Skocz do zawartości

Trochę szalony pomysł...?


kielczanin

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni chodzi mi po głowie pewien pomysł i przyznaję się, że powoli zaczynam go realizować.Otóż chcę zorganizować nietypowe zawody i potrzebuję Waszej rady a być może też niewielkiej pomocy. Moi bliscy znajomi z forum zapewne wiedzą,że od ponad 2 lat uprawiam mało znaną wśród osób sprawnych a dosyć ciekawą dyscyplinę paraolimpijską-boccie. Dyscyplina ta jest jedną z niewielu , którą mogą uprawiać osoby z bardzo dużymi niepełnosprawnościami np.zanikami mięśniowymi, MPD, czy niedowładem cztero kończynowym.  Poniżej link z filmem dla przybliżenia tej dyscypliny:

 

 

 

Dla wielu osób uprawiających ten sport wyjście na trening czy same zawody to olbrzymie wyzwanie logistyczne ( bo trzeba np.zorganizować pomoc przy zniesieniu z 3 piętra, odpowiedni transport na salę czy asystenta) ale też olbrzymia radość z tego ,że wydostaną się choć na chwilę z czterech ścian i że potrafią w czymś uczestniczyć czy rywalizować. W ciągu roku organizowane są i finansowane przez Federację Bocci 4 zawody-w drugiej połowie roku ( bo wtedy Federacja dostaje fundusze na dany rok). Niestety od listopada do maja jest totalny zastój a zawodnicy "uwięzieni" we własnych domach przez m.in.warunki pogodowe z utęsknieniem czekają wiosny i pierwszych zawodów. Stąd narodził się mój pomysł by im tą "wiosnę" przybliżyć i zorganizować jeszcze w kwietniu zawody( nie czekając na oficjalne-sponsorowane). Jestem aktualnie na etapie załatwiania sali - jest szansa, że będziemy mogli ją wynająć bez opłat . Za posiłki i ewentualny nocleg zawodnicy i opiekunowie zapłacą z własnej kieszeni. Pozostaje problem opracowania graficznego symbolu tych zawodów -dlatego poszukuję na forum grafika komputerowego , który by mi w tym pomógł. Będę też próbował pozyskać 9 pucharów lub statuetek dla medalistów poszczególnych kategorii. Chcę też wręczyć pozostałym uczestnikom(ok.25 osóB) jakieś symboliczne gadżety np.długopisy,smycze lub inne tak by mieli pamiątkę z tych zawodów.Jeśli więc znacie firmy,osoby, które mogą podarować jakieś gadżety lub pucharki-proszę o pilny kontakt tutaj lub na PW.

Czekam też na  Wasze pomysły ,sugestie,opinie związane z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Szalony m.in.z tego względu,że zostało niewiele czasu, nie mam szans na dofinansowanie z urzędu no i postanowiłem go zorganizować bez angażowania żony( ponieważ i tak na co dzień mi pomaga w wielu sprawach)-a poruszam się na wózku co trochę komplikuje dotarcie tam gdzie trzeba dotrzeć  :). Ale do odważnych świat należy . :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś tak ambitny i konsekwentny jak radosny i uśmiechnięty jakiego pamiętam z Suchedniowa,(podajże początek lata, maj / czerwiec 2014 r.) to dasz radę, przynajmniej tego Ci życzę, a pomocy dla Ciebie będę szukał, może coś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś tak ambitny i konsekwentny jak radosny i uśmiechnięty jakiego pamiętam z Suchedniowa,(podajże początek lata, maj / czerwiec 2014 r.) to dasz radę, przynajmniej tego Ci życzę, a pomocy dla Ciebie będę szukał, może coś się znajdzie.

Myślę, że wiele się nie zmieniłem.No może próbuję jeszcze aktywniej żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zorganizowanie takiej imprezy z pewnoŚcią generuje koszty.Może jakaŚ mała zbiórka ''$"dla chcących pomóc.Możesz podać nr.konta na forum?Czy jest jakaŚ blokada formalno-prawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.