Skocz do zawartości

Woltomierz - kontrola rozładowania akumulatora


Ewka07

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co powiecie o poprawności wskazań testera który zakupiłem? Jeżeli jest tak jak pokazuje tabelka to wydaje mi się że bardziej czytelnie już się nie da. Pytanie tylko jak to co w tabelce ma się do rzeczywistości? Czas pokaże.

post-7905-0-20491900-1490041733_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usb, zapalniczkowe i voltomierz równolegle ze sobą - a całość do puszki od instalacji 12V w cepce

 

A już mi się nie chciało reklamować, zresztą sporo czasu minęło od zakupu do podłączenia. Poza tym zamontowałem nisko pod łóżkiem, więc po gałach nie będzie dawać ani w nocy, ani wcale :)

 

ale trzeba to włącznikiem chwilowym przyczepić pod aku , niby mało żre ale w końcu zeżre całe aku  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję nr 2 tyle tylko ,że sam voltomierz . Sprawdza się fantastycznie. Zabudowałem to w przyczepie ,holowniku oraz we

wszystkich autach firmowych. Zero zastrzeżeń.

W kampingu pokazuje mi stan aku gdy nie mam sieci

W holowniku pokazuje stan aku gdy pracuje lodówka kompresorowa na postoju (np. nocnym)

W ciężarówce pokazuje stan baterii w nocy zimą - pełna kontrola bez wstawania z wyrka i kręcenia stacyjką.

Koszt...grosze a frajda spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o poprawności wskazań testera który zakupiłem? Jeżeli jest tak jak pokazuje tabelka to wydaje mi się że bardziej czytelnie już się nie da. Pytanie tylko jak to co w tabelce ma się do rzeczywistości?

 

Lepsze takie wskazania, niż żadne, bo nie mając jakiejkolwiek możliwości sprawdzenia akumulatora, można go łatwo zniszczyć.

Jeśli już ktokolwiek korzysta z tych i podobnych wskaźników, to polecam włączyć jakieś odbiorniki w przyczepie (chociaż 20 - 30 W lub o poborze prądu ok. 2 - 2,5 A) w czasie sprawdzania wskazań, aby mieć bardziej miarodajny wynik, co do stopnia rozładowania accu.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie lepiej takie cuś?:
http://allegro.pl/samochodowy-elektroniczny-zegarek-woltomierz-12v-i6659666839.html

i taniej i więcej funkcji - sam się zastanawiam nad zmianą swojego termometru na taki "kombajn":P

zastanawia mnie tylko czy bez baterii będzie to działało bo większość nie działa bez niej, a w tym modelu zaznaczone jest zasilanie jako 12/24V z adnotacją: "możliwość zasilania bateryjnego (wtedy nie używa podświetlenia)" - wnioskuję że powinno bez niej działać, coby było interesującą ofertą w takim przedziale cenowym.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącza się przez wyłącznik (np. przyciskowy), aby nie rozładowywać niepotrzebnie akumulatora.

https://allegro.pl/listing?string=tester%20akumulatora&sourceid=Mozilla-search&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-aut-1-5-0222

O to właśnie mi chodziło brakło mi fachowej weny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego drugiego nie polecam wskazania wzięte z nikąd jednym słowem cyferki nic dosłownie nic nie wakazujące

Masz to sprawdzone chodzi mi oto wskazanie amperomierza bo samego woltomierza używam dokładnie takiego i jest wszystko ok ale właśnie taki (zespolony) moduł za mną się pląta :]

Jest i włącznik/wyłącznik

Teraz testuj i opisuj (wrażenia) ciekawa rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.