Jump to content
Sign in to follow this  
TIGERLUNAR

Montaż solara a wytrzymałość dachu

Recommended Posts

TIGERLUNAR

Witam, 

Nigdzie nie znalazlem takiego wątku a budzi moją ciekawość.

Mam zamiar zakładać u siebie małą eklektrownie ale po inspekcji dachu nie wiem czy u mnie będzie się to pewnie trzymać.

Dach jest dosyć elastyczny i jest pokryty jakby wykładziną pcv.

Domyślam się że jest jakieś ożebrowanie na tym dachu tylko gdzie jest najbardziej wytrzymały???

witus

Solar nie robi wielkiego wrażenia na dachu, masz jakąś specyficzną przyczepę?

Dołączona grafika

klonik058

Witus nie bałeś się ze cura spadnie. ;)

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

TIGERLUNAR

Jestem pod wrażeniem.Posiadam angielke Lunar.

Twój dach nie ugina się?

witus

Jestem pod wrażeniem.Posiadam angielke Lunar.

Twój dach nie ugina się?

Pod córką lub żoną nie. Ja montując solar rozłożyłem deskę wolałem dmuchać na zimne. Tam musi być solidna kratownica z łat drewnianych, tak co pół metra?

Witus nie bałeś się ze cura spadnie. ;)

Bałem się ale skończyłem z bezstresowym wychowaniem dzieci, starsza córka nic nie robi ... bo nigdy nie musiała ;) więcej tego błędu nie popełnię.

BartoszK

Ja chodziłem po wielu dach - bez zbędnych środków ostrożności.. Ważę ponad 100kg ...

Najważniejsze aby nie chodzić w pobliżu okien dachowych a przy samych ścianach...

Edited by BartoszK (see edit history)

DOMINO7

Znam pewną przyczepę na której w ekstremalnym momencie siedziało trzech facetów po dobre 100kg każdy :D. Przyczepa żyje i ma się dobrze ;)

klonik058

ja na swoją na stojaka się bałem, ale na pośladkach czy kolanach tak siedziałem. I żyje i ja i cepka. :D:lol::)

mundek28

A jak zachowuje się poszycie dachu gdy działają na nie siły unoszące np. wtedy gdy w czasie jazdy unosi je zamontowany solar a jego mocowania są oddalone od punktów stabilnych takich jak właśnie krawędzie boczne dachu?

witus

A jak zachowuje się poszycie dachu gdy działają na nie siły unoszące np. wtedy gdy w czasie jazdy unosi je zamontowany solar a jego mocowania są oddalone od punktów stabilnych takich jak właśnie krawędzie boczne dachu?

Powierzchnia ogniwa jest spora nie wierzę, że nie znajdziesz właściwego podparcia. Od biedy kup droższy panel elektryczny i po kłopocie. Jego nakleisz wprost na dach jak naklejkę.

BartoszK

Jego nakleisz wprost na dach jak naklejkę.

Ale takze bedzie bardziej oddawał ciepło "w dach" co latem ma spore znaczenie - jak farelka na "1" ;-)

witus

Może nie będzie tak źle to tylko 1/20 powierzchni dachu, jak nie da rady inaczej to bym szedł w elastyczny.

Edited by witus (see edit history)

BartoszK

Może nie będzie tak źle to tylko 1/20 powierzchni dachu, jak nie da rady inaczej to bym szedł w elastyczny.

dokladnie - - wazne aby go wtedy nie montowac nad pietrusem czy kuchnią - aby nie wspomagac dogrzewania a na pietrusie ciezko sie spi jak dach nagrzany po calym dniu...

maciejkos

A solar nie powinien mieć wentylacji od spodu? Wszak im zimniejszy tym większa jego sprawność.

witus

A solar nie powinien mieć wentylacji od spodu? Wszak im zimniejszy tym większa jego sprawność.

Lepiej żeby miał, ale jak nie ma innej możliwości to masz wybór. Sporo ich już jeździ na dachach i pływa na jachtach.