Skocz do zawartości

antena TV-SAT automat


szkl

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś z Was działa z taką antenką

 

https://sklep.awhandel.pl/antena-technisat-digidish-45-cm-z-uchwytem-mobilnym.html

 

Podobno słabo działać będzie z NC+ na wschód od Warszawy, a zachód, Europa i południe będzie sprawnie śmigać bez specjalnych kombinacji, cena, wielkość i waga są akceptowalne dla mnie. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jacek akurat kolega  Kristofer ma całkowitą rację ;)  może trafił Ci się jakiś konwenter typu higain i u Ciebie działa , jednak w zdecydowanej większości przypadków czasza 60 nie zdaje egzaminu do obioru full HD  więc się już ich nie stosuje praktycznie w żadnych instalacjach

 

co do automatycznej anteny SAT to dla mnie bez sensu gdyż zawsze staram się postawić budę w cieniu więc antena zamontowana na budzie nie miała by racji bytu

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że domowych instalacji stosuje się większe anteny to oczywiste. Ale domowa instalacja to coś zupełnie innego. Ludzie potrzebują lepszego sygnału, mają multikonwertery itp. Wiec tam nie ma miejsca na żaden kompromis.

 

Ale w karawaningu jest jednak ciut inaczej. Tutaj używamy anteny w teoretycznie dobrych warunkach pogodowych, na mniejszych TV, często potrzebujemy tylko sygnał z jednego satelity i jesteśmy w stanie zaakceptować ciut gorszą jakość. Przecież większość anten satelitarnych kempingowych to właśnie odpowiedniki 60 cm. A na kempingach spotykasz też masę mniejszych anten, między innymi takich jak Dpong wrzucił powyżej. Naprawdę na kempach jak na lekarstwo jest anten większych niż 60 cm. Ewentualnie teraz jest też sporo panelowych - one są odpowiednikami faktycznie 80 cm.

 

Tak czy inaczej nie porównujmy instalacji domowej do tej na kempingu bo to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u kolegi który pracuje w sklepie z NC+ i właśnie mi proponował antenę TechniSat poleca tą antenę, sprzedał już kilka sztuk właśnie do przyczep kempingowych i nikt nie narzekał łapią sygnał bez problemu zamontowana na szybie,dogadałem się z nim że pożyczy mi taką antenę  i mam  sprawdzić, czekam i potem dam znać jak to się ustawia

https://sklep.awhandel.pl/antena-technisat-digidish-45-cm-przyssawka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u kolegi który pracuje w sklepie z NC+ i właśnie mi proponował antenę TechniSat poleca tą antenę, sprzedał już kilka sztuk właśnie do przyczep kempingowych i nikt nie narzekał łapią sygnał bez problemu zamontowana na szybie,dogadałem się z nim że pożyczy mi taką antenę  i mam  sprawdzić, czekam i potem dam znać jak to się ustawia

https://sklep.awhandel.pl/antena-technisat-digidish-45-cm-przyssawka.html

 

... życzę powodzenia przy ustawianiu anteny, a zwłaszcza odbioru wszystkich programów - trzymam kciuki :ok:

Sporo Niemców tego używa

 

Niemcy, to często używają jeszcze mniejszych, ale w ich przypadku to nie powinno dziwić, ani być dla nas wzorem, bo akurat im nie wyłączono transmisji SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer jaką antenę na chwilę obecną polecasz?

 

Jakąkolwiek, byle nie mniejszą, niż 80 cm. Zresztą, to zależy od preferencji programowych. Znam osoby, którym nie zależy na programach polskich, a nie mogą się obejść bez niektórych zagranicznych i im 60 cm całkowicie wystarcza. Reasumując: antena 80 cm. jest na chwilę obecną uniwersalna i sprawdzi się prawie wszędzie i w prawie każdych warunkach, więc nie widzę sensu stosowania innej, jeśli akurat właśnie teraz się ją kupuje.

Wymieniona tu wcześniej antena Triax'a np. typ 9910 i w kolorze jasnym (nie grafitowym!) jest bardzo dobrym produktem, a przy tym ma składane ramię dla LNB.

Do tej anteny, bezwzględnie konwerter tej samej firmy, np. "Triax Single TSI 006" lub lepiej "Triax Single TSI 007" i bez przeszkód odbierze się prawie wszystko i na każdym sprzęcie. Jeśli nie Triax, to drugą firmą, którą mogę z czystym sumieniem polecić (niestety droższą) jest hiszpański "Televes". Również w tym przypadku, konwerter do czaszy kupujemy tej samej firmy!

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 cm to już kloc potężny. Ja bym się pokusił w takim wypadku o panelową. Okazuje się, że jakość odbioru jest na poziomie właśnie 80-90 cm. W innym temacie jeden z forumowiczów robił test, gdzie między innymi testował taką małą antenke też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreańska antena panelowa, bo chyba ją macie na myśli, jak najbardziej :ok:,  o ile kilkukrotnie wyższy koszt (przynajmniej ok. 800 zł.) nie stanowi dla kogoś problemu.
Dodatkowo trzeba mieć świadomość, że w przypadku jakichś znaczących zmian w technice odbioru/nadawania, choćby, jak te ostatnio, wymienić trzeba będzie całą antenę, a nie tylko konwerter, jak w przypadku czaszy konwencjonalnej.

Fakt - wybór jest, jeśli tylko kogoś na to stać.

PS
Jeśli ktoś zdecyduje się na antenę panelową, to tu też w chwili obecnej jest "jedyna, słuszna opcja" - tylko antena "Selfsat Single - H50D1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś "H30", czyli najsłabszą z serii, to tu, gdzie mieszkasz, przy dobrych warunkach pogodowych będzie na ogół działać, ale tak, jak napisał Marek: przyjdzie pogorszenie pogody, deszcz, śnieg i odbiór się skończy (zwłaszcza HD). Jakość sygnału masz niską, jestem ciekawy Twoich wrażeń, gdy pojedziesz z przyczepą np. gdzieś na południe. Antena podróżuje z przyczepą w różne regiony, dlatego wybiera się odpowiednią, aby zapewnić odbiór bez względu na miejsce i pogodę ... W ostatnim zdaniu posta #57 podawałem, jaki model anteny panelowej będzie najlepszy w omawianym przypadku (HD/NC+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.