Skocz do zawartości

Telewizor, radio samochodowe, anteny oraz elektryka


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dzisiaj ukończyłem swój projekt audio w przyczepce, projekt był bardzo wymagający bowiem chciałem żeby cały sprzęt audio był mobilny.Dobry sprzęt powinien działać tak w przyczepce jak i przed nią. Po wielkim boju udało mi się zakończyć projekt sukcesem.Gra wyśmienicie, a na dodatek cały system jest przenośny.Oto efekt mojej ciężkiej pracy:

 

 

post-29286-0-24650900-1515350017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj ukończyłem swój projekt audio w przyczepce, projekt był bardzo wymagający bowiem chciałem żeby cały sprzęt audio był mobilny.Dobry sprzęt powinien działać tak w przyczepce jak i przed nią. Po wielkim boju udało mi się zakończyć projekt sukcesem.Gra wyśmienicie, a na dodatek cały system jest przenośny.Oto efekt mojej ciężkiej pracy:

 

Dobre  :yes:

 

Ale mobilnie służyć mi będzie 

 

post-20089-0-66697200-1515350596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka skrzynka na bezpieczniki będzie OK

 

post-20089-0-72717600-1515358012_thumb.jpg

 

Maksymalny bezpiecznik jaki widzę u tego sprzedawcy to 100A. Czy to wystarczy do mover'a i przetwornicy? Wydaje mi się, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalny bezpiecznik jaki widzę u tego sprzedawcy to 100A. Czy to wystarczy do mover'a i przetwornicy? Wydaje mi się, że tak.

 

Do bezpiecznika 100 A musisz mieć odrębną "oprawkę", ponieważ do skrzyneczki ze zdjęcia nie będzie pasował.

Napęd i przetwornica, pewnie nigdy nie będą miały możliwości, aby pracować jednocześnie, więc wartość może być odpowiednia, ale to zależy od max prądu podawanego dla modelu napędu, który posiadasz, a tego nie napisałeś. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bezpiecznika 100 A musisz mieć odrębną "oprawkę", ponieważ do skrzyneczki ze zdjęcia nie będzie pasował.

 

No Panie dobrze prawisz, wymiary całkiem inne a wyglądają tak samo. Tak więc cały mój misterny plan poszedł się ...

 

Napęd i przetwornica, pewnie nigdy nie będą miały możliwości, aby pracować jednocześnie, więc wartość może być odpowiednia, ale to zależy od max prądu podawanego dla modelu napędu, który posiadasz, a tego nie napisałeś. :hmm:

 

Tutaj źle mnie zrozumiałeś, ja chcę osobne bezpieczniki do tych urządzeń, choć fakt, że raczej razem nie będą pracowały.

 

Tak wiec chyba pójdę w taką skrzyneczkę na 3 bezpieczniki

 

post-20089-0-48177700-1515364790_thumb.jpg

 

z takimi bezpiecznikami

 

post-20089-0-37680700-1515364861_thumb.jpg

 

Jeden będzie od movera (polski P1), piszą, że Max pobór prądu: 150A a takiego bezpiecznika nie widzę u tego sprzedawcy, max jaki jest to 125A. No chyba, że mover będzie miał w komplecie. (EDIT: w innym miejscu piszą, że max pobór prądu to 120A - sam już nie wiem co o tym myśleć)

 

Drugi będzie od przetwornicy 100A

 

Trzeci będzie do wcześniej wymienionej skrzynki na "normalne" bezpieczniki, też zastosuję chyba 100A

 

Plusem tej skrzynki jest to, że chyba mogę ją przykręcić bezpośrednio do AKU na śrubę.

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie dobrze prawisz, wymiary całkiem inne a wyglądają tak samo. Tak więc cały mój misterny plan poszedł się ...

Tutaj źle mnie zrozumiałeś, ja chcę osobne bezpieczniki do tych urządzeń, choć fakt, że raczej razem nie będą pracowały.

Tak wiec chyba pójdę w taką skrzyneczkę na 3 bezpieczniki

Jeden będzie od movera (polski P1), piszą, że Max pobór prądu: 150A a takiego bezpiecznika nie widzę u tego sprzedawcy, max jaki jest to 125A. No chyba, że mover będzie miał w komplecie. (EDIT: w innym miejscu piszą, że max pobór prądu to 120A - sam już nie wiem co o tym myśleć)

Drugi będzie od przetwornicy 100A

Trzeci będzie do wcześniej wymienionej skrzynki na "normalne" bezpieczniki, też zastosuję chyba 100A

Plusem tej skrzynki jest to, że chyba mogę ją przykręcić bezpośrednio do AKU na śrubę.

 

Spójrz na dziesiątą fotkę, licząc od ostatniej - pierwszy post tego tematu (tak mam u siebie):

http://forum.karawaning.pl/topic/16249-mover-czyli-nap%C4%99d-do-przyczepy-uwagi-do-samodzielnego-monta%C5%BCu/

Bezpiecznik dla P1, to min. 120 A, a najlepiej 150 A

http://allegro.pl/bezpiecznik-midival-midi-val-littelfuse-150a-i5685072474.html

Instrukcja podaje wyraźnie max pobór prądu na poziomie 120 A

 

post-8228-0-40156200-1515367795_thumb.jpg

 

Skoro planujesz bezpiecznik dla "skrzyneczki zbiorczej" bezpieczników (z uwzględnieniem przekroju poszczególnych przewodów) daj taki, jak suma pobieranego prądu przez poszczególne obwody zabezpieczone bezpiecznikami w skrzyneczce zbiorczej, dodając jeszcze ok. 25 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą w instrukcji? Bo u mnie w instrukcji jest 80, ale jak wielokrotnie Kristofer pisał są różne napędy i różne przewidziane bezpieczniki

 

P1 to jeden z mocniejszych napędów, chyba dlatego ma aż taki max pobór prądu.

 

 

Spójrz na dziesiątą fotkę, licząc od ostatniej - pierwszy post tego tematu (tak mam u siebie):

http://forum.karawaning.pl/topic/16249-mover-czyli-nap%C4%99d-do-przyczepy-uwagi-do-samodzielnego-monta%C5%BCu/

Bezpiecznik dla P1, to min. 120 A, a najlepiej 150 A

 

Tak czytałem ten temat jakiś czas temu i być może podświadomie wybrałem tą potrójną skrzynkę.

 

 

Bezpiecznik dla P1, to min. 120 A, a najlepiej 150 A

http://allegro.pl/bezpiecznik-midival-midi-val-littelfuse-150a-i5685072474.html

Instrukcja podaje wyraźnie max pobór prądu na poziomie 120 A

 

W pierwszej aukcji było napisane 150A i to mnie zmyliło. Kupię dwa bezpieczniki 125A i jak się będą palić to zwiększę do 150. Ten mover radzi sobie z cięższymi przyczepami od mojej, tak więc chyba będzie OK.

 

 

Skoro planujesz bezpiecznik dla "skrzyneczki zbiorczej" bezpieczników (z uwzględnieniem przekroju poszczególnych przewodów) daj taki, jak suma pobieranego prądu przez poszczególne obwody zabezpieczone bezpiecznikami w skrzyneczce zbiorczej, dodając jeszcze ok. 25 %

 

Tego nie do końca rozumiem. No bo skoro w moim przykładzie będzie 30 + 15 + 25 + 25 to daje 95A. Dodając te 25% to będzie około 120A. No a przecież obciążenia w poszczególnych obwodach będą mniejsze niż ich bezpiecznik, dodatkowo bardzo małe prawdopodobieństwo, że wszystkie obwody w tym samym czasie będą pracowały z max obciążeniem. Tak wiec ja bym bardziej obstawiał za zastosowaniem mniejszego bezpiecznika o te 25% czyli jakieś 70A. Na schemacie zamieściłem 100A, bo pozostają mi jeszcze dwa wolne obwody (po mover'ze i przetwornicy). Jeszcze się do czegoś mogą przydać.

 

post-20089-0-53940300-1515417832_thumb.jpg

 

Jak zwykle prośba o Wasze opinie, porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem pierwszy błąd, na wyjściu z regulatora napięcia 20A umieściłem bezpiecznik 40A. Zmniejszyłem go do 20A.

 

Jednak potwierdza to moją wcześniejszą teorię, bo w zasilaczu przyczepy mam 4 bezpieczniki 15A i jeden 7,5A co razem daje 67,5A no a na wyjściu z regulatora daje bezpiecznik 20A.

A wcześniej rozważałem regulator 10A  :hmm:

 

post-20089-0-16797200-1515419171_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik przed skrzynką ma zabezpieczac całą skrzynkę a nie obwody za nią. Od tego masz poszczególne małę bezpieczniki. Dla tego ten przed nią jest ich sumą.

 

Aby zachować selektywność zabezpieczeń tak się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik przed skrzynką ma zabezpieczac całą skrzynkę a nie obwody za nią. Od tego masz poszczególne małę bezpieczniki. Dla tego ten przed nią jest ich sumą.

 

Aby zachować selektywność zabezpieczeń tak się robi.

 

Ok, rozumiem, że tak się robi i już. Dzięki.

Zgodnie z tym co napisałeś to tak mam, czyli 100A przed skrzynką gdzie suma bezpieczników to 95A. Ja tam nie mam żadnego wykształcenia elektronicznego/elektrycznego dlatego tego typu rady są jak najbardziej potrzebne. Pytanie, czy zgodnie z zaleceniem Krzyśka (+25%) zwiększyć ten istniejący 100A na 125A. 

 

 

Między regulatorem ładowania od solara a aku , bezpiecznik jest zbędny ,niechcący uszkodzisz go i po regulatorze .

 

Ciekawe. Masz rację z tym, że regulator może walnąć, jeżeli odłączymy mu akumulator (bezpiecznik). Z drugiej jednak strony, jeżeli odepnie nam się przewód od regulatora to możemy "spawać w przyczepie" i pożar gotowy. Tak więc chyba wolę ryzykować uszkodzenie regulatora, niż ryzyko pożaru w cepce. Choć teraz się zastanawiam nad usunięciem jednego z bezpieczników (dwa bezpieczniki to co najmniej dwa razy większe prawdopodobieństwo spalenia jednego z nich). Może podpiąć ten regulator bezpośrednio do jednego ze 100A bezpieczników? Hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojazdach między alternatorem a akumulatorem niema bezpieczników i jakoś z tego powodu nie płoną , zrobisz jak uważasz w końcu to twoja przyczepa .Jeżeli przewody są zakute w tulejki to odłączenie raczej niemożliwe 

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.