Skocz do zawartości

Telewizor, radio samochodowe, anteny oraz elektryka


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo działa. Używałem HP i zadowolony ale tylko na wyjazdach słuzbowych (TV pod ręką w miastach), do cepki wziąłem dwa razy i na tym koniec. Inna sprawa, że używalem tego na małej antenie a nie na przyczepowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kristofer.

Niestety, ale tak jak napisałeś, robiąc według Twojej modyfikacji przewód do przełącznika znacznie by się wydłużył. Dodatkowo instalację zrobiłem przed Twoim postem.

 

Tak więc udało mi się zmieścić przekaźnik w zasilaczu:

 

post-20089-0-73413300-1491769314_thumb.jpg

 

Wpiąłem się kostkami w brązowe przewody i w nie wpiąłem przewody od przekaźnika, obwodu AV i przełącznika. Jak ja czasami żałuję, że mam takie wielkie graby. Taka robota to dla Chińczyków. Ale jak na razie wszystko działa prawidłowo.

 

Nie udało mi się jednak podłączyć załączania obwodu z panelu sterowania. Przyczyna bardzo trywialna. Nie mam jak fizycznie przeciągnąć przewodu z zasilacza do szafki. Wygląda na to, że będę musiał rozebrać ubikację, by to wykonać. I tak to planowałem, tak wiec za jakiś czas dorobię to załączanie i przeciągnę jeszcze dwa przewody od głośników i jeden antenowy do SAT.

 

W schowku pod szafką telewizyjną zamontowałem rozgałęziacz 12V oraz rozebrałem tą dodatkową skrzynkę - jest tam tylko 230V i wyjście antenowe - dodałem dwa swoje:

 

post-20089-0-77952000-1491770072_thumb.jpg

 

Jest to jeszcze w fazie projektowania i zapewne będzie się jeszcze zmieniać.

 

Pomiędzy tym schowkiem a szafką telewizyjną umieściłem w mało widocznym miejscu przełącznik włączający obwód AV, gdy nie będzie 230V:

 

post-20089-0-65581100-1491770236_thumb.jpg

 

W tej chwili jest to jedyny włącznik obwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kontynuuje moje wypociny (za dużo obowiązków, za mało czasu).

 

Radio, TV i anteny zamontowane. Niestety, ale jeszcze nie zdążyłem się zająć nagłośnieniem. Ale po kolei.

 

Radio i TV:

 

post-20089-0-78386800-1492550881_thumb.jpg

 

Zdjęcie zrobione w trakcie prac i kabelki nie są jeszcze poukładane.

 

Za zasłonką listwa na przewody przyklejona taśmą dwustronną:

 

post-20089-0-22440900-1492551050_thumb.jpg

 

Wszystko zrobione bezinwazyjnie z wyjątkiem otworu na przełącznik pokazany w poprzednim poście oraz dwóch otworów 10 mm za radiem na przewody. Tak więc wszystko można zdemontować i przywrócić poprzedni stan w 99%. Ale i tak nie będę tego robić, nawet przy ewentualnej sprzedaży. Za dużo pracy w to włożyłem.

 

Przewody antenowe przeciągnięte po podłodze do wywietrzników, następnie idą pod podłogą na tył przyczepy i tam kierują się do anten zamocowane "tretytkami"

 

post-20089-0-40788500-1492551368_thumb.jpg

 

Oczywiście jest to całkowicie tymczasowa instalacja i demontowalna w 100%. Planuję tak trochę pojeździć i potestować, która antena się będzie lepiej zachowywać. W tym miejscu i z takim montażem lepiej działa "UFO". Na pewno jest to spowodowane wyższym umieszczeniem. Jednak korony tak nie umieszczę, więc musi konkurować w gorszych warunkach. No mógłbym ją jeszcze trochę wyciągnąć do granicy dachu, ale zabrakło mi przedłużki. Tak więc wynik w konkurencji UFO - korona 1:1. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że UFO całkowicie gubi sygnał, jeżeli się go dotyka lub trzyma w ręku.

 

 

A tak z innej beczki. Zakupiłem już zestaw satelitarny:

 

Antena Camping PE57:

http://net-szop.pl/antena-camping-pe57-p-363.html

 

LNB Single Inverto Black Premium

http://net-szop.pl/lnb-single-inverto-black-premium-p-1907.html

 

Stojak statyw antenowy składany Aluminiowy 100cm

http://net-szop.pl/stojak-statyw-antenowy-skladany-aluminiowy-100cm-p-4601.html

 

Megasat Satfinder SF310 z ekranem LCD

http://net-szop.pl/megasat-satfinder-sf310-z-ekranem-lcd-p-2087.html

 

Zestaw już zmontowany, czeka na testy, bo pogoda nie była łaskawa i nie mogłem się nią pobawić. Wybór anteny spowodowany tylko i wyłącznie wymiarami, mam nadzieję, że mi wejdzie na styk pod łóżko piętrowe. Duży plus to bardzo niska waga całego zestawu. Tak więc uzbrojony w wiedzę z tego forum będę się w końcu bawił satelitką.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich

Jeśli moje pytanie nie jest w tym wątku to proszę o przeniesienie. Czy ktoś z forumowiczów używał nc+ lub polsat za granicą, według nc+ niby nie wolno i nie wiem czy zadziała tam normalnie czy jest dekoder zablokowany. Zastanawiam się nad nc+ na kartę. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niebo jest wszędzie darmowe jedynie trochę inaczej trzeba pochylić antenę . Wszystko działa  bezproblemowo .A jak niby Polsat albo NC+ ma się dowiedzieć .Wielu polaków pracujących za granica ma tam tunery a rodziny opłacają abonament w Polsce. Nie dawno byłem w Chorwacji , Węgry w drodze powrotnej z Polsatem i działał , talerz sat 75 , do ustawienia anteny kompas w komórce satfinder lub inny . Pomaga też miernik sygnału ale bez niego też się ustawi bo w mieniu tunera jest miernik sygnału . Trzy lata temu byłem na Chorawcji z telewizją na kartę ale od jesieni zeszłego roku mój sprzęt przestał działać .Trzeba by wymienić na nowy tuner a to koszta więc załatwiłem polsat i działał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za podpowiedź bo rozmawiałem z c+ i powiedziała że dekodery czy karty są poblokowane tylko na kraj i zbili mnie z tropu że wkońcu nie wiedziałem czy będzie działać czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno co do anten naziemnych to posiadałem korone , testowałem jeszcze inna uniwersalną potem zakupiłem Telmor coś takiego

http://allegro.pl/antena-dvb-t-hd-digit-activa-telmor-zasilacz-1573-i6871708337.html

jak wcześniej bywałem w Wiśle z koroną to biegałem po kempingiu i nic nie znalazłem a z telmorem wszystko okej byłem też nad Bałtykiem i też świetne działała . Jest to antena kierunkowa a w górach sporo nadajników .Korona mi tylko spoko działała pod Warszawą i to wszystko .Teraz też mam orginalną antenę Hobby kierunkową i wzmacniacz i o dziwo sprawdza się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno co do anten naziemnych to posiadałem korone , testowałem jeszcze inna uniwersalną potem zakupiłem Telmor coś takiego

http://allegro.pl/antena-dvb-t-hd-digit-activa-telmor-zasilacz-1573-i6871708337.html

jak wcześniej bywałem w Wiśle z koroną to biegałem po kempingiu i nic nie znalazłem a z telmorem wszystko okej byłem też nad Bałtykiem i też świetne działała . Jest to antena kierunkowa a w górach sporo nadajników .Korona mi tylko spoko działała pod Warszawą i to wszystko .Teraz też mam orginalną antenę Hobby kierunkową i wzmacniacz i o dziwo sprawdza się .

Ta http://allegro.pl/antena-dvb-t-hd-digit-activa-telmor-zasilacz-1573-i6871708337.htmlużywam jak jadę po kraju w czerwcu miałem ją właśnie w Świnoujściu i bez problemu działała, a za granicę jeszcze nie brałem tv i właśnie w tym roku miałem zamiar skorzystać i właśnie c+ naopowiadał mi że się nie da na tych dekoderach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jeśli moje pytanie nie jest w tym wątku to proszę o przeniesienie. Czy ktoś z forumowiczów używał nc+ lub polsat za granicą, według nc+ niby nie wolno i nie wiem czy zadziała tam normalnie czy jest dekoder zablokowany. Zastanawiam się nad nc+ na kartę. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc.

 

Karta CI normalnie działa za granicą

Ta http://allegro.pl/antena-dvb-t-hd-digit-activa-telmor-zasilacz-1573-i6871708337.htmlużywam jak jadę po kraju w czerwcu miałem ją właśnie w Świnoujściu i bez problemu działała, a za granicę jeszcze nie brałem tv i właśnie w tym roku miałem zamiar skorzystać i właśnie c+ naopowiadał mi że się nie da na tych dekoderach

 

Ale przecież to jest antena DVB-T - to jak na tym chcesz odbierać sygnał satelitarny?

Dzięki kolego za podpowiedź bo rozmawiałem z c+ i powiedziała że dekodery czy karty są poblokowane tylko na kraj i zbili mnie z tropu że wkońcu nie wiedziałem czy będzie działać czy nie

 

Bzdury gadają i tyle, bo niby jak mieliby to zablokować? Skąd dekoder ma wiedzieć z jakiego regionu kraju czy świata się łączysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta CI normalnie działa za granicą

 

Ale przecież to jest antena DVB-T - to jak na tym chcesz odbierać sygnał satelitarny?

 

Bzdury gadają i tyle, bo niby jak mieliby to zablokować? Skąd dekoder ma wiedzieć z jakiego regionu kraju czy świata się łącz

Ta antena to wiem że jest DVB-T  naziemna, ale właśnie chodziło o sat i dekodery, karty bo widzisz jak informują są poblokowane i tyle też mi się nie chciało wierzyć jak dekoder czy karta może widzieć gdzie jestem i zablokować. Ale wolałem się dopytać na forum właśnie kto używał aby na darmo nie wozić się z tym. Dzięki kolego

Ta antena to wiem że jest DVB-T  naziemna, ale właśnie chodziło o sat i dekodery, karty bo widzisz jak informują są poblokowane i tyle też mi się nie chciało wierzyć jak dekoder czy karta może widzieć gdzie jestem i zablokować. Ale wolałem się dopytać na forum właśnie kto używał aby na darmo nie wozić się z tym. Dzięki kolego

Edytowane przez Mareklubin59 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta antena to wiem że jest DVB-T  naziemna, ale właśnie chodziło o sat i dekodery, karty bo widzisz jak informują są poblokowane i tyle też mi się nie chciało wierzyć jak dekoder czy karta może widzieć gdzie jestem i zablokować. Ale wolałem się dopytać na forum właśnie kto używał aby na darmo nie wozić się z tym. Dzięki kolego

 

No to wszystko działą i sporo rodaków zabiera ze sobą swoje domowe zestawy i używa ich za granicą :) ja kupiłem sobie NC+ na kartę + moduł CI do TV i wszystko śmiga bez problemu. Tylko ustawianie anteny mnie drażni. Ale może kupię kiedyś sobie automat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko działą i sporo rodaków zabiera ze sobą swoje domowe zestawy i używa ich za granicą :) ja kupiłem sobie NC+ na kartę + moduł CI do TV i wszystko śmiga bez problemu. Tylko ustawianie anteny mnie drażni. Ale może kupię kiedyś sobie automat :)

I to mnie cieszy :) więc kupuje c+ na kartę i talerz 80 z trójnikiem :) . a na automacie to znowu mniejszy talerz trzeba chyba,bo też myślałem o 35 cm ale w różnych źródłach czytałem że te małe są gorsze w ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie cieszy :) więc kupuje c+ na kartę i talerz 80 z trójnikiem :) . a na automacie to znowu mniejszy talerz trzeba chyba,bo też myślałem o 35 cm ale w różnych źródłach czytałem że te małe są gorsze w ustawieniach

Ja teraz mam chyba 65 cm i odbiera bardzo ładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.