Skocz do zawartości

kanalizacja na kempingu


szkl

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystałem, zarówno w cro jak i w pl. Bardzo wygodna sprawa. Wąż 10m powinien przeważnie wystarczyć. Ja używam calowego ogrodowego dobrej jakości aby się nie zaginał. Nie trzeba mieć przyłącza miejskiego. Wystarczy gniazdo wlewu wody i wąż który już masz. Raz na 3 dni można dolać wodę.

ale Ty piszesz o źródle w czystą wodę a ja o złużytej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie zrozumiałeś. Szarą wodę zlewam wężem ogrodowym 1"

ok. czyli pod wylot fi 32 pod przyczepą podłączasz przez jakieś kolanka wąż? i do dziury w ziemi drugi koniec? tez przez jakieś kolanka aby szczelnie czy średnica dziury np. fi 50 a ty wąż calowy do środka i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gra warta świeczki szczególnie jeżeli planujesz pobyt na dłużej niż 2-3 dni.

Jak tak piszecie jak to wygląda to faktycznie może i warto :) ja to sobie wyobraziłem gruby gumowy wąż, taki jak ogrodowy tylko z 5 razy grubszy, brać zwitek 20m takiego to pół cepy zajęte. A tak to faktycznie wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak piszecie jak to wygląda to faktycznie może i warto :) ja to sobie wyobraziłem gruby gumowy wąż, taki jak ogrodowy tylko z 5 razy grubszy, brać zwitek 20m takiego to pół cepy zajęte. A tak to faktycznie wygodne :)

no o to chodzi że moje wyobrażenie jest jak Twoje - hydraulik w bakiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam kolanek, redukcji i kombinacji. Mam wąż, 1" ogrodowy ale nie najtańszy, żeby się nie załamywał. Wąż idealnie nachodzi na rurkę od wody szarej pod przyczepą i to wszystko. Każdy camping jest inny  i ma inne przyłącza. Nie widziałem nigdy dziury w ziemi. W Ciechocinku jest przyłącze pod stalową pokrywą - po prostu odpływ do kanalizacji - chyba ze 3 sztuki na parceli, obok siebie. Rozwiązanie absolutnie bez sensu, bo na tej utwardzonej mikro części parceli. Po wjechaniu na parcele powinienem się tam wczołgać pod przyczepę i korzystać. Przed wjechaniem też nie bardzo da się zadziałać bo zawór do wody czystej jest też tam, więc korzystanie po zaparkowaniu utrudnione.

 

najlepiej jest, kiedy faktycznie jest centralny słupek na 4 sąsiadujące parcele i tam jest zestaw wszystkich przyłączy - kanalizacyjne wiadomo najniżej, przeważnie zakryte dekielkiem. Widziałem też patent w Łebie - rurki kanalizacyjne po wierzchu rozpuszczone pomiędzy parcelami a ukryte w rzadkim żywopłocie - nic specjalnego ale działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam tego: https://www.fritz-berger.de/artikel/abwasser-entsorgungs-set-153?varid=11356

Idealnie pasuje średnicą do odpływu w Hobby.

 

Na odpowiednio wyposażonym kempingu podłączenie wygląda tak:

post-9643-0-78733200-1494275086_thumb.jpg

 

I wtedy biegasz tylko z kasetą. O resztę już się nie martwisz.

 

Emil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego: https://www.fritz-berger.de/artikel/abwasser-entsorgungs-set-153?varid=11356

Idealnie pasuje średnicą do odpływu w Hobby.

 

Na odpowiednio wyposażonym kempingu podłączenie wygląda tak:

attachicon.gifIMG_1603.jpg

 

I wtedy biegasz tylko z kasetą. O resztę już się nie martwisz.

 

Emil

wygląda super tylko to jest 24EUR za TRZY metry rury - trochę mało za troch dużo pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, wystarczy przecież zmierzyć średnicę rury kanalizacyjnej i iść do marketu budowlanego i kupić odpowiednią rurkę tego typu.

 

24 eu za 3 m to gruba przesada. Toż to ponad 100 zł. Powariowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy rura z odkurzacza :]

Albo jakaś gumowa

myęlę o gumowej średnicy 1 cala z castoramy - ale muszę pomyśleć jak ją naciągnę na odpływ pod budą - tam jest jakieś 35mm średnicy zew kołnierz i wew. jakieś 28mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 eu za 3 m to gruba przesada. Toż to ponad 100 zł. Powariowali

Ale chętni są

 

myęlę o gumowej średnicy 1 cala z castoramy - ale muszę pomyśleć jak ją naciągnę na odpływ pod budą - tam jest jakieś 35mm średnicy zew kołnierz i wew. jakieś 28mm

Jakaś gumowa przejściówka czy coś takiego, to tylko odpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chętni są

 

Jakaś gumowa przejściówka czy coś takiego, to tylko odpływ.

pojadę do castoramy - mam zrobione zdjęcie odpływu z miarką - to zwykłe rurki hydrauliczne - pokaże tamtejszym ekspertom i nich coś mi zaproponują - przejściówkę plastikową sztywno-giętką i rura i już - plan na jutro popołudnie

Ja używam tego: https://www.fritz-berger.de/artikel/abwasser-entsorgungs-set-153?varid=11356

Idealnie pasuje średnicą do odpływu w Hobby.

 

Na odpowiednio wyposażonym kempingu podłączenie wygląda tak:

attachicon.gifIMG_1603.jpg

 

I wtedy biegasz tylko z kasetą. O resztę już się nie martwisz.

 

Emil

dziękuję za zdjęcie słupka - o takie pokazanie mi właśnie chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.