto dla osób o dochodach wyższych od jakiegoś pułapu który bank uznaje za standardowy.

 

bardzo byś się zdziwił , jakbyś zaczął dociekać na jakiej zasadzie to działa, i niekoniecznie dochody czy obroty czy cokolwiek innego ma znaczenie 

Hallo !

 

Wątek jest o opłacalności lub nie ....przyczepy a nie karty bankowej ! :-)

 

no ale czymś za tą budę trzeba zapłacić  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytanie ze zrozumieniem to taka trudna rzecz :look:

 

w życiu nie ma nic za darmo, za pewne żeby było "za darmo" musisz mieć co miesiąc określone wpływy, obrót na rachunku , wykonać płatności kartą ITD.

spróbuj tego nie spełnić ... 

 

Na debetowej robię tylko min obrót żeby opłaty nie było ... i tez jest konto z kartą za free

 

:]

 

(...)
Płacić i tak muszę w sklepach wiec płace KK
Ile mnie to kosztuje ?

(...)

 nawet kilka procent zawartej w cenie towaru którą sprzedawca musi odprowadzić do operatora karty

w hurtowniach to normalne że jak chcesz uzyskać dobrą cenę płacisz gotówką lub przelewem na konto, coraz popularniejsze staje się to również w detalu (rabat za płatność gotówką) choć i tak lobby banków i instytucji finansowych w dłuższej perspektywie czasu na to nie pozwoli (za dużą kasę tracą) więc nie zdziwię się jak będą lobbować za stopniowym zmniejszaniem (a docelowo wycofaniem) gotówki z obiegu


Hallo !

Wątek jest o opłacalności lub nie ....przyczepy a nie karty bankowej ! :-)

dobra z mojej strony EOT  przepraszam za OT :]

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w hurtowniach to normalne że jak chcesz uzyskać dobrą cenę płacisz gotówką lub przelewem na konto

 

nie wiem, kilka hurtowni które znam daje mi taką samą cenę bez względu na formę płatności, gotówka, karta, czy przelew - kwota jest taka sama , oczywiście przelew jest najwygodniejszy  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.