Skocz do zawartości

oplacalnosc przyczepy w stosunku do domkow, pokoi itp


gogi123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam że się wtrącę ale proszę opisz jak można spędzić za takie piniądze fajne 3 tyg. w Cro, ja na samo paliwo, winiety i opłaty za autostradę wydałem ok 2tyś., jadąc solo,  a gdzie reszta???

Pozdrawiam

MagZyg

 

Wiadomo, że najwięcej kosztuje dojazd. Bo czy jedziesz na 2 tygodnie, czy na 3 tygodnie to koszty dojazdu masz dokładnie te same.  Dlatego im masz dłuższy pobyt to paradoksalnie koszt dojazdu (przeliczając na dzień pobytu) Ci maleje.

 

Więc Ty wydasz 2k na paliwo i winiety. U mnie dojazd do Poreć z Warszawy gdzie byłem to około 1200 km. Więc koszt samego paliwa około 1000 zł w dwie strony (1200 km przy spalaniu 10l/100 z przyczepą więc liczę dwa baki) + winiety miesięczne (ceny obecne): Czechy 70 pln, Węgry 65 pln, Słowenia - 130 zł. Czyli paliwo i winiety na miesiąc to około 1300 zł w dwie strony.

 

Oczywiście to wyliczenia orientacyjne, bo nie jechałem wprost do Chorwacji a zaliczałem po drodze też inne kempingi więc i droga wyglądała inaczej. 

 

Nie wiem jak jadąc solo można zapłacić 2k za paliwo i opłaty. To dokąd jechałeś i ile km? Bo może odległość ma znaczenie. Ci co jadą przykładowo z południa Polski automatycznie mają bliżej więc i dojazd tańszy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- miesięczna winieta na Czechy to cena od 95-105 zeta w zależności od punktu... a na stacjach Benzina i BP najdrożej...

- miesięczna winieta na Słowenie to cena od 170-190 zeta w zależności od punktu...

- miesięczna winieta na Węgry to cena od 100-110 zeta w zależności od punktu...

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "w zależności od punktu". Winiety wszędzie kosztują tyle samo - oczywiście w państwach, w których obowiązują i w których je kupujemy. Nie należy kupować winiet w przygranicznych budkach, np. w Polsce na kraje tranzytowe. Wówczas mamy pewność, że nikt nas nie skroi na dodatkową opłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "w zależności od punktu". Winiety wszędzie kosztują tyle samo - oczywiście w państwach, w których obowiązują i w których je kupujemy. Nie należy kupować winiet w przygranicznych budkach, np. w Polsce na kraje tranzytowe. Wówczas mamy pewność, że nikt nas nie skroi na dodatkową opłatę.

 

Mam na mysli stacje paliw, kantory i punkty sprzedażny - wszędzie tam gdzie można kupić lub zamówić winiety... https://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.html, http://a1.travel.pl/ , stacje Pieprzyka

 

ja np najczęściej kupuje na AGIPach lub Benzinie - zawsze są, nawet te 7/10 dniowe i nie wciskają miesięcznych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- miesięczna winieta na Czechy to cena od 95-105 zeta w zależności od punktu... a na stacjach Benzina i BP najdrożej...

 

 

 

Zawsze kupuję miesięczną i rok w rok płacę koło 70 zł. Kupuję na pierwszej stacji w Czechach

 

 

- miesięczna winieta na Słowenie to cena od 170-190 zeta w zależności od punktu...

 

 

Winieta kosztuje 30 eu. Tyle jest podane oficjalnie na Słoweńskiej stronie i tyle też płaciłem na byle jakiej stacji.

 

 

- miesięczna winieta na Węgry to cena od 100-110 zeta w zależności od punktu...

 

Podałem cenę z oficjalnej strony węgierskiej https://ematrica.nemzetiutdij.hu gdzierok temu kupowałem winietę online. Cena dla wszystkich to 4780 HUF

 

 

Można wszystko kupować drożej, ja bazuję na cenach jakie ja płaciłem. Jak ktoś przepłaca i kupuje np w PZM Travel to jego problem przecież a nie mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego jacek00 z tego co Mi wiadomo to Włochy są droższe od Cro więc koszty pobytu są wyższe. Jak masz na taką tanią opcję receptę to się proszę podziel z kolegami i koleżankami z forum. 

Pozdrawiam

MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę się rozmyl a szkoda bo jest ciekawy. Z drugiej strony pewnie dlatego że chodzi o wartości liczbowe. Przydałoby się zrobić zestawie np w formie tabeli porównania. Droga z punktu A do punktu B. I rozbić na 2 części z przyczepą i bez przyczepy. Koszty paliwa, winietek lub autostrad itp itd dla samego auta i zestawu z przyczepą. W punkcie B koszt hotelu a koszt pola namiotowego. Dla ułatwienia można by to zrobić bez kosztów zakupu przeczepy. Choć wiadomo że to doskonałe nie będzie ale zawsze bardziej czytelne. A gdyby to był interaktywny formularz to każdy mógłby swoje dane podstawic do tego i sam wyliczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego jacek00 z tego co Mi wiadomo to Włochy są droższe od Cro więc koszty pobytu są wyższe. Jak masz na taką tanią opcję receptę to się proszę podziel z kolegami i koleżankami z forum.

Pozdrawiam

MagZyg

Post 599 z tego tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się rozmył ale ostro ożył. Ja tam wiem, że i tak 2 tyg. wakacji w CRO kosztuje tyle co tydzień ferii w polskich gorach na nartach. Więc nie ma co narzekac. Trzeba sobie znaleźć odpowiednio dla swojej rodziny drogi/tani kemping i cieszyć się wakacjami. Jednago roku byłem na kempingach gdzie płaciłem odpowiednio 80 i 40 Euro a różnica w komforcie prawie żadna (Zaton i Straśko). Byłem, spróbowałem i wiem że nie warto płacić aż tak dużo jak w Zatonie. Ale jak ktoś chce i go stac to kto bogatemu zabroni. Staram sie jednak nie naciagac zbytnio budżetu i kemping za ok. 45 Eu uważam za max. Fajnie było płacić 23Euro/doba w Grecji, gdzie spedzilem na miejscu równe 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak.. Kampingowanie (czymkolwiek) i narty to najdroższe rodzaje wypoczynków...

Natomiast do namiotowania skłoniła NAS jednak różnica w cenie pobytu na campie i mieszkanku jakimś.

Różnica ta troszkę się zatarła po Ynwestycji w cepke...

i tak camping Żondzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma namiot do ceny na kempingu czy kwater, dla mnie jeden grzyb.

 

-jakby inwestycja ciut mniejsza niż przyczepa??? -koszty wszystkiego trzeba chyba policzyć przestawiając się na kamping???

 

Dla mnie nie jeden grzyb.

Ja myślę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego jacek00 z tego co Mi wiadomo to Włochy są droższe od Cro więc koszty pobytu są wyższe. Jak masz na taką tanią opcję receptę to się proszę podziel z kolegami i koleżankami z forum.

Pozdrawiam

MagZyg

Pomyliłeś osoby. To inny Jacek był we Włoszech.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.