Jump to content
szkl

kanalizacja na kempingu

Recommended Posts

dudek_t

Regularnie. W zasadzie codziennie x2 na każdym wyjeździe. W naszym przypadku to największy plus względem starej przyczepy, mimo że tylko kotarka a nie kabina to komfort kąpieli u siebie jest nie do przecenienia. 

petek

Korzystamy. Szczególnie w Polsce, gdzie warunki na kempingach bywają różne. U sieb ile mamy zaws ze czysto. ;)

combo21

Ja mam starą cepkę i miałem tylko pomieszczenie łazienkowe w którym i tak ktoś zdemontował umywalkę :nono: To jako złota rączka sam zrobiłem z tego kibelko - łazienkę ;) toaleta przenośna porta potti, wszystkie ściany zostały wyłożone wykładziną pcv, narożniki uszczelnione sylikonem, w drzwiach rozsuwana zasłonka, podłoga zrobiona ze spadem i odpływ w podłodze - tadam jest prysznic i wc :yay: :yay: :yay: . Dodatkowo zamontowałem podgrzewacz wody bezciśnieniowy 1kW - temperatura na stałe ustawiona do prysznica, ok 5 minut czas nagrzewania 5l - wystarcza na szybki prysznic :)

Szczerze - nie wyobrażam sobie codziennie chodzić do toalety i pod prysznic ogólny za który jeszcze czasem pobierają dodatkową opłatę i jest w różnym stanie.

Edited by combo21 (see edit history)

Larysa

Na ogół tego typu parcele są głownie przeznaczone dla kamperów. One są do takich rozwiązań przystosowane. Przyczepa też może stanąć, wymaga jednak znajomości sprawy od właściciela przyczepy. Większość turystów korzysta jednak z łazienek znajdujących się na kempingu, standard zależy od kategorii kempingu. Pamiętaj trzeba mieć klapki pod prysznic. Powodzenia.

Sluger

Kampery przystosowane do wody miejskiej ? Ja nie widziałem jeszcze, prędzej przyczepy. Z odpływem wody też różnie bo w przeciwieństwie do przyczep zbiorniki na brudną wodę są w mało dostępnym miejscu i trudno jest węża podłączyć jak w przyczepie. 

jacek00

Na ogół tego typu parcele są głownie przeznaczone dla kamperów. One są do takich rozwiązań przystosowane. Przyczepa też może stanąć, wymaga jednak znajomości sprawy od właściciela przyczepy. Większość turystów korzysta jednak z łazienek znajdujących się na kempingu, standard zależy od kategorii kempingu. Pamiętaj trzeba mieć klapki pod prysznic. Powodzenia.

No raczej wręcz odwrotnie. To przyczepa jest przystosowana do tego typu rozwiązań ze względu na odpływ szarej wody z przyczepy. Kamper ma przecież swój zbiorniki na szarą wodę, i dopiero z tego zbiornika zrzucasz wodę w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. To samo ze stałym przyłączem wody, tak zwanym przyłączem wody miejskiej. 

dudek_t

Ja wiem że przyłącze wody to będzie pierwsza modyfikacja na pierwszym przeglądzie. Korzystam namiętnie z podłączenia odpływu i z chęcią (jak będzie to trzeba) to dopłacę do takiej parceli która będzie mieć opcje podłączenia odpływu i wody bieżącej. Zostaje już tylko dbanie o kibelek i wodę w spłuczce. To baaardzo wygodne!

Larysa

Na sporo kempingach w Europie np.Baden-Baden, są właśnie takie podłączenia. Masz dostęp do wody, spuszczenia szarej /nie wiem co z fekaliami/ licznik na prąd, dostęp do internetu. To oczywiście odpowiedni kosztuje ale jest właśnie stają tam Kampery ale przyczepy też.