Skocz do zawartości

oplacalnosc przyczepy w stosunku do domkow, pokoi itp


gogi123

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z tego co czytam forum, to forumowicze co fajniejszcze campingi nad morzami czy jeziorami też musza rezerwować z kuilkumiesięcznym wyprzedzeniem bo później już nie ma na nich miejsc..

Nie wiem gdzie tych miejsc nie ma. Ja raz spotkałem się z brakiem miejsc. Pojechałem na kemping obok

 

Generalnie w ogóle nie rezerwuje miejsc bo to bez sensu wg mnie i mija się z celem.

 

 

Może chodzi Ci o rezerwację miejsc w pierwszym rzędzie nad morzem? To i owszem. Trzeba rezerwować.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak w pełnym sezonie mi się zdażyło odbić od kempingu, bo fizycznie nie było miejsca ...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątkach o Włoszech i Austrii przewijały się takie posty. Ja osobiście się raz spotkałem z pachołkiem przed campingiem z napisem "Full". Z drugiej strony kwater nigdy nie rezerwuję i zawsze są, bo też padały takie sugestie, że je trzeba rezerwować.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątkach o Włoszech i Austrii przewijały się takie posty. Ja osobiście się raz spotkałem z pachołkiem przed campingiem z napisem "Full". Z drugiej strony kwater nigdy nie rezerwuję i zawsze są, bo też padały takie sugestie, że je trzeba rezerwować.

 

bywa w sezonie, ba nawet jest kolejka oczekujących na wjazd ... i co ciekawe udaje im się wjechać, bo rotacja jest tak duża 

 

a tak w temacie kosztów bo widzę powątpiewania że można 2tyg w Cro spędzić tanio - mnie się udało za 3.5-4kzł

ok 1000zł dojazd (2500km, LPG 13-14L/100km, droga przez Węgry bez opłat, płaciliśmy tylko w Cro ok 150zł)

pobyt na miejscu 10-12noclegów - 12nocy x15e x 4,2zł = 750zł (po drodze nocleg na MOPach, pod termalami na Węgrzech)

reszta - 1800zł to jedzenie, wstępy na termale, jakaś pizza/lody na mieście

 

gdzieś mam dokładne wyliczenia, jak znajdę to wrzucę

np rok temu sporym kosztem był prom, do tego kempingi po 35-40e - i już mamy 1000zł więcej lekko licząc

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilku krotnie nie zmieściłem się na campingu w Chorwacji. Pojechałem dalej i już. W Polsce nie zmieściłem się raz.

 

Dobre parcele, w 1 linii od morza w Chorwacji na popularnych campingach są rezerwowane czasami faktycznie wcześniej niż rok przed przyjazdem. Część ludzi ma wręcz stałą rezerwację na kilka lat - to samo co u nas na Helu, na campingach nad zatoką - tam czasami dobre miejsca są sprzedawane na licytacji, wśród znajomych, a kolejka też jest na kilka lat.

 

ale to raczej sytuacje extremalne. Jak jadę gdzieś na weekend to upewniam się, że jest miejsce lub inny camping w pobliżu - np do 50 km. W ciemno jak nie ma alternatywy - nie jadę bez kontaktu z właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa w sezonie, ba nawet jest kolejka oczekujących na wjazd ... i co ciekawe udaje im się wjechać, bo rotacja jest tak duża 

 

a tak w temacie kosztów bo widzę powątpiewania że można 2tyg w Cro spędzić tanio - mnie się udało za 3.5-4kzł

ok 1000zł dojazd (2500km, LPG 13-14L/100km, droga przez Węgry bez opłat, płaciliśmy tylko w Cro ok 150zł)

pobyt na miejscu 10-12noclegów - 12nocy x15e x 4,2zł = 750zł (po drodze nocleg na MOPach, pod termalami na Węgrzech)

reszta - 1800zł to jedzenie, wstępy na termale, jakaś pizza/lody na mieście

 

gdzieś mam dokładne wyliczenia, jak znajdę to wrzucę

np rok temu sporym kosztem był prom, do tego kempingi po 35-40e - i już mamy 1000zł więcej lekko licząc

Fajnie to opisałeś. Wg mnie to właśnie jest sens tego wątku. Trzeba rozdzielić koszty niezbędne od dodatkowych. Wiadomo że trzeba dojechać na miejsce więc w tym są i paliwo i ewentualnie opłaty drogowe w różnej postaci. Na miejscu też raczej chyba się płaci za pole kempingowe. Ewentualnie można doliczyć koszty tam na miejscu na polu prysznic i coś tam jeszcze. Ale wszelkie wypady typu są dodatkowe i można ale nie trzeba ich ponosić. Gdy ktoś kupuje w biurze podróży wczasy all inclusive to w 99% przypadków nawet gdy kupujemy objazdowe wczasy to  cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. I trzeba mieć dodatkową kasę i płacić na miejscu osobie która kupuje bilety. Czasem też można od razu w Polsce w biurze podróży wpłacić tę sumę ale to zależy od biura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to opisałeś. Wg mnie to właśnie jest sens tego wątku. Trzeba rozdzielić koszty niezbędne od dodatkowych. Wiadomo że trzeba dojechać na miejsce więc w tym są i paliwo i ewentualnie opłaty drogowe w różnej postaci. Na miejscu też raczej chyba się płaci za pole kempingowe. Ewentualnie można doliczyć koszty tam na miejscu na polu prysznic i coś tam jeszcze. Ale wszelkie wypady typu są dodatkowe i można ale nie trzeba ich ponosić. Gdy ktoś kupuje w biurze podróży wczasy all inclusive to w 99% przypadków nawet gdy kupujemy objazdowe wczasy to  cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. I trzeba mieć dodatkową kasę i płacić na miejscu osobie która kupuje bilety. Czasem też można od razu w Polsce w biurze podróży wpłacić tę sumę ale to zależy od biura. 

 

wystarczy że ktoś się żywi "na mieście" jedno wyjście dla rodziny i 200zł pęka, x14dni i mamy 2800zł, a to tylko "obiad"

drugi zje mielone z sosem pomidorowym i makaronem i budżet zamknie się w 10-15zł za rodzinę, ew udka z grilla za 50zł

przyczepa w tym drugim przypadku daje dużo większe możliwości - własna kuchnia, gary, zapasy, grill itd

podobnie jest z kempingiem, są takie za 15e ale są i takie za 60e ... oba w bezpośrednim sąsiedztwie plaży

bo w kwaterach często te za 30-40e wymagają 10min "spaceru" do wody

 

znalazłem swoje wyliczenia z 2013r., wiele się nie pomyliłem, dojazd wyszedł więcej, ale koszt uwzględnia też jazdę na miejscu (z 300km zrobiliśmy) i koszt winiety SK

 

W planach był bałtyk, ale ostatecznie padło na cro

10dni, z czego 7 noclegów w cro, dwa dni na termach węgierskich

camping w cro po 16 i 15e

zakupy w lidl

kilka posilkow w knajpach, tak to cos gotowane (grill) samemu

Koszty

Dojazd 1410zl, paliwo 1180 i 233 oplaty

Pobyt 460zl

Zakupy 770zl, w tym ok 300zl z pl

Wyplata gotowki 310zl (lody, jakies fastfoody,pamiątki)

Wstępy na termy 240zl

Razem 3200zl za 10dni

2os i 2szkodników

 

objazdówka po Rumuni w 2015 wyszła podobnie - tj ok 4500zł za 2tyg, z tym że tu km zrobiliśmy sporo więcej bo bliżej 4tys

a na paliwo wydałem mniej - 1100zł plus 80zł winiety w RO (tańsze LPG)

zakupy 1200zł 

noclegi 1100zł

wstępy 120zł 

gotówka 500zł

 

:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resztę płacił kartą ;)

 

:yes:

gotówki używam tylko na wydatki typu lody w budce czy owoce na straganie, reszta plastik  :skromny:

np na Rumunie z papieru wydałem tylko 100e (zamienione na RONy),

w bankomacie wypłaciłem jeszcze jakieś drobne HUF i RON

dlatego też łatwiej zrobić zestawienie kosztów - wyciąg z karty + gotówka i znamy koszt wakacji :)

 

 

PENNY 9550301524         SAROSPATAK   HU -32,39
KAUFLAND ROMANIA SCS     ORADEA       RO -145,64
PROFI MAG 2170 - CAS     SIGHISOARA   RO -72,31
LIDL 137 MANGALIA -      MANGALIA     RO -103,31
SUPERMARKET PERLA DEP    CONSTANTA    RO -13,97
MCDONALDS ROMANIA SRL    CONSTANTA    RO -57,14
MCDONALDS ROMANIA SRL    CONSTANTA    RO -19,18
LIDL 137 MANGALIA -      MANGALIA     RO -173,12
ET BRATULOV              SHABLA       BG -83,74
LIDL 137 MANGALIA -      MANGALIA     RO -120,12
R101 ROMPETROL PLOIE     PLOIESTI     RO -7,2
KAUFLAND 6000 ORADEA     ORADEA       RO -82,9
MCDONALDS ROMANIA SRL    ORADEA       RO -9,06
 

:-]

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.