Skocz do zawartości

Zmiana opon - jaki rozmiar?


RadekNet

Rekomendowane odpowiedzi

Vredestein Quatrac 5. W testach ADAC itp wypadały ciut gorzej niż te Micheliny, ale Crossclimaty były kilka stów droższe w moim rozmiarze więc uznałem, że nie ma sensu dopłacać.

 

Rok już jeżdżę. Z przyczepą, bez. Trasy i po mieście. W śniegu przy -20 i w słońcu przy +40. Nie widzę aby te opony się gorzej zachowywały w lecie, chociaż pewnie są ciut gorsze od stricte letnich, ale ja kierowcą rajdowym nie jestem i jeżdżę dzieciowozem przecież :-) Za to w zimie i w samych górach gdzie leżało mnóstwo śniegu to jeździło mi się na nich dużo lepiej niż na poprzednich zimowych Savach.

 

I patrząc na nasz klimat, gdzie w kwietniu możesz mieć jednego dnia + 25 a drugiego śnieg, to wg mnie całoroczne są najlepsze. Zwłaszcza jak się kręcisz głównie po mieście, gdzie zimówki raczej nawet śniegu nie zobaczą.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Faktycznie są dużo tańsze, prawie dwie stówy na sztuce... może faktycznie taki myk zrobie, musze wystawić to moje michelinki i zobacze za ile by poszły. A co myślisz o połączeniu felg alu z wszechobecną wszędzie solą? Nie zniszczą się? Zwłaszcza że są w dużej części lakierowane.

 

Może głupie pytanie, w takich państwach jak niemcy gdzie zimówki są obowiązkowe, całoroczne też migą być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są dużo tańsze, prawie dwie stówy na sztuce... może faktycznie taki myk zrobie, musze wystawić to moje michelinki i zobacze za ile by poszły. A co myślisz o połączeniu felg alu z wszechobecną wszędzie solą? Nie zniszczą się? Zwłaszcza że są w dużej części lakierowane.

 

Może głupie pytanie, w takich państwach jak niemcy gdzie zimówki są obowiązkowe, całoroczne też migą być

Mogą być całoroczne. Poza tym Ciebie obowiązuje wyposażenie pojazdu obowiązkowe w kraju rejestracji.

 

Ja teraz jeżdżę na alu cały rok. Wcześniej miałem drugi komplet stalowy na zimę.

 

Sporo aut tak jeździ i dobrym alu nic w zimę się nie stanie raczej

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z głębokością bieżnika? W letnich może być 1,6mm w zimowych podajże 4. Które obowiązuje przy całorocznych?

Nie wiem. Nigdy nie odważyłbym się jeździć na oponach co mają tylko 1.5 mm bieżnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szóste auto jeździ na alu zimą i jestem z nich bardziej zadowolony niż ze stalowych.

W sceniku zjezdzilem jeden komplet całorocznych goodyearow, w kamperze mam całoroczne vredesteiny. Jestem bardzo z nich zadowolony :)

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka fajnych aut z mniejszymi bieżnikami niż 1,5 mm ;D

 

Dzięki Jacek za podrzucenie tematu.

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza Dębica Frigo 2 z opon zimowych ma bardzo dobrą opinie w Niemczech i opony te mają swoich klientów. Mam również bardzo pozytywne zdanie o naszej oponie konkretnie tym modelu opony. W moim przypadku ja akurat sam sobie wyważam opony i tak staram się ułożyć oponę na feldze aby nie przekraczać max 25/30 g. i zapewniam, że się da ( trochę "zabawy" ale się da.)

Z wielosezonowych z dużym indeksem prędkości mogę polecić w miarę tanią oponę 

http://www.oponeo.pl/model-opony/nexen-n-priz-4s 

- ta opona w testach ADAC zdobyła bardzo dobry wynik. Stosunek ceny do jakości bez konkurencyjny uważam. Od dwóch lat je mam na autach i jak na razie jestem pozytywnie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Scenicu nie czułem różnicy...ale jeżdżąc na dobrych zimówkach też jakoś nie słyszałem drastycznej różnicy w dźwięku w tym aucie...W kamperze - silnik tak się drze że nic nie słyszę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z głośnością całorocznych? 

Nie umiem wytłumaczyć jak jest z głośnością tej opony wielosezonowej. Nigdy nie zwracałem takiej uwagi :hmm: . 

Dla mnie najważniejsze jest dobre trzymanie na mokrym :miga:  bo takie okresy mamy w okresie całego roku a zimą dodatkowo śnieg i błoto pośniegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.