Skocz do zawartości

Słowacki Raj - kempingi


Dżuma

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się w tym roku na Słowację.

Nie chcę wyważać otwartych drzwi proszę więc o pomoc. :krzykacz:

 

Poszukuję kempingów w Słowackim Raju. Było o tym trochę w poprzednich postach, potrzebuję jednak więcej informacji. Generalnie nie chodzi jedynie o namiary bo to nie jest problem, ale o relacje tych którzy tam byli. Jadę z przyczepą, będę stał tam ok. tygodnia. Zależy mi na kempingach w miarę komfortowych, prąd, porządne WC i łazienki. Inne informacje, typu położenie, jaki teren, otwarty czy zalesiony itp. również mile widziane.

 

Inne miejsce w którym będę to na pewno Tatrzańska Łomnica. Byłem tam kilka razy, ale było to prawie "przed wojną". O ile dobrze pamietam był to Eurocamp. Czy pozmieniało się tam coś na plus, czy wali się coraz bardziej. A jak to wyglada na dwóch pozostałych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słowackim raju byłem w maju. Nic się tam nie zmieniło od zeszłego roku. W podlesoku w jednym budynku z toaletami można pływać w fekaliach... za to w drugim było trochę lepiej: Tylko ze scian coś odpadało. W długi weekend jak było trochę ludzi o chłodnej wodzie można było zapomnieć. Dopiero jak sobie pojechali i zostało nas na kempingu 3 przyczepy woda była gorąca( jedyny plus)

W Dedinikach dalej nie ma prądu na polu, a szkoda bo mmiejsce przeurocze. W Cingowie nie wiem jak teraz jest z wodą czy prądem bo Cingov pocałowaliśmy w klamkę.

Jak to mówią: generalnie było analnie. Wzięłem półtora tygodnia urlopu żeby objechać Raj dookoła a po 5 dniach byłem spowrotem w polsce. Dobrze że chociaż u nas sezon zaczyna sie w maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Vandi. O takie informacje mi chodziło. :krzykacz:

 

No może nie o takie... wolałbym dowiedzieć się, że kempingi są zarąbiste. Niestety na podstawie tego co wyczytałem gdzie indziej oraz moich własnych doświadzeń bałem się, że będzie to właśnie tak wyglądać. No cóż, będziem improwizować.

 

Za info o kempingach w Tatrzańskiej Łomnicy byłbym również wdzięczny.

 

A tak wogóle to czy ktoś z forumowiczów wybiera się w lipcu w te okolice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ... Do Podlesoku, jako głównego ośrodka Słowackiego Raju, przyjeżdża cała europa. I napewno dlatego też kwitnie tam złodziejstwo. Policja oczywiście bardzo elegancko przejeżdża przez kemping, ale o 10 rano i to tylko po to żeby dać wygadać się poszkodowanym. Do nas złodzieje też w nocy zaglądali, tyle że w samochodzie obok spała moja teściowa i ich przepłoszyła. ( Teściowe czasem się przydają :krzykacz: )

 

 

Ale....

Co by nie gadać złego na jakość kemnpigów warto tam pojechać. Parę kroków za kempingiem jest naprawdę raj :policja: Szczególnie polecam Ve─żký Sokol. Coś niesamowitego. Szlak mało znany a niesamowicie piękny.

http://www.vandi.vipserv.org/galeria/v/raj/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam na kilku słowackich campingach/w drodze na Węgry/ i jedno mogę powiedzieć- Słowacy zatrzymali się w miejscu jakieś 20 lat temu.Nic nie robią,nie inwestują .Wszędzie gdzie byłam, w toaletach było brudno , z ciepłą wodą też różnie.Obsługa jest niemiła i arogancka.Nie wiem może my tak żle trafialiśmy :krzykacz: . Na dłuższy pobyt nie chciałabym się tam wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa jest niemiła i arogancka.

Niestety to prawda.

Na słowacje jeżdże co rok (bez przyczepy).

Główny cel: aqwapark TATRALANDIA (gorąco polecam: 27 zjeżdżalni, 11 basenów, temperatura wody do 38 stopni)

i zwiedzanie bliższej i dalszej okolicy.

Słowacy dają odczuć że nas nie lubią. Są nieprzyjemni. Ale dlaczego? Przecież większość na trasach turystycznych to polacy i zostawiamy tam pare złoty a zasadniczo to koron.

Czesi już są o wiele milsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno mogę powiedzieć- Słowacy zatrzymali się w miejscu jakieś 20 lat temu.

 

Na kempingu w Słowacji byłem ostatnio ok. 13 lat temu i już wtedy odniosłem takie wrażenie. Myślałem, że przez tyle lat coś się zmieniło na plus. Widzę, że niestety nie.

 

Słowacy dają odczuć że nas nie lubią.

 

Coś na pewno w tym jest, również miałem takie spostrzeżenia. Ale z drugiej strony jeździliśmy dużo do nich na narty i było zupełnie ok. Wręcz nasi gospodarze dali się poznać jako bardzo mili i sympatyczni ludzie.

Może to wszystko na zasadzie wyjątek potwierdza regułę. :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

powiedzcie mi jedną rzecz w tym roku mam ambitne plany, związane z wyjazdem na słowacje, na pole kempingowe, jak to jest z tymi winetami, jadąc polonezem z przyczepą niewiadów n 126n,muszę taką winete posiadać? bo na forum czytałem rózne opinie i sam juz nie wiem. mało tego moze mi któryś z was zaplanować drogę, bo wybieram się pierwszy raz w tamte tereny i nie za bardzo wiem jak jechać,mieszkam w czeladźi miejscowość koło katowic a chciałbym dojechać, http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3160,najlepiej taką drogę bym nie musiał wykupywać tych winiet proszę o radę ZYCZę MIłYCH WAKACJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieruń

Oświęcim

Wadowice

Sucha Beskidzka

Maków Podhalański

Chyżne - przejście graniczna

lecisz kierunek na Dolny Kubin

Tvrdosin

W Podbiel odbijasz w lewo z 59 na 584 kierunek Liptovský Svaty Mikulas,

Habovka

Zuberec

Liptovska Sielnica

LIPTOVSK├Ł TRNOVEC

 

lub

 

Żywiec

Korbielów

lecisz kierunek na Dolny Kubin

Namestovo odbijasz na Liptovský Svaty Mikulas

Tvrdosin

W Podbiel odbijasz w lewo z 59 na 584 kierunek Liptovský Svaty Mikulas,

Habovka

Zuberec

Liptovska Sielnica

LIPTOVSK├Ł TRNOVEC

Naprawde fajna okolica - dużo zwiedzania

obowiązkowo Jaskinia Wolności kierunek Jasna

Lodowa też jest po drodze ale Wolności jest o wiele ciekawsza,

no i Tatralandia kupa zabawy ale w dzień powszedni w weekendy masa ludzi

 

proponuje też żeby (o ile będziecie jechać w dzień) w Podbiel nie odbijać na Mikulasa tyko pojechać na Dolny Kubin jakieś 15 km do Oravský Podzámok jest tam piękny zamek Orawski Hrad polecam

A potem wrócić do Podbiela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.