Skocz do zawartości

Thetford toaleta przenośna - porównanie modeli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Noszę się z zamiarem kupna toalety przenośnej (aby ułatwić życie moim dzieciom :) ) i zaczyna boleć mnie głowa . Czy ktoś z doświadczonych użytkowników mógłby mi podpowiedzieć czym między sobą różnią się Thetford 165, 365, QUBE XGL, QUBE XG. Próbowałem szukać informacji na stronie thetford.pl nie znalazłem tam niestety wzmianki o modelach XGL i XG których jest mnóstwo na allegro, czy to znaczy że to modele które zostały wycofane z produkcji, czy tez to jakaś marketowa seria do której nie pójdzie dostać np. części zamiennych. Będe wdzięczny za każdą informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem doradzić koledze w tym temacie. Na działkę chce kupić taką toaletę. Wg mnie optimum to xgl.

 

Różnice między modelami to wskaźnik napełnienia lub jego brak, konstrukcja pompki, sposób odpowietrzania.

Części zamienne raczej są dostępne do każdego z modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jeszcze jedno pytanie czy jest sens dopłacać 100 zł za pompkę tłokową zamiast mieszkowej - czy jest to rozwiązanie skuteczniejsze jeżeli chodzi o spłukiwanie, czy tylko trwalsze?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

[...] ciekawi mnie na ile wystarcza bez oprożiania taka toaleta

n o i najwazniejsze to jest tylko na siku ?

 

Oczywiście, że nie tylko, ponieważ ma spełniać dokładnie tą samą funkcję, jak toaleta domowa.

Co do kwestii, na ile wystarczy, to przytoczone przez Ciebie w kolejnym poscie odnośniki i dane, to wyłącznie teoria (raczej optymistyczna). W praktyce może to wyglądać zupełnie inaczej i najczęściej tak właśnie wygląda.

Pomijając objętości fizjologicznych substancji "wpuszczanych" do toalety, które będą przecież u każdego różne, wiele zależy też od sposobu korzystania z toalety przez wszystkich jej użytkowników, np. ilości wody/roztworu użytej za każdym razem do spłukiwania, rodzaju środków chemicznych, stosowania lub nie, innych dodatków itd. Po pewnym czasie sam się zorientujesz.

Jest wskaźnik zapełnienia i wystarczy go pilnować.

To, co napisałem, dotyczy nie tylko toalet przenośnych, ale i tych wbudowanych na stałe do przyczep i kamperów.

Na forum jest dużo tematów o tym traktujących, a to tylko przykładowe:

http://forum.karawaning.pl/topic/13559-opróżnianie-toalety/?p=318493

http://forum.karawaning.pl/topic/11293-smród-w-toalecie-pomieszczeniu-rozwiązania/?p=270091

http://forum.karawaning.pl/topic/2668-p%C5%82yny-do-toalet-i-nie-tylko/page-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć że wersja ze zbiornikiem 20 l przy używaniu przez dwójkę dzieci przez cały dzień i dwójkę dorosłych tylko wieczorami wystarcza na ok 3 dni

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.