Skocz do zawartości

Telewizor, radio samochodowe, anteny oraz elektryka


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Suzu4x4 napisał:

dociskasz "guziczek" jedynie w celu wyciągnięcia przewodu z gniazda , w celu włożenia przewodu nie dotykasz "guziczka"  jedynie wciskasz przewód w otwór i powinien się sam zablokować

No to wszytko robiłem na odwrót :) Wkładając przewód wciskałem guziczek, a jak już się jakoś zablokowało, to próbowałem wyciągać odginając guziczek w przeciwną stronę :lol:

Jeszcze raz dzięki koledzy. Na przyszłość już będę widział, jak to robić.

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:

Co to w ogóle za gniazda? Bo to nie jest chyba oryginał do Hobby?

Oryginał przestał mi działać :D, więc dokupiłem włączniki polskiego producenta. Po ustaleniu, że instalator zakupionych włączników musi także zakupić dodatkową porcję inteligencji :wacko:, to teraz w pełni mogę polecić ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i chciałem się "pochwalić", że działa mi automatyczne przełączanie się pomiędzy źródłami energii (AKU przyczepy, AKU samochodu, 230V). Przetestowałem przełączenia każdy do każdego i działa to automatycznie. Działa mi także włącznik, dzięki któremu sam decyduje, czy źródłem zasilania ma być AKU przyczepy czy AKU samochodu:

5abe03d04b033_wcznikAKUsam.jpg.3878d6d3e2d210781b0242588d001d96.jpg

Wszystkie przełączenia odbywają się niezauważalnie z wyjątkiem jednego. Jeżeli jestem podłączony pod 230V i odłączę/utracę z niego zasilanie, to występuje automatyczne przełączenie na 12V, jednak przerwa wynosi około 1 sekundy, przez co np. gasi mi się światło w przyczepie. Czy u Was także obserwujecie takie zachowanie? Bo ma to nawet jakąś zaletę, gdyż będąc w przyczepie będę wiedział, że na polu kempingowym jest jakaś awaria i będę mógł np. przełączyć lodówkę na gaz. Dużym minusem tego zachowania będzie sytuacja, gdy np. będę się modlił na ubikacji no i zgaśnie mi światło :huh: Bez pomocy sam sobie nie zapalę światła a skutki mogą być nieciekawe :ph34r:

Tak więc nie wiem, czy Wy także tak macie czy jednak np. po mojej "awarii" coś jest nie tak z moim zasilaczem. Dodam, że przed instalacją nigdy tego nie testowałem, bo po przyjechaniu na pole świadomie pierw odłączałem samochód od przyczepy a dopiero potem podłączałem 230V (przy pakowaniu na odwrót). Wtedy nie wiedziałem, jak się zachowa instalacja elektryczna przy dwóch jednocześnie podłączonych źródłach zasilania i nigdy tego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja mam coś źle, bo u mnie  słychać tylko pyknięcie i błyskawiczne przełączenie z 230 na 12 lub odwrotnie, dosłownie ułamek sekundy. Ale nie wiem czy to dobrze czy źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jacekzoo, uspokoiłeś mnie.

Kalapan, widać w Adrii zasilacz/energoblok lepiej się zachowuje niż w Hobby, według mnie tylko się cieszyć.

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystkie zakupione mrugają zamiast ściemniania :(

Zamówiłem jeszcze inne, ale nie spodziewam się przełomu. Z tego co widziałem, to tylko żarówki ledowe na 230V mogą być ściemniane - też takie zamówiłem do domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym stanęło z ledami, znalazłeś jakieś nadające się do sciemniania?


Jedynie da radę moje rozwiązanie czyli taśmy led i dedykowany ściemniacz do led ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być szczerym to jeśli podłączysz taśmy led bez stabilizatora, to w trakcie ładowania z 230V będzie minimalne mruganie, ale z samego auku 12V działa idealnie.

Ale ponieważ dla nas 12V to główne źródło, to nam to nie przeszkadza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2018 o 22:55, lbuster napisał:

Wracając do naprawy mojego błędu i do rozgryzania układów sterujących, spędziłem nad tym sporo czasu i udało mi się rozgryźć prawie wszystko:

20180321_003622.thumb.jpg.5f3411ea477f7e4a107156e6123eb51b.jpg

Schemat zapodany przez Kristofera także pomógł (wielkie dzięki), tak więc jak znajdę chwilę, to sklecę obydwa rysunki do formy strawnej dla przeciętnego Kowalskiego.

Jak obiecałem, tak robię:

5ac683ada34ed_SchematUkaduSterowania.thumb.jpg.27dcc704c040e506cb8455c5607bd62f.jpg

Jakby ktoś chciał wersję edytowalną, to załączam excelika

Obwody na tym samym kolorze tła są jakoś połączone (opis).

Tekst na czerwono - zaznaczyłem, gdzie u mnie nie zgadzały się numery przewodów z numerami gniazd.

Ostatnie pozycje 230V zaznaczyłem czerwonym tłem, bo nie są przeze mnie sprawdzone, zakładam, że tak jest, lepiej się upewnijcie. Poza tym, wszystko inne opisane przeze mnie to spis z natury z weryfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.