Skocz do zawartości
Ewka07

Woltomierz - kontrola rozładowania akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

MARECKI551

Z ciekawości kupię i sprawdzę jak działa amperomierz bo ma taki sam wlutowany układ jak te za 75zł. :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bammber

Co powiecie o poprawności wskazań testera który zakupiłem? Jeżeli jest tak jak pokazuje tabelka to wydaje mi się że bardziej czytelnie już się nie da. Pytanie tylko jak to co w tabelce ma się do rzeczywistości? Czas pokaże.

post-7905-0-20491900-1490041733_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

usb, zapalniczkowe i voltomierz równolegle ze sobą - a całość do puszki od instalacji 12V w cepce

A już mi się nie chciało reklamować, zresztą sporo czasu minęło od zakupu do podłączenia. Poza tym zamontowałem nisko pod łóżkiem, więc po gałach nie będzie dawać ani w nocy, ani wcale :)

ale trzeba to włącznikiem chwilowym przyczepić pod aku , niby mało żre ale w końcu zeżre całe aku  :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarosław69

Mam wersję nr 2 tyle tylko ,że sam voltomierz . Sprawdza się fantastycznie. Zabudowałem to w przyczepie ,holowniku oraz we

wszystkich autach firmowych. Zero zastrzeżeń.

W kampingu pokazuje mi stan aku gdy nie mam sieci

W holowniku pokazuje stan aku gdy pracuje lodówka kompresorowa na postoju (np. nocnym)

W ciężarówce pokazuje stan baterii w nocy zimą - pełna kontrola bez wstawania z wyrka i kręcenia stacyjką.

Koszt...grosze a frajda spora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Co powiecie o poprawności wskazań testera który zakupiłem? Jeżeli jest tak jak pokazuje tabelka to wydaje mi się że bardziej czytelnie już się nie da. Pytanie tylko jak to co w tabelce ma się do rzeczywistości?

Lepsze takie wskazania, niż żadne, bo nie mając jakiejkolwiek możliwości sprawdzenia akumulatora, można go łatwo zniszczyć.

Jeśli już ktokolwiek korzysta z tych i podobnych wskaźników, to polecam włączyć jakieś odbiorniki w przyczepie (chociaż 20 - 30 W lub o poborze prądu ok. 2 - 2,5 A) w czasie sprawdzania wskazań, aby mieć bardziej miarodajny wynik, co do stopnia rozładowania accu.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polo63

Pany nie lepiej takie cuś?:
http://allegro.pl/samochodowy-elektroniczny-zegarek-woltomierz-12v-i6659666839.html

i taniej i więcej funkcji - sam się zastanawiam nad zmianą swojego termometru na taki "kombajn":P

zastanawia mnie tylko czy bez baterii będzie to działało bo większość nie działa bez niej, a w tym modelu zaznaczone jest zasilanie jako 12/24V z adnotacją: "możliwość zasilania bateryjnego (wtedy nie używa podświetlenia)" - wnioskuję że powinno bez niej działać, coby było interesującą ofertą w takim przedziale cenowym.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polo63

poprawka
koszty dostawy (dopiero doczytałem) zmniejszają atrakcyjność tego towaru :oslabiony:

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

Za niewiele więcej kupiłem swój ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus
wally1978

Podłącza się przez wyłącznik (np. przyciskowy), aby nie rozładowywać niepotrzebnie akumulatora.

https://allegro.pl/listing?string=tester%20akumulatora&sourceid=Mozilla-search&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-aut-1-5-0222

O to właśnie mi chodziło brakło mi fachowej weny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bammber

Jest i włącznik/wyłącznik

post-7905-0-13938900-1490198065_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wally1978

Tego drugiego nie polecam wskazania wzięte z nikąd jednym słowem cyferki nic dosłownie nic nie wakazujące

Masz to sprawdzone chodzi mi oto wskazanie amperomierza bo samego woltomierza używam dokładnie takiego i jest wszystko ok ale właśnie taki (zespolony) moduł za mną się pląta :]

Jest i włącznik/wyłącznik

Teraz testuj i opisuj (wrażenia) ciekawa rzecz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi