Skocz do zawartości

Kapeć w przyczepie


ZdzislawW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie odpinam budy z haka samochodu podczas wymiany koła. Mam ori lewarek do przyczepy a przyczepa ma odpowiednie miejsca gdzie mogę go podłożyć.Jak nie mamy ori lewarka to podkładamy go pod oś .Wskazane jest aby między osią a lewarkiem podłożyć kawałek deski  bo wiadomo ,że metal po metalu zawsze będzie miał ułatwiony poślizg. Lewarek od samochodu czy też ori do przyczepy ma "końcówke" z jakiegoś kompozytu aby nie było poślizgu. I teraz  w ori lewarku są specjalne wypusty a w miejscu podkładania lewarka pod przyczepą specjalne wgłębienia  po to by poslizg lewarka zniwelować do zera. Podkładanie lewarka od samochodu w byle jakim miejscu nie daje nam tej pewności i mo że to być niebezpieczne. 

Dojeżdżając czasami nad wodę to mam takie różnice wysokości auta względem przyczepy ,że nie obawiam się wcale o dyszel w budzie ,że będzie nieco wyżej podczas wymiany koła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy odpinać czy nie, zależy też od punktu podparcia lewarka. 

W w/w instrukcjach podparcie lewarka następuje za oś. W instrukcji od lewarka al-ko, który jest podpierany za osią, zalecają z kolei zapięcie przyczepy do auta (s. 7 - Attach caravan to the towing vehicle and apply the handbrake on both towing vehicle and caravan):

http://www.al-ko.co.uk/edit/files/handbooks/side-lift-jack-handbook-800kgsw.pdf

Podnoszenie za oś przechyla równomiernie całą budę, tzn. podłużnice pozostają w miarę równo obciążone, i w mniejszym stopniu zagraża to konstrukcji budy (podłużnice nie są praktycznie spinane razem, poza osią, i pracują niezależnie, nie jest to sztywna rama, ale podnoszona jest praktycznie pod środek ciężkości budy). 

Podpierając lewarek w innym miejscu, np. za osią, jak w dedykowanym rozwiązaniu al-ko, powoduje się dużo większe obciążenie jednej podłużnicy ramy. W takim układzie, podpięcie do auta niweluje obciążenia ramy i konstrukcji budy i rozprowadza obciążenia tak, jak występują one w czasie jazdy - dyszel nie jest podparty na sztywno, samochód pełni rolę amortyzującej podpory, która się ugnie w miarę podnoszenia przyczepy). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Powtarzasz się. Odpowiedziałem Ci już powyżej. Czytaj a nie pisz.

Wkleiłem powyżej też oryginalną instrukcję od Adrii. Gdybyś zajrzał to byś przeczytał to:

Uncouple - odłączyć, odpiąć, rozprzęgać, rozłączyć, rozłączać; odprzęgać, rozdzielać, rozdzielić

https://ling.pl/slownik/angielsko-polski/uncouple

Zapytałem dwa razy bo nie wierzyłem że kiedyś wymieniałeś koło pisząc takie rzeczy. Wymień, będziesz praktykiem i wrócimy do rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielpoz napisał:

Zapytałem dwa razy bo nie wierzyłem że kiedyś wymieniałeś koło pisząc takie rzeczy. Wymień, będziesz praktykiem i wrócimy do rozmowy.

Jak zwykle najmądrzejszy w całej wsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Naucz się czytać ze zrozumieniem, albo w ogóle czytać bo czuje że i z tym masz problem, a dopiero później pisz

 

A pisze to osoba z milionem postów:lol:

 

Przeczytaj uważnie ostatnie wpisy i dostrzeżesz gdzie jest błąd który popełnił Jacek. Dacz radę. CZYTAJ CZYTAJ i jeszcze raz CZYTAJ ale nic nie pisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, danielpoz napisał:

Zapytałem dwa razy bo nie wierzyłem że kiedyś wymieniałeś koło pisząc takie rzeczy. Wymień, będziesz praktykiem i wrócimy do rozmowy.

To może zacznij czytać wreszcie ze zrozumieniem, zamiast pytać w kółko o to samo... Dwa razy zdejmowałem koła w przyczepie i zawoziłem je do gumiarza w celu zmiany opon. Wszystko robiłem zgodnie z instrukcją przyczepy. Gdzie widzisz błąd?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:

To może zacznij czytać wreszcie ze zrozumieniem, zamiast pytać w kółko o to samo? :D

 

przyznam ze jestem bardzo ciekaw jaki błąd dostrzegł danielpoz w postępowaniu Jacka..  

Może język instrukcji Adrii sie mu nie spodobał  hmmm ? 

(osobiście też bym wołał instrukcje po niemeicku)

 

 

Przyczepy jak na razie nie mam - ale w kwestii tematu tego wątku - wymieniajac kolo w przyczepie INTUICYJNIE pozostwił bym ja przypiętą do haka by miała jeszcze jeden punkt oparcia i by nie zrobiła bączka.

W praktyce pewnie będę postepował jak głosi instrukcja i dosœiadczenie znawców tematu.

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ale żeby wstawić go przy mocowaniu belki...nie ma zbytnio szans go "korblować", wiec kupiłem taki...

https://www.jula.pl/kontakt/wycofane-produkty/produkt-wycofany-1/

Ze względu na...wycofany ze sprzedaży... ;)

 

Nigdy bym się nie odważył podnieść koła przyczepy gdybym nie miał zapiętej jej na haku auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.