Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

DarekN

Witam.

W lipcu wybieram się na Bałkany i chcę na kilka dni wjechać do Mołdawii. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w noclegach na "dziko" w tym kraju ? Wiem, że sklepy są słabo zaopatrzone. Nadniestrze odpuszczam sobie. Jaką walutę najlepiej tam zabrać ? Proszę o jakiekolwiek porady, wskazówki.

Pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

Witam. Byłem tam na kilka dni u znajomego ale bez przyczepy, policja stała na drodze z suszarka do włosów jako badanie prędkości. Policja jak zobaczy obce blachy zaraz zatrzymuje i szuka żeby dostać kilka dolarów, tylko że jak byłem tam 2008 r. Miasto fajnie za górami, droga jaką my jechismy to była z płyt betonowych. Przepisowo nie ma co jeździć tam tylko dobry klakson. Ogólnie jak ja byłem to odczułem tak że są tam biedni ludzie i bogaci nie ma kasy średniej ale za to po angielsku się dogadajasz z młodymi .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JarekLubelskie

Byłem 2 lata temu, samochodem osobowym śpiąc na dziko. Jeżeli idzie o dzikie noclegi to tak jak w Rumunii nie ma z tym żadnego problemu, nie brakuje też tam miejsc w których można zjechać z głównej drogi w pole aby się zatrzymać i biwakować. Nie wiem czy istnieją zorganizowane pola namiotowe ja w każdym bądź razie z nich nie korzystałem. Główne drogi są w dobrym stanie szczególnie oznaczone M14, M2 wszystkie inne gorszej jakości. Często zdarza się tak, że jedziemy asfaltem i nagle bez żadnych znaków droga zmienia się w szutrówkę. Generalnie drogi oceniam wyżej niż np w zakarpackiej Ukrainie. Mołdawia to takie połączenie Rumunii z Ukrainą. Na przejściu granicznym Rumunia-Mołdawia w okolicach Jassy bez problemu. Celniczka mołdawska była dla nas bardzo miła, co niektórych śmieszył fakt że wjeżdżamy z 3 letnim dzieckiem zwiedzać ich kraj :). Tak czy owak celniczka udzieliła nam wszelkich informacji gdzie kupić winietę, co opłacić, gdzie się udać itd. Bardzo miło wspominamy pobyt w tym kraju. Co do sklepów to zaopatrzcie się przed wjazdem do Mołdawii w większe ilości jedzenia. Sklepy jeżeli się trafiają są bardzo słabo zaopatrzone. Nie ma praktycznie żadnych supermarketów, wchodzi się do dużego sklepu z półkami, a na półkach pusto. To chyba najbiedniejszy kraj Europy. Byliśmy przez 3 dni bo na tyle starczyło nam jedzenia, ogólnie warto odwiedzić główne atrakcje, w Kiszyniowie bez rewelacji - nawet u nas miasta 20 tysięczne mają ciekawszą starówkę. Wszystko to rekompensują widoki podczas jazdy. Mołdawia to kraj górek, podjazdów i zjazdów. Uważajcie również na wolnostojące zbiorniki - są bardzo brudne, a ich zapach niesie się na wiele kilometrów. Mam film z naszej podróży, jeżeli byłbyś zainteresowany to napisz na priv. Co do waluty to zabierałem Euro i leje rumuńskie i wymieniałem na leje mołdawskie

Edytowane przez JarekLubelskie (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Leo66

Zapytam jeszcze o bezpieczeństwo, złodziejstwo itp. Czy bezpiecznie jest zostawić auto w interiorze i pójść na cały dzień w góry np.?

Czy są stacje LPG ? często czy sporadycznie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Leo66

A co z LPG ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
domi78

Może ci zbytnio nie pomogę ale jak szukasz informacji i ciekawostek to może poszukaj sobie na stronie http://luksusowepodroze.pl/ są opisane wszystkie miejsca które warto zwiedzać i co trzeba wiedzieć. Możliwe że znajdziesz wszystkie odpowiedzi na nurtujące cię pytania :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi