Skocz do zawartości

Telewizor, radio samochodowe, anteny oraz elektryka


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie działa nie sprawdzałem, na wiosnę będę ogarnął.

 

Niedawno szukałem LED'ów do domu i niby te droższe miały możliwość ściemniania, jednak nie wiem czy są takie na 12V. Dlatego obstawiam, że ściemnianie nie będzie Ci działać.

Swoją drogą sam rzadko używam ściemniania. Czy gra jest warta świeczki? Być może jak już się przestawię na AKU, to wtedy warto by było mieć ściemnianie w LED'ach. Zobaczymy.

 

Gratuluję samozaparcia, mnie już nie chce się zimą ganiać do budki, co jeszcze rok temu było normą.

 

Koniecznie zacznij od wyjazdu na wagę wiosną. Nie masz pojęcia ile te pierdoły typu odkurzacz czy latarka, głośniki, obudowy a nawet kable po zsumowaniu ważą.

 

Do ciepłej wody to jednak używany bojler gazowy, za 800 zł już widziałem zestaw.

 

Gdyby nie zima to bym nie miał czasu na jakiekolwiek prace. Od wiosny do jesieni jak tylko czas pozwala to jeżdżę. A jak jeżdżę to nic nie zrobię. Choć i tak mover i solar zostawiam na wiosnę. Z tą wagą to żyję w błogiej nieświadomości, choć dla równowagi mam zamiar przenieść rowery z cepki na dach samochodu, co zniweluje zamontowany sprzęt. A do tej pory przejechałem z rowerami wiele tysięcy km. Mam nadzieję, że to ostatnia zima z takimi pracami. Po tej zimie, jedyne co mi ewentualnie zostanie, to właśnie gazowe ogrzewanie wody. W sezonie 2018 muszę się bez niego pomęczyć.

 

Szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekornie jazda z cięższą przyczepą może być spokojniejsza. Ja raz na wadze zdziwiłem się o 250kg ;). Objechałem tak kilka krajów na luzaku, pewnie nawet miałem kontrolę ale nie wagi.

 

Życzę abyś miał zapas wagi i dużo czasu na wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maarec, Tobie a także wszystkim forumowiczom także życzę samych udanych wyjazdów.

Na wiosnę waga musi być.

 

No a wracając do technicznych spraw, wykonałem dzisiaj pierwszy projekt rozmieszczenia urządzeń:

 

post-20089-0-91344900-1514820332_thumb.jpg

 

Zacznę od AKU. To miejsce jest według mnie najlepsze, bo w poprzek idzie oś przyczepy a wzdłuż idzie lewa rama przyczepy. Tak więc wydaje mi się, że tutaj podłoga będzie najstabilniejsza i najtwardsza. Pytanie tylko, czy ustawienie AKU wzdłuż przyczepy jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście przy plusie AKU trzeba zamontować bezpieczniki. Blisko bezpieczników jest listwa, pod którą myślę dobudować kawałek deski/obudowy, by tam umieścić heble. Widziałem u kogoś, że zastosował do tego niepalny materiał. Czy to jest wymagane? Dodatkowo czy z tyłu heblli robić jakąś obudowę, czy tylko dobrze zaizolować?

 

Centralka movera. Wybór tego miejsca jest spowodowany ustawieniem na osi przyczepy, blisko środka osi, dzięki czemu po przewierceniu podłogi w tym miejscu odległość od obu kół będzie prawie identyczna. Dodatkowo odległość od + AKU to maksymalnie metr. Hebel do włączania movera chce przenieść blisko kalpy do nalewania wody, by móc z zewnątrz włączać mover. Wiem, że bliskość wody jest kiepskim połączeniem, jednak jest to najbliższy i jedyny dostęp z zewnątrz. Odległość od AKU + do hebla będzie około 1 m a od hebla do centralki movera około 1,5 m. Czy tak może być? Gdybym zamontował hebel jak na rysunku to całą długość byłaby 1m a nie 2,5m. No ale czy Wy wchodzicie do przyczepy by załączyć mover?

 

Przetwornicę umieściłem blisko AKU, bo tam idzie duży pobór prądu i im dalej tym większy przekrój. Mógłbym ją zamienić miejscami z którymś z regulatorów napięcia, ale nie wiem, czy to najlepszy pomysł. 

 

Regulatory zostały umieszczone na ostatniej wolnej ściance, tutaj już chyba nie mam pola manewru. Plusem jest to, że będzie blisko do wyświetlacza regulatora.

 

Jak zostanie miejsce na środku to może wstawię tam jakąś skrzynkę na narzędzia, którą będę musiał przykręcić do podłogi no i raczej będzie musiała być zamykana, by któreś z narzędzi nie uszkodziło zamontowanych urządzeń.

 

Prośba o Wasze opinie lub porady, bo pierwszy raz bawię się w projektanta takiego wnętrza. Oczywiście będę się starał odizolować 230V od 12V, jednak może to być kłopotliwe i już w tej chwili w lewym górnym rogu idą sobie razem. Może włożę je w jakiś dodatkowy peszel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wykorzystać schematy Kristofer'a, by sklecić swój schemat - mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko  :niewiem:

Schemat uwzględnia ładowanie AKU przyczepy z alternatora samochodu - dziś wróciłem do tego pomysłu:

 

post-20089-0-76947400-1514833661_thumb.jpg

 

Dodatkowo użyłem dwóch przełączników, by:

- móc świadomie ładować AKU w przyczepie alternatorem

- móc świadomie się przełączyć na zasilanie przyczepy z AKU samochodu

 

Przełącznik niebieski powinien być przed stykami 85, ale nie chciało już mi się tego modyfikować.

 

Schemat nie uwzględnia przetwornicy i mover'a, by nie zaciemniać obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie żarówek na ledy ściemniacz działa w lampkach przy łóżkach :P

 

Dzięki za info - to dobra wiadomość. Rozumiem, że chodzi o te obracane kinkiety. Masz jakieś specjalne LED'y?

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wykorzystać schematy Kristofer'a, by sklecić swój schemat - mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko  :niewiem:

[...]

Dodatkowo użyłem dwóch przełączników, by:

- móc świadomie ładować AKU w przyczepie alternatorem

- móc świadomie się przełączyć na zasilanie przyczepy z AKU samochodu

Przełącznik niebieski powinien być przed stykami 85, ale nie chciało już mi się tego modyfikować.

 

Ależ to oczywiste, że nie mam nic przeciwko.  :ok:  Rysunki zamieszczam zawsze w nadziei, że ktoś z tego skorzysta.

Tym samym, można je modyfikować pod własne potrzeby, bez pytania mnie o zgodę, o czym wielokrotnie wspominałem - są dla wszystkich.

 

Twój pomysł z włącznikami, które pozwolą na manualną kontrolę uruchomienia obwodów włączanych przekaźnikami jest jak najbardziej OK. Aby innym było łatwiej zrozumieć, o czym pisałeś odnośnie tych włączników (zwłaszcza tego "niebieskiego"), naniosłem zmianę na rysunek  i umieściłem włącznik już w prawidłowym punkcie obwodu:

 

post-8-0-62778700-1514903735_thumb.jpg

 

PS

Tylnej części "hebla" nie ma potrzeby specjalnie zakrywać (to tylko zaciski jednego bieguna zasilania), nawet fabrycznie na ogół nie jest zakrywany/izolowany. Pamiętać jedynie trzeba, aby w jego bezpośredniej bliskości nie było żadnych przewodów "minusowych" oraz jego montaż był tak przeprowadzony, by nie było możliwości zetknięcia się takich przewodów z zaciskami "hebla". To raczej oczywiste, ale napiszę, ponieważ temat nie jest czytany tylko przez Ciebie:

z wiadomych względów, w szafce z oprzyrządowaniem elektrycznym nie umieszczamy i nie przewozimy jakichkolwiek innych przedmiotów wyposażenia karawaningowego!

Gratuluję samozaparcia, mnie już nie chce się zimą ganiać do budki, co jeszcze rok temu było normą.

 

Marku, mam tak samo i to już więcej, niż od roku, tyle, że u mnie wynika to z braku czasu i ciągłego odkładania różnych modyfikacji, których lista ciągle rosła. :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były takie włożone, gdzie się tylko dało, ale nie wiem czy są aby odpowiednie.

 

Dzięki Voku. Z ciekawości wszedłem na aledrogo i zobaczyłem, że pełno jest LED'ów na 12V. Jednak gdzie nie wszedłem, to albo brak informacji o możliwości ściemniania albo ewidentnie napisane, że nie można. Dodatkowo jest bardzo dużo rodzai LED'ów - AC/DC, różne diody, z obudowami lub bez. Temat muszę rozpoznać później, bo co za dużo, to nie zdrowo. Chyba że ktoś już wymieniał w ściemnianych lampkach i ma gotowca, to będę wdzięczny za info.

 

Dzięki Kristofer. Podziwiam Ciebie, że generujesz tyle tych schematów. Oczywiście włącznik W1 "niebieski" umieściłeś tam, gdzie planowałem. Natomiast włącznik W2 "czerwony" umieściłeś tak, że rozłączasz nim i ładowanie z samochodu i lodówkę. Lodówka ma swój włącznik. Dodatkowo trzeba by zastosować wysoko-prądowy włącznik, bo do lodówki idzie parę amperów. Tak więc pozwól, że zaproponuję zmianę w Twoim schemacie:

 

post-20089-0-90726400-1514889160_thumb.jpg

 

Czyli rozumiem, że nie popierasz pomysłu dodatkowej skrzynki na narzędzia. Przecież ona będzie przykręcona do podłogi i zamykana. Jej wadą będzie utrudniony dostęp do zamontowanych urządzeń. Temat jeszcze przemyślę, jak skończę instalację urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hehe:  Wyłącznik oczywiście miał być tam, gdzie go narysowałeś, ale ledwo wstałem i zaspany jeszcze byłem :jump: Postaram się rys. poprawić.

Co do skrzynki z narzędziami, to osobiście bym jej tam nie montował.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyta, odczyta ;-)

 

Najważniejsze jak to pisali przedmówcy, że Ty jesteś zadowolony!

 

Co do technikaliów to już nie ma się co tu rozwodzić, posłucham przy najbliższej okazji i oczywiście dorzucę kilka porad ;-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyta, odczyta ;-)

 

Najważniejsze jak to pisali przedmówcy, że Ty jesteś zadowolony!

 

Co do technikaliów to już nie ma się co tu rozwodzić, posłucham przy najbliższej okazji i oczywiście dorzucę kilka porad ;-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Spoko, fajnie, że jesteś.

Należy pamiętać, że dla mnie jest to baza do dalszej rozbudowy. Cały czas się zastanawiam nad wzmacniaczem 4-ro kanałowym. Jak w przyszłości zmienię radio na takie, które będzie miało 4 wyjścia RCA, to będę mógł podłączyć i wewnętrzny zestaw trójdrożny Hertz i zewnętrzne kolumny "domowe". Mam w piwnicy jakieś stare Altusy które mógłbym wykorzystać do zorganizowania jakiejś cichej imprezy. Rozumiem, że jeżeli i radio i wzmacniacz będą miały 4xRCA, to będę mógł balansować głośnością przód-tył? Teraz mam tylko 2 wyjścia RCA, tak więc będę mógł podłączyć tylko wewnętrzne głośniki lub zewnętrzne kolumny (w zależności od potrzeby).

 

Na tą chwilę wpadł mi w oko wzmacniacz Crunch GPX1200.4 jednak nie wiem, czy to jest dobry wybór. Czy warto dopłacić trochę kasy i wybrać co innego? Widziałem, że niektóre wzmacniacze mają pilot, jednak nie wiem do czego jest wykorzystywany. Obydwa wzmacniacze mają moc RMS 4x80W przy 4Ohm a moje Hertz'e mają 125W RMS. Czy opłaca się brać mocniejszy wzmacniacz? Do zewnętrznych kolumn nigdy nie będzie za mało.

 

Z góry dzięki za wszelkie porady - ja jeszcze w życiu nie miałem wzmacniacza w samochodzie i nie wiem, w którym kierunku iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend udało się popchnąć pewne sprawy do przodu.

 

Po pierwsze szukałem najlepszego miejsca na tweeter'y. Po wielu kombinacjach wybrałem to miejsce i kąt:

 

post-20089-0-24112400-1515347871_thumb.jpg post-20089-0-30089300-1515347890_thumb.jpg

 

Dzięki temu osoby siedzące przy oknie nie mają bezpośredniego odbioru wysokotonowca, jest on wyżej nad głową a osoby siedzące dalej mają już prawidłowy odsłuch.

 

Zamocowałem zwrotnice na ścianie

 

post-20089-0-15623700-1515348079_thumb.jpg

 

widok na regulacje wysokich i średnich tonów

 

post-20089-0-64633000-1515348128_thumb.jpg

 

Tak więc pomijając wzmacniacz, prace z audio zostały ukończone

 

post-20089-0-59281600-1515348205_thumb.jpg

 

Ruszyłem także z montażem urządzeń. Zamontowałem ładowarkę oraz przetwornicę. Udało mi się umieścić je koło siebie, nie będą miały wzajemnego wpływu na siebie bo nigdy nie będą działały razem

 

post-20089-0-04173200-1515348522_thumb.jpg post-20089-0-43217300-1515348534_thumb.jpg

 

Ładowarka ma tylko z jednej strony uchwyt, gdzie można ją przykręcić do ściany, dlatego też z zewnętrznej strony przykręciłem długi wkręt na którym druga strona ładowarki może sobie leżeć a dodatkowo została przywiązana drucikiem

 

post-20089-0-11056200-1515348816_thumb.jpg

 

Przetwornica planowana była w innym miejscu, jednak jej waga jest dość znacząca i bałem się, że krótkie wkręty i cienka ścianka nie wytrzymają tego obciążenia. Dlatego też zamontowałem ją na podłodze. Aby to prawidłowo zrobić musiałem wymierzyć miejsce na nóżki, przykręcić dwie śruby i dopiero wtedy wsunąć nóżki przetwornicy

 

post-20089-0-01831200-1515348731_thumb.jpg

 

Inaczej nie miałem jak dojść śrubokrętem by dokręcić śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.