Skocz do zawartości

Wakacje 2017 - Włochy, Albania i Chorwacja z przyczepą ...


Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na trip 2017 - Plan się powoli krystalizuje i można rzec, że zostało tylko dopracować szczegóły - przejazdy, noclegi, rezerwacje i prom już obeznane....

Planujemy jak najwięcej odpocząć w podroży bez pośpiechu jednocześnie zwiedzając ... Campingi przewidziane w zasadzie tylko na nocleg w Austrii, na odpoczynek 5 dni we Włoszech, 2 dni w Albanii, 5 dni w Chorwacji a reszta w zasadzie nad brzegiem morza lub na skraju wody (taki plan na Czarnogóre - którą z przymusu w 2016 dość dokładnie poznaliśmy jeśli chodzi o Kotor i Budve wraz z okolicą).

Termin to wyjazd w dniu 22 czerwca w godzinach wieczornych a powrót wieczorem 10 lipca...

Polska - Austria: (winieta kupowana tylko na Austrie) 

1 etap podróży - 700km (20:00 - 8:00) - 23 czerwca rano przyjazd do Ossiacher See (odpoczynek i nocleg)

2 etap podróży w ciągu dnia 24.06 - 600 km (9:00 - 22:00) 
- 4 godzinny odpoczynek i obiad w Wenecji - postój 3 dni na campingu w La Spezia (24-27.06) - zwiedzamy La Spezia, Piza, Florencja

3 etap podróży 27 czerwca przejazd w nocy 400 km w kierunku Rzymu - postój 2 dni (28-29.06) na campingu w Nettuno - zwiedzamy przede wszystkim Rzym, 30.06 przyjazd przed południem do Neapolu 

4 etap podróży to Albania:
1.07 rano - prom do Durres, 2 dni camping Pa Emer

5 etap podróży to Czarnogóra:
3.07 rano wyjazd do Czarnogóry - Kotor, Herceg Novi

6 etap podróży to Chorwacja:
05-07.07 Makarska 
08-09.07 Pag / Novalja (Straśko lub Zrce)

7 etap podróży - 9.07 wieczorem wyjazd w drogę powrotną - 10.07 około 21:00 wjazd do Polski

to tak pokrótce ...

Jeśli ktoś planuje podobny przejazd i zbliżony termin to zapraszamy i prosimy o kontakt....

 

Jesteśmy małżeństwem 39 latków, nasz Karolek ma 7 lat, raczej nie siedzimy dłużej w jednym miejscu jak 2-3 dni, chyba, że miejsce jest tego warte to zmieniamy plany w locie... ale jednocześnie na 100% sie ich nie trzymamy...

 

post-11643-0-55922600-1490467601_thumb.png

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zmienić termin urlopu ... ale Magda niestety nie, w tym roku mamy ostatnia szanse aby się przygotowywać na urlop w czerwcu i ruszać w jego 2 połowie ... tak mniej wiecej  +/- 2 dni od podanych dat ... A od 2018 juz tylko przełom lipca i sierpnia.... bo ja koło 15 lipca mam zawsze inwentaryzacje w pracy a w sierpniu juz pogoda zmienna bywa...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów na przełomie miesiąca nie mogę. Do tego w tym roku obrona przypada na koniec czerwca :(

Weronika zawsze możesz się obronić na Uniwersytecie we Florencji  :]  będzie bardziej prestiżowo  :yay:

Bartek My będziemy w Rzymie prawdopodobnie w tym samym czasie. Mam planowany pobyt na kempingu Flaminio  http://www.villageflaminio.com/en/ GPS: 41°57'22"N 12°28'55"E . Z kartą ACSI wychodzi taniej a do zwiedzania miasta dobra baza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan ty tak kombinuj, abyśmy piwko walnęli razem za chwałę naszych pod Monte Cassino ...


Bartek My będziemy w Rzymie prawdopodobnie w tym samym czasie. Mam planowany pobyt na kempingu Flaminio  http://www.villageflaminio.com/en/ GPS: 41°57'22"N 12°28'55"E . Z kartą ACSI wychodzi taniej a do zwiedzania miasta dobra baza. 

 

My bez rezerwacji, ten kamp na który celujemy nie jest atrakcyjny i właściciele jak mówili telefonicznie, nigdy nie mieli kompletu - nawet jak będzie full to tylko na noc... i rano wjedziemy - zawsze możemy stacjonować "na dziko", nawet przez 3 dni w pobliżu - wody będziemy mieli zapas około 170L i miejsce na 100L szarej ... (plus awaryjnie tank 38L na kółeczkach) 

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały wyjazd zaplanowany na kempingach ACSI. Jeżeli obowiązuje u nich karta w tym terminie to myślę że obłożenia pełnego nie będzie. Jeśli chodzi o La Spezia to obowiązkowo jedzcie na wycieczkę statkiem do Cinque terre wrażenia nie zapomniane a jeśli nie masz czasu to obowiązkowo zobacz Portovenere - masz rzut beretem z La Spezia. Na Pize to zrobiłem takie handmade  :] może Wam się przyda

2 Katedra.mp3

3 Krzywa wieża.mp3

4 Baptysterium.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. to obowiązkowo jedzcie na wycieczkę statkiem do Cinque terre wrażenia nie zapomniane a jeśli nie masz czasu to obowiązkowo zobacz Portovenere ....

 

taki jest plan - dzięki za hand made... podeślemy nasz przed wyjazdem ...

 

My planujemy aktywnie zwiedzać od 9:00 do 13:00 i od 15:00 do wieczora (obiad i kawa na luzie to rzecz święta) ... chyba ze nie będzie upałów to cały dzień - plażing planujemy dopiero od Albanii ...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe bo Majówkę przewiduję w okolicach Karpacza.

 

to cool - 28-30.04 lub 5-7.05 będziemy na miejscu ;-) dopasujemy sie do Was...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka zapodam żonce temat Włochy był taki plan może powrót i Chorwacja tez, a i Albanie zachaczyć można czemu nie troszkę przestawimy wolne i mysle ze się dopasujemy .Jak coś to się odezwe pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.