Skocz do zawartości

Jaka największa pojemność zbiornika na wodę czystą?


Rekomendowane odpowiedzi

Daniel, ty to co innego :):P

 

tu kolega pisze o samoróbce, z drugiej strony założyłem a może błędnie, że będzie to coś mniejszego, ale jak może być większe i masy są OK, to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@necik, od przybytku glowa nie boli... Zbiornik 70l jest w sam raz. Na weekend w dziczy zaprawisz go plus ze 40l w samochodzie i powinno wystarczyć. Stacjonarnie też mniejsza upierdliwość, bo rzadziej musisz go napełniać.

Jeździć z takim zatankowanym też nie zawsze trzeba. Można zalać go na jakiejś stacji benzynowej tuż przed celem... A jak wlejesz na drogę ze 20-30l, to się nic nie stanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zabudowałem zbiornik 100L, co w połączeniu ze zbiornikiem wyrównawczym 20L (do niego wlewam wodę i w nim jest pompka) i bojlerem gazowym B10 - daje w obiegu ponad 130L.

 

Wystarcza na 2 dni - na pelne dni użytkowania dla nasze "3" - 6 pryszniców dla nas, poranna higienę, zmywanie garów i inne.

 

Woda w zbiorniku nie raz stoi po 5-6 dni  i nic się z nią nie dzieje - zero zapachów i zero zmętnienia - należy lać wodę z sieci miejskiej lub inna gdzie mamy pewność ze jest czysta - po każdej innej wodzie należny ja zlac do zera i zbiornik przeplukac sowicie woda z sola i kwaskiem cytrynowym.

 

 

Do picia używamy wody po przegotowaniu ale tylko tej z baniaków 5L z np Biedronki.

 

Zdjecia z zabudowy - zbiornik 100L umiejscowiony na osi - prawie na środku przyczepy.

 

post-11643-0-71981900-1494252250_thumb.jpg

 

post-11643-0-38031500-1494252248_thumb.jpg

 

jesli sie montuje duzy zbiornik to albo jezdzimy z pusty albo z pelnym - chyab ze mamy zbiornik z grodziami - one zapobiegaja plywaniu i balansowaniu.

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zabudowałem zbiornik 100L, co w połączeniu ze zbiornikiem wyrównawczym 20L (do niego wlewam wodę i w nim jest pompka) i bojlerem gazowym B10 - daje w obiegu ponad 130L.

 

 

Śmiem twierdzić że do użytku masz 120 litrów a nie 130 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel nawet mniej... bo pompka nigdy do suchego nie wyssa... na mrozy, przy zlewaniu jak przestanie leciec z kranu to po odpieciu zaworow schodzi jeszcze dobre 25-30L.

 

Dlatego w pewnych okolicznosciach np Lipot... 2 weze podpinasz i zapominasz o wszystkim...

 

Ale podobnie jak Ty... wolne miejsce w kg w aucie dobijam piwem i baniaczkami z woda. Na Ferie w cumulu mialem 230L na majowke jak dzikusowalismy to mialem 270L. Wody lepiejnzeby zostalo jak braklo, podobnie z piwem...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz wymiary tego zbiornika ?  i czy pamiętasz jeszcze ile kosztował ?

 

dł 95cm, wys 24cm, szer 48cm - kosztował sporo, na wyprzedaży wyrwałem za 365 zł, regularna cena 449 zł - fabrycznie przygotowany pod mufy 2x40mm, 2x20mm i otwor od gory 120mm z nakretka na gumowej uszczelce.

 

Tomek - Magda ma strasznie sucha cere i musi sie dużo moczyc  :]  :]  :]  :] 

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem zbiornik 40 na 70l i jest ok, starcza na 2 dni, max 3. Wodę można uzupełniać na stacjach, myjniach itd więc zawsze można wozić baniaki. Wożenie z domu ćwierć tony wody dla mnie to trochę jak zabierać dziewczynę na dyskotekę, ewentualnie drewno do lasu wozić. Zawsze jakiś gospodarz się trafi i okazja do wycieczki i rozmowy jest.

 

Ja wożę do 15 litrów, przeważnie mniej i nalewam przed zaparkowaniem jeżeli nie ma kranu blisko na campingu. Wygoda korzystania z dużego zbiornika zdecydowanie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku - A pomyslales ze woda moze byc balastem aby dociazyc auto aby poprawic stosunek wagi auta do wagi przyczepy...

 

Na aucie woze z reguly tylko rowery i agregat...

 

Wiec okolo 200kg mam "luzu" w aucie.

 

Teraz np jezdzilismy po takich zadupiach ze nawet OSP po drodze przez 3 dni nie widzielismy ale za to byla taka zapomniana plaza z dala od cywizacji, pozostalosc po spalonym pensjonacie... 2 dni tylko my i nic wiecej...

post-11643-0-95913100-1494267176_thumb.jpg

post-11643-0-71421100-1494267202_thumb.jpg

post-11643-0-11101200-1494267223_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjeżdżałem na majówkę trochę kropiło dlatego zalałem zbiornik przyczepy pod korek łącznie z bojlerem (z 60l) nie chciałem zaraz po przyjeździe zaczynać od noszenia wody. Dziwna sprawa, przyczepa lepiej się prowadziła niż pusta wracając :).

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.