Skocz do zawartości
Dodi

Montaż zewnetrznego wlewu czystej wody

Rekomendowane odpowiedzi

Koczaj

DMC mam 1300 nie ważyłem jej jeszcze więc nie wiem ile pusta waży. Wg papierów to ok 1050 czyli 250kg załadunku. W sumie to nacisku też nie sprawdzałem :(, ale narazie mam jeden wyjazd za sobą z załadunkiem. Do tej pory jeździłem z pustą. 

Zmianę zbiornika również planuję na okres jesienno-zimowy, ale chciałem się podpytać już teraz.  Balans załadunku to istotna sprawa i nie wiem, gdzie lepiej zbiornik będzie pasował, tak aby przyczepa dobrze się prowadziła. 
Też rozważam możliwość zalania zbiornika ok 20l i baniak  20l w bagażniu samochodu.

Pytam bo może ktoś miał podobny dylemat co ja i podpowie jak go rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer
Napisano (edytowane)

Jeśli chcesz wozić wodę w zbiorniku przyczepy, to weź pod uwagę, że w zasadzie korzystne są tylko dwie możliwości: całkowicie pełny zbiornik, lub max tylko kilka litrów na bieżące niewielkie potrzeby. Co do zapełnienia zbiornika spłuczki, to nawet w instrukcjach Thetford wyraźnie opisuje, że również nie powinno się zapełniać zbiornika więcej, niż kilkoma litrami wody. Najlepiej by było, gdybyś podjechał na stację diagnostyczną i sprawdził aktualny nacisk każdego koła - będziesz wtedy dokładnie wiedział, jak rozmieścić obciążenia na poszczególnych stronach. U siebie mam zbiornik ok. 50 l. Kiedyś też myślałem nad montażem większego, jednak doszedłem do wniosku, że lepiej wozić mniej wody w przyczepie, a zabierać ją do odpowiedniej wielkości "kanistrów" umieszczonych w samochodzie, jeśli dany wyjazd / miejsce pobytu tego wymaga i dostęp do wody jest tam utrudniony.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi