Jump to content
cityflipper

czy błotnik powinien zakrywać część felgi

Recommended Posts

pawel1966
14 godzin temu, Commander napisał:

Ja również mam koło schowane niemalże po felgę. To co pokazujesz na drugim zdjęciu dotyczy zapewne innej osi z większą ładownością... Można to rozpoznać od razu po 5 śrubach w kole. Zakładam że masz 4 podobnie jak ja....

tak moje koła są montowane na 4 śruby. Zastanawiam się czy czasem nie kupić dystansów i dłuższych śrub, ale poczekam z decyzją, bo chcę zrobić w połowie września przegląd zawieszenia przyczepy tzn, wahaczy, amortyzatorów, hamulców i nowego zaczepu bo wydaje mi się ,że amortyzator jest zbyt "miękki". Mam co prawda nowy zaczep 90 S/3  z amortyzatorem 750-1000 kg ale jesli to będzie możliwe wymienię go na mocniejszy.. Zobaczymy. Jutro jadę na Roztocze jakieś 300 km, więc jeszcze się przyjrzę nowym oponom i temperaturze kół.

pawel1966

A ja dziś rozmawiałem z firmą WIOLA z Knurowa na temat wymiany osi w moim Burstnerze. Wysłałem im nr z tabliczki znamionowej i czekamy na odpowiedź co do ceny i dostępności w AL-KO. W ubiegłym tygodniu miałem u siebie człowieka poleconego przez DUNI z Nowego Sącza, który przejrzał nasza przyczepkę dokładnie ( chodzi o odklejanie się poszycia z jednej strony budy), ale będziemy tego ruszać bo nic złego, poza niestety wizualną się z tym nie dzieje. Natomiast pogadaliśmy też o tych moich kołach - Na oko oczywiście ciężko to stwierdzić ale wyraźnie odchylona do wewnątrz góra koła może swiadczyć o skrzywieniu wahacza...Niestety:( nie wiem czy aby nie pomogło to w nagrzewaniu się koła - bo to właśnie to strzeliło mi w Serbii). Tak więc wkrótce sę wszystko wyjaśni co do cen i terminu wymiany osi.  Dużo jeździmy i dużo zamierzamy jeździć z tą przyczepką więc nie chcę mieć problemów z podwoziem, hamulcami i oponami:)

Commander

Poprawne myślenie. W kwestii bezpieczeństwa dziadować się nie da. 

Oś...myślę że min 3 klocki. 

pawel1966
8 minut temu, Commander napisał:

Poprawne myślenie. W kwestii bezpieczeństwa dziadować się nie da. 

Oś...myślę że min 3 klocki. 

tak mniej więcej powiedzieli ale wszystko  będą wiedzieć po numer z tabliczki. musi być dokładnie taka sama -  podobno są bardzo różne więc niezbędne jest wysłanie tabiczki bo musi być taka sama. Do campingów osie są dużo droższe niż do bagażówek,  mają inne mocowania itp. Moja jest do 1000 kg - może nie będzie kosztować 3 tys. Ale zobaczymy:)

20190909_123559.jpg

20190909_123549.jpg

Edited by pawel1966 (see edit history)

Commander

Oczywiście, bo to oś Delta. Ma zupełnie inną konstrukcję.

szwedki

Jeżeli jest to oś Alko to jest dostępna , mówię  to z własnego doświadczenia ponieważ wymieniałem w dosyć wiekowej przyczepie gdzie alko musiało dorobić części do ramy żeby oś zamocować . Co do ceny wg mnie przekroczy wymienioną sumę . Usługę wykonała Wiola , bez zarzutu .

pawel1966
W dniu 11.09.2019 o 18:17, szwedki napisał:

Jeżeli jest to oś Alko to jest dostępna , mówię  to z własnego doświadczenia ponieważ wymieniałem w dosyć wiekowej przyczepie gdzie alko musiało dorobić części do ramy żeby oś zamocować . Co do ceny wg mnie przekroczy wymienioną sumę . Usługę wykonała Wiola , bez zarzutu .

Oś jest dostępna i  już dostałem pro formę do wpłaty zaliczki i zamawiam. Cena  - z montażem muszę zapłacić 4000 zł.:( No ale..."jak się ma statki to się ma wydatki":) mam nadzieję, że będę przynajmniej spokojnie śmigał z cepką jeszcze przez parę lat..

Edited by pawel1966 (see edit history)

cityflipper

tak zapytam z ciekawości... który to roczniki ile jest +/-wart TEN egzemplarz?

pawel1966

Dziś dzwonili z Wioli z informację ośka przyjeźdża 23 października. Przyczepę odstawiam 19 -tego więc niestety, w tym sezonie jeszcze tylko jeden wyjazd z cepką w przyszłym tygodniu a potem po wymianie Osi już chyba ją "zapakuję" w pokrowiec...:(

@cityflippera o jaką przyczepę pytasz?