Skocz do zawartości

kanalizacja na kempingu


szkl

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do znawców i doświadczonych:

 

moja parecla na Amines Park Mareda (CRO)

 

ma w opisie:

electrical, water, and drainage hook-ups

co oznacza jak rozumiem odpływ do kanalizacji

 

zakładając że dobrze rozumiem i mogę się podłączyć przyczepą do wody i odpływu - mogę korzystać z przyczepy do np. kąpieli ale czy mam mieć swój wąż czy dostane w recepcji do połączenia przyczepowego odpływu z ich dziurą w ziemi?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

musisz mieć swój wąż do wody i wąż do odpływu

po prostu masz kran na parceli i rurę odpływową która trochę wystaje z ziemi.

Edytowane przez sokes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć swój wąż do wody i wąż do odpływu

po prostu masz kran na parceli i rurę odpływową która trochę wystaje z ziemi.

jakaś podpowiedz co do długości, średnicy, rodzaju rury, końcówek - do wody mam swój wąż zakończony gardenowymi końcówkami więc nie problem - nie wiem czy w ogóle jest to praktyczne rozwiązanie i czy jest sens się bawić to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz przystosowanej budy pod tzw. Wodę miejską to daj sobie spokój...

Bliżej będziesz chodził z konewką i to wszystko.

Na kempie oprócz rachunku nic nie dostaniesz. Czasem sprzedają przejściówki prądowe i to wszystko.

przyczepę mam przystosowaną - mam zawór dodatkowy w ścianie na szybkozłączkę - intryguje mnie tylko odpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpływ to widziałem taki że była rura w ziemi  i już, stawałeś nad tym odpływem, lub przedłużałeś jakąś rurą np. gumową.

Natomiast podłączenie to był zawór chyba 1/2 cala i już, wszystko było na parceli, odpływ oczywiście tylko wody szarej

bo z kibla to niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpływ to widziałem taki że była rura w ziemi  i już, stawałeś nad tym odpływem, lub przedłużałeś jakąś rurą np. gumową.

Natomiast podłączenie to był zawór chyba 1/2 cala i już, wszystko było na parceli, odpływ oczywiście tylko wody szarej

bo z kibla to niemożliwe. 

dokładnie jak piszesz - przyłącze czystej to nie problem - pytanie o sens odpływu - czy ktoś korzystał i jak ma się do tego przygotować - jaki rodzaj węża i podłączeń i czy w ogóle się w to bawić - prysznicować się tylko chyba wówczas da bo zmywać to raczej nie naczyń gdyż duża szansa że usyfie dookoła w przyczepie i będę słuchał mojego Słońca do końca pobytu jaki bajzel zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu podłączasz wąż do swojego odpływu i wrzucasz go do rury odpływowej na parceli, możesz wtedy

się kąpać, zmywać i co tylko zechcesz woda na bieżąco jest odprowadzana do kanalizacji.

Musisz mieć tylko rurę giętką lub gumową do przedłużenia aby się dostać do odpływu na parceli.

Oczywiście było by idealnie jakbyś stanął bezpośrednio nad odpływem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu podłączasz wąż do swojego odpływu i wrzucasz go do rury odpływowej na parceli, możesz wtedy

się kąpać, zmywać i co tylko zechcesz woda na bieżąco jest odprowadzana do kanalizacji.

Musisz mieć tylko rurę giętką lub gumową do przedłużenia aby się dostać do odpływu na parceli.

Oczywiście było by idealnie jakbyś stanął bezpośrednio nad odpływem.

a czy ktokolwiek wie bo korzystał z takiego rozwiązania jak długi wąż - do czystej mam 20m ale jeśli odpływowy fi 30-40mm mam mieć analogicznie to zbyt dużo miejsca to zabierze i nie ma chyba racji bytu zabieranie zestawu "małego hydraulika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie dał spokój, zapakujesz 15m grubego węża a okaże się że potrzeba 15,5 i nic nie zrobisz, mając na parceli odpływ wywalić wodę z baniaka szarej wody to jest 3sek, moim zdaniem gra nie warta świeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie duże są te parcele? Mnie wystarczało 3m węża.

Rozwiązanie jest bardzo wygodne. Taki niby drobiazg, a potem ciężko bez niego się żyje ;)

 

Radek Wrodarczyk

parcela 110m2 nie wiem gdzie będzie źródło wody/prądu i dziura w ziemi - może ktoś był i wie - ma zdjęcia na Amines Park Mareda - no właśnie chodzi o to przyzwyczajenie dupki do komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żródło wody prądu i odpływu masz przeważnie na skrzyżowaniu 4 parcel tzn w samym środku. Odpływ jest fajny bo nie trzeba szarówki wynosić. Ja mam węża takiego niby strażackiego bodajże 1 cal około 15m. Przeważnie 5m wystarczy. Nie zapomnij po drodze zrobić coś na styl syfonu, czyli wąż na kamieniu w górę np, bo z tych odpływów lubi czasem zaśmierdzieć i wtedy masz ten smród w cepie. Wg mnie gra warta świeczki szczególnie jeżeli planujesz pobyt na dłużej niż 2-3 dni. Jak masz jeszcze podłączenie do wody miejskiej, jak piszesz wyżej to już w ogóle mega wygoda bo korzystasz jak w domu nie zastanawiając się czy braknie wody albo czy przeleje się baniak na szarówę i niemieckie dziadki z parceli obok będą się krzywo patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem, zarówno w cro jak i w pl. Bardzo wygodna sprawa. Wąż 10m powinien przeważnie wystarczyć. Ja używam calowego ogrodowego dobrej jakości aby się nie zaginał. Nie trzeba mieć przyłącza miejskiego. Wystarczy gniazdo wlewu wody i wąż który już masz. Raz na 3 dni można dolać wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.