Skocz do zawartości

Wyjazd do Chorwacji po raz pierwszy z przyczepą proszę o porady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wybieram się po raz pierwszy do Chorwacji z przyczepą na dodatek jestem początkującym karawaningowcem :blagac:  w związku z powyższym będę bardzo wdzięczny za cenne porady z góry dziękuję za informację.

Na początek przedstawię wstępny plan oraz zaplecze:

Wybieram się z rodziną ( ja + moja ukochana druga połówka + 2 dzieci - 8 i 2 lata), auto + przyczepa, termin 15 lipca do 25 lipca.

wyjazd z miejscowości Biała Podlaska (52.050026, 23.107872).

Plan jest taki:

jak na pierwszy raz nie chciałbym podążać w głąb Chorwacji wybraliśmy wyspę Krk lub gdzieś niedaleko - proszę o info jaki kemping byście polecili, nie przepadamy za "patelnią" ze względu na termin na pewno będzie grzało więc kempingi raczej z parcelami zacienionymi (przyczepa ma klimatyzację więc ostatecznie damy radę ale moje dzieciaki mogą nie dać).

 

biorąc po uwagę trasę około 1400 km i moje maluchy a także jak znoszą podróż muszę zrobić jakieś międzylądowanie w połowie drogi na 2 dni czy możecie coś polecić po trasie najlepiej w trójkącie Brno-Wiedeń-Bratysława.

Znalazłem Aqualand Moravia- przy trasie E461 i obok kamping Kemp Merkur - jeśli ktoś był proszę o info 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc po uwagę trasę około 1400 km i moje maluchy a także jak znoszą podróż muszę zrobić jakieś międzylądowanie w połowie drogi na 2 dni czy możecie coś polecić po trasie najlepiej w trójkącie Brno-Wiedeń-Bratysława.

Znalazłem Aqualand Moravia- przy trasie E461 i obok kamping Kemp Merkur - jeśli ktoś był proszę o info 

 

pozdrawiam

 

Proponuje dociągnąć na Węgry do Lipót. Miejscówka sprawdzona przez wielu forumowiczów. Dla dzieciaków raj na basenach.

https://goo.gl/maps/DzfBmEnAtMv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15-25 lipca dowiedz się jak z miejscami bo to środek sezonu i można czasem pocałować klamkę, bez rezerwacji nie wpuszczą, chyba że nie zależny ci na konkretnym kempingu i będziesz szukał już na miescu.

Co do kempingów to szukaj na http://www.camping.hr/camping-croatia

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. Nijvice : https://www.kampnjivice.com/o-kampu-njivice.aspx

W tym terminie to już pytaj o rezerwację. A droga dojazdowa. Traktujesz jako dojazd z przystankami na nocleg, czy też relaksowo - z pełnym noclegiem na kempingu. Obserwuje u naszych forumowych kolegów dwie formy dotarcia do celu. Jedni jadą z pełnym, komfortowym i czasochłonnym noclegiem na kempingach, a inni stają na nocleg po trasie na parkingach przy stacjach paliw. Sam jestem zwolennikiem tej drugiej formy, jest szybsza w dotarciu do celu. Jedziesz spokojnie i gdy przychodzi czas noclegu, wyszukujesz stacji paliw. Czy to będzie w Czechach, Austrii, itd. Sam jadac do Chorwacji staję na nocleg najchętniej już w Chorwacji, a w drodze powrotnej w Austrii, Z Białej Podlaskiej do Mikulova masz już ok 750 km to dobre miejsce na nocleg. Ja zawsze preferuje trasę w Polsce DK1 / A1. Najtrudniej Ci będzie dojechać do Siewierza, później praktycznie wpadasz na A1 i śmiało z bezpieczną prędkoscią dla zestawu posuwasz się do przodu. Było kilka wątków o dojazdach i noclegach w drodze do Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał Ci doradzić, to absolutnie odradzam Rijekę i jej brzegowe okolice w obydwu kierunkach. Na Istrii pięknie ale nie licz na piaszczyste plaże - tu myślę o dzieciach.

Raj piaskowego dna i stosunkowo spokojnej wody to Rab, kemping Padova3 w zacienionej strefie nieparcelowanej (bez rezerwacji) lub po sąsiedzku 11km na tej samej wyspie równie przyjazna piaszczysta i jeszcze większa plaża w Lopar - ale ruch mniejszy i uroczy spokój.

O Rab i Padova3 pisałem tutaj, największym atutem jest przyjazne dzieciom dno w wodzie a dla duszy rodziców miasto i okolica.

http://forum.karawaning.pl/topic/19680-chorwacja-rab-i-co-nieco-o-kempingu/

Zdjęcia też są od 3 strony.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zjechałbym na dół Rzeszów , potem Preszów . Ominąć autostradę i przez Trebisov  bokiem do Miszkolca. Tu można albo do Bogacza albo do Berku na baseny troszkę odpocząć . A później już cały czas autostrada do samej Chorwacji. Ja w tamtym roku byłem na Istrii kemping Stupice w Prementurze . Kemping  krzywy ale fajny . Można wykupić  wjazd autem do parku Kamenjak gdzie jest mnóstwo małych plaży i zatoczek , lub iść na nogach (choć z 2 latkiem to raczej ciężka sprawa).Parę miasteczek jak np Rovinj,  Pula czy Poreć do zwiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zjechałbym na dół Rzeszów , potem Preszów . Ominąć autostradę i przez Trebisov  bokiem do Miszkolca. Tu można albo do Bogacza albo do Berku na baseny troszkę odpocząć . A później już cały czas autostrada do samej Chorwacji. Ja w tamtym roku byłem na Istrii kemping Stupice w Prementurze . Kemping  krzywy ale fajny . Można wykupić  wjazd autem do parku Kamenjak gdzie jest mnóstwo małych plaży i zatoczek , lub iść na nogach (choć z 2 latkiem to raczej ciężka sprawa).Parę miasteczek jak np Rovinj,  Pula czy Poreć do zwiedzenia.

 

Też byłam na tym kampie 2 lata temu i ja go zupełnie nie polecam. Słaba plaża, słaba infrastruktura, słaby wygląd ogólny - zaniedbany a sam teren krzywy jak cholera w większej części kempingu. Mało równych parcel. Jak na standard kempingów na Istrii to bym go oceniła poniżej standardu.

 

Witam wszystkich. Wybieram się po raz pierwszy do Chorwacji z przyczepą na dodatek jestem początkującym karawaningowcem :blagac:  w związku z powyższym będę bardzo wdzięczny za cenne porady z góry dziękuję za informację.

Na początek przedstawię wstępny plan oraz zaplecze:

Wybieram się z rodziną ( ja + moja ukochana druga połówka + 2 dzieci - 8 i 2 lata), auto + przyczepa, termin 15 lipca do 25 lipca.

wyjazd z miejscowości Biała Podlaska (52.050026, 23.107872).

Plan jest taki:

jak na pierwszy raz nie chciałbym podążać w głąb Chorwacji wybraliśmy wyspę Krk lub gdzieś niedaleko - proszę o info jaki kemping byście polecili, nie przepadamy za "patelnią" ze względu na termin na pewno będzie grzało więc kempingi raczej z parcelami zacienionymi (przyczepa ma klimatyzację więc ostatecznie damy radę ale moje dzieciaki mogą nie dać).

 

biorąc po uwagę trasę około 1400 km i moje maluchy a także jak znoszą podróż muszę zrobić jakieś międzylądowanie w połowie drogi na 2 dni czy możecie coś polecić po trasie najlepiej w trójkącie Brno-Wiedeń-Bratysława.

Znalazłem Aqualand Moravia- przy trasie E461 i obok kamping Kemp Merkur - jeśli ktoś był proszę o info 

 

pozdrawiam

 

Wg mnie fajna wyspa. Naszego kempingu Skrila nie polecam bo tam raczej na zacieniona parcelę nie ma szans trafić ;) a to kryterium wskazane widzę. Nam bardzo odpowiadał ten kemp. z różnych innych powodów. Uważam, że ma np. najlepszą plażę spośród pozostałych kempów na wyspie i jest ona tylko dla gości kemp. Możesz popatrzeć w mojej relacji na kemping i ogólnie wyspę. W budzie masz klimę, przed budą zadaszenie zapewne więc jakoś powodu nie widzę do obaw z powodu braku cienia drzew. Ileż tego czasu się spędza przed przyczepą a na plaży i tak sunce wszędzie :D no chyba że pod parasolem to nie ;)

Z dwulatkiem nie poszalejecie a plaża naprawdę idealna dla takiego malucha, drobniutkie kamyczki a na drugiej plaży żwirek/piasek. Łagodne zejście, żadnych skał i betonu a woda wizualnie marzenie :), żadnych jeżowców.

 

Polecam stronkę do wyboru kempingów na Krk - wyselekcjonowane kempingi na Krk. 

Po fotkach ocenisz, który by Wam pasował najbardziej i wtedy dopytuj ewentualnie o szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zahaczyłem  o Aqualand Moravia i kemping Merkury. Aqualandu nie polecam ze względu na straszne kolejki do atrakcji. Można oczywiście posiedzieć przy basenach. Jeżeli chodzi o kemping to mam mieszane odczucia. Dla mnie dwa duże minusy za: prysznice na żetony, trzeba być sprinterem żeby zdążyć z ciepłą wodą, nie ma wytyczonych parceli (generalnie są ale niedostępne bez rezerwacji) staje się na dużej łące jak komu się podoba. Mi gościu zaparkował samochód przed wejściem do przyczepy. Nie było problemu żeby go przestawił ale ... Wieczorami czeska młodzież  bawi się długo.

Na plus jest to, że wieczorem jest gdzie wyjść: knajpki na terenie, muzyka na żywo, jakieś występy, karuzele itp. Okolica bardzo fajna i malownicza.

Jeżeli chcecie trochę odpocząć to myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie proponowany przez kolegę Prusiak Lipót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polam Rzeszow - Presov - Kosice - Miskolc i nocleg w Bogacs - u , bardzo przyjazne miejsce z dzieciakami i mniej wiecej w polowie drogi na Krk z Bialej Podlaski i niewiele trzeba zboczyć z drogi. Gorąco też polecam kilka krótkich wycieczek przed wakacjami, żeby sprawdzić czy wszystko działa, wszystko się ma itd. Pierwsze wyprawy mają to do siebie, że nie wszystko się jeszcze wie i czuje (ja na przykład musiałem się nauczyć pamiętać, żeby blokować drzwi w lodówce :) - kilka piw ucierpiało ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za dotychczasowe porady i sugestie w wolnej chwili przeanalizuję wasze propozycję i dam znać ale także czekam na następne. oczywiście zdam relację z wyjazdu. Pozdrawiam wszystkich gorąco i życzę udanego sezonu. 

Piszę w wolnej chwili bo trzeba jeszcze znaleźć czas na pracę i na drugie moje hobby na które też się zaczyna sezon tj.poniżej:

 

post-20174-0-92758100-1493127919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.