Skocz do zawartości

bojler Carver Cascade 2 - wyciek wody na palenisko przez zawór bezpieczeństwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

wczoraj pierwszy raz próbowałem uruchomić instalację wodną. Po podłączeniu i zanurzeniu pompki zacząłem napełniać bojler, i w pewnym momencie po zewnętrznej stronie przyczepy zaczęła się przelewać woda. Okazało się że woda leci przez śrubę z topikowym zaworem bezpieczeństwa, i spływa bezpośrednio na płomień odłączając dopływ gazu.

 

Pytanie do ekspertów : czy można kupić gdzieś taką śrubę/zawór? Jeśli nie to czy można zastąpić czymś takie rozwiązanie?

 

Zastrzegam że chciałbym zachować wszelkie normy bezpieczeństwa, nie chcę wkręcać np śruby skoro istnieje ryzyko zagotowania itd.

 

Planujemy wyjazd na Majówkę, więc mam niecały miesiąc czasu żeby uruchomić instalację wodną. Fajnie byłoby skorzystać z przywileju jakim jest ciepła woda i prysznic :)

 

Za wszelkie informacje z góry bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzis tego Ci szukałem ale na .de a .uk. Nie wiem czemu :(.

 

Krzysiu, pewnie zadziałało podczas pracy bojlera tylko poprzedniemu właścicelowi.

Ja bym najpierw sprawdził czy bojler nie uszkodzony aby od razu nie załatwić nowego zabezpieczenia. Szkoda by bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, pewnie zadziałało podczas pracy bojlera tylko poprzedniemu właścicelowi.

Tak właśnie przypuszczałem.

Ja bym najpierw sprawdził czy bojler nie uszkodzony aby od razu nie załatwić nowego zabezpieczenia. Szkoda by bylo.

 

Dokładnie :ok:

Myślę, że skoro "termik" się stopił, to najprawdopodobniej nie bez przyczyny, dlatego to, co napisałeś powinno być wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie,  też o tym pomyślałem że zawór nie zadziałał bez przyczyny. Martwi mnie fakt że śruba dostępna jest jedynie w Anglii :(

Zastanawiam się też nad tym, jak sprawdzić termostat w takim urządzeniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, śruba zamówiona. Pozostaje jeszcze wspomniana kwestia sprawdzenia termostatu - czy macie pomysł jak sprawdzić działanie? Przeczytałem kilka archiwalnych tematów i znam już mniej - więcej budowę tego pieca, lecz zastanawiam się jaką metodę zastosować bez zaplecza technicznego, czy np wystarczy podgrzać bimetal lutownicą żeby wymusić jego pracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nje zbam się na tym ale wydale mi się że lutownica to zbyt goraca rzecz. Moze suszarka??

 

:bravo: :bravo: :bravo:

Przeczytałem kilka archiwalnych tematów i znam już mniej - więcej budowę tego pieca, lecz zastanawiam się jaką metodę zastosować bez zaplecza technicznego, czy np wystarczy podgrzać bimetal lutownicą żeby wymusić jego pracę?

 

Lutownica w żadnym razie!

Od początku, odkąd piszesz o swoim bojlerze, nie zamieściłeś ani jednej fotki.

To trochę dziwne, tym bardziej, że to Twój temat.

W zasadzie nawet nie wiem, o czym konkretnie rozmawiamy.

Dobrze, że po przeczytaniu "archiwalnych tematów", chociaż sam już wiesz (mam nadzieję). :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany bojler to Carver Cascade 2 - tak jak napisałem w tytule. Przepraszam, myślałem że skoro ktoś podejmie dyskusję to będzie wiedział o czym rozmawiamy :) no ale ok, poniżej wstawiam zdjęcie pieca. W międzyczasie przyszła taka myśl : a gdyby tak zalać środek bezpiecznika niskotemperaturowym klejem na ciepło? Gdybym kupił taki, jak na tej aukcji? :

 

http://allegro.pl/klej-na-goraco-uniwersalny-w-sztyftcie-10szt-k493y-i6110238515.html

 

w tym przypadku temp. topnienia to 90st, plus ew. ciśnienie = powinno zadziałać, wodę zamierzam i tak podgrzewać max do 40-45st. Co o tym myślicie?

post-770-0-39523700-1492023605_thumb.jpg

post-770-0-09389100-1492023671_thumb.jpg

Edytowane przez Marcin-stg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany bojler to Carver Cascade 2 - tak jak napisałem w tytule. Przepraszam, myślałem że skoro ktoś podejmie dyskusję to będzie wiedział o czym rozmawiamy :)

 

Szanowny Kolego Marcinie, "ktoś" nie musi być jasnowidzem i jak wspomniałem, sam tytuł nie wystarczy, ponieważ bojler ten występuje w co najmniej kilku wykonaniach, a różnice są m.in. w wykonaniu palnika, czujników, a zatem i elektroniki sterującej oraz akurat w sposobie kontroli temperatury (czym byłeś zainteresowany) - czujnik bimetaliczny lub termistor.

[...]  no ale ok, poniżej wstawiam zdjęcie pieca.

 

No i OK, teraz przynajmniej wiadomo, jaki jest w Twoim bojlerze sposób kontroli temp. (czujnik bimetaliczny).

Mniej więcej, chyba gdzieś w tym miejscu jest kilka kwestii wyjaśnionych, więc poczytaj, może Ci się przyda:

http://forum.karawaning.pl/topic/3824-bojler-gazowy-carver-cascade-2/?p=317200

W międzyczasie przyszła taka myśl : a gdyby tak zalać środek bezpiecznika niskotemperaturowym klejem na ciepło? Gdybym kupił taki, jak na tej aukcji? :

 

http://allegro.pl/klej-na-goraco-uniwersalny-w-sztyftcie-10szt-k493y-i6110238515.html

 

w tym przypadku temp. topnienia to 90st, plus ew. ciśnienie = powinno zadziałać, wodę zamierzam i tak podgrzewać max do 40-45st. Co o tym myślicie?

 

Ano myślę, a właściwie się zastanawiam, jak to się ma do tego, co wcześniej napisałeś:

Zastrzegam że chciałbym zachować wszelkie normy bezpieczeństwa, nie chcę wkręcać np śruby skoro istnieje ryzyko zagotowania itd.

 

Moim zdaniem, taki pomysł to druciarstwo w czystej postaci. Uszkodzone zabezpieczenie powinieneś zastąpić tylko oryginalnym elementem, po uprzednim sprawdzeniu poprawnego działania bojlera w zakresie jego znamionowych parametrów, o czym wspominał już Kol. Strus w poscie #5.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer - bardzo Ci dziękuję za obszerne objaśnienia. Proszę,nie traktujcie moich wypowiedzi jako ironicznych lub złośliwych. Absolutnie nie mam takich intencji, wklejając buźkę chciałem nieco rozrzadzić powagę sytuacji, a czasami wychodzi jak wychodzi. Jak pisałem - oryginalny zawór już do mnie jedzie, a pomysł z klejem chciałem zastosować wyłącznie podczas testowania i naprawy bojlera, z powodów czysto ekonomicznych. Czytałem już podlinkowany przez Ciebie temat, jednak przerobię go jeszcze raz, żeby poznać zasadę działania i testowania termostatu.

 

Za wszelkie podpowiedzi bardzo dziękuję, niebawem napiszę o dalszych losach Carvera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 6 lat później...

Cześć, mam ten sam problem, urwał mi się ten plastikowy element i wpadl do środka, zawór jest na wylot. Zastanawiam się nad scenariuszami, ten zawór ma zadziałać w momecie przegrzania urządzenia i zgasić płomień, zakładam że zasada jest taka że jak odpadnie to zalewa palenisko i to jest ok, ale myślę że ten sam efekt da założenie zaworu ciśnieniowego np na 2 bary, w momecie zagotowania się wody zawór się otworzy... Czy ktoś tak zrobił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.