Skocz do zawartości

Woltomierz - kontrola rozładowania akumulatora


Ewka07

Rekomendowane odpowiedzi

Taki woltomierzyk mam na stałe zamontowany w holowniku oraz w przyczepie. Nie rozłączam go bo ma tak minimalny pobór ,że jest to bez znaczenia.

Zresztą solar na bieżąco zawsze uzupełnia stan aku.  Zimą demontaż aku więc gaśnie wszystko.

On ma jeszcze jedną fajną funkcję - w nocy "odpowiednio podświetla region korytarza :slina:

 

A od strony praktycznej pokazuje jak działa słoneczko na solar.

 

 

post-835-0-39963800-1490806202_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Taki woltomierzyk mam na stałe zamontowany w holowniku oraz w przyczepie. Nie rozłączam go bo ma tak minimalny pobór ,że jest to bez znaczenia.

Zresztą solar na bieżąco zawsze uzupełnia stan aku. Zimą demontaż aku więc gaśnie wszystko.

On ma jeszcze jedną fajną funkcję - w nocy "odpowiednio podświetla region korytarza :slina:

 

A od strony praktycznej pokazuje jak działa słoneczko na solar.

Poprosimy link do zakupów :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosimy link do zakupów :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Kupowałem je (kilka sztuk) tak dawno ,że nie pamiętam gdzie to znalazłem - zapewne Allegro.  Mam jedynie od tego czasu kontakt do sprzedawcy oferującego tego typu gadżety.

Zamawiałem to już kilka razy. Fantastycznie się sprawdzają i kosztują jakieś grosze.

Sprzedawca mieszka gdzieś koło Wielunia i zapewne wystawia  to w Allegro.

tel do niego - 694361099

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne estetyczne i proste w montażu. Znalazłem - są też mniej agresywne podświetlenia :)

 

http://allegro.pl/miernik-woltomierz-panelowy-dc-3-30v-czerwony-led-i6635526363.html?reco_id=7c303fb2-14a7-11e7-a210-6c3be5c00ee0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a to moje dzieło i pomiar w mojej budzie LMC jest wszystko pomiar 12v i 230v no i najważniejsze że idzie wyłączyć  podświetlenie bo wiadomo jak to razi w nocy, pozdrawiam i polecam no i wiadomo ile dane urządzenie bierze wat 

post-22610-0-55330700-1491070182_thumb.jpg

post-22610-0-04519300-1491070256_thumb.jpg

post-22610-0-97375600-1491070327_thumb.jpg

post-22610-0-11364200-1491070398_thumb.jpg

post-22610-0-31864200-1491070456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można kupić regulatory do solara. Mam pytanie czy po podłączeniu urządzenia tylko do akumulatora uzyskam napięcie i stan naladowania akumulatora? Czy tylko działa to w zestawie.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigtomi ten wyłącznik nie nadaje sie do układów solarnych zobacz jakie obciążenie może przyjąć. Po kilku wyłączeniach w trakcie pracy pod pelnym obciążeniem i styki spalone a i znam przypatki zapalenia sie takich wyłączników. Ale ogólnie ładnie fajny miernik do pomiaru dc gdzie kupiony? I naprawde dokładny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki 15A wytrzymają spokojnie przy Wszystkich moich odbiornikach mam maks 8A a solara mam 135w i wyciąga 8.2A 18v

A liczniki kupiłem na

DC 6.5-100 V 0-100A Wyświetlacz LCD Cyfrowy Multimetr Woltomierz Amperomierz Energetyka Miernik Napięcia Prądu z 100A Prądu bocznik

http://s.aliexpress.com/qQFRBZBn

(from AliExpress Android)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szybka wysyłka montaż na piankę do luster aby nie robić otworów w meblach. A jak będzie za jasno nocą to będzie zakryte

Szybka wysyłka montaż na piankę do luster aby nie robić otworów w meblach. A jak będzie za jasno nocą to będzie zakryte

Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.