Skocz do zawartości

Kapeć w przyczepie


ZdzislawW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minut temu, danielpoz napisał:

Naprawdę wymieniałeś kiedyś koło w przyczepie pytam poważnie?

Powtarzasz się. Odpowiedziałem Ci już powyżej. Czytaj a nie pisz.

Wkleiłem powyżej też oryginalną instrukcję od Adrii. Gdybyś zajrzał to byś przeczytał to:

Cytat

Uncouple the caravan and apply the handbrake

Uncouple - odłączyć, odpiąć, rozprzęgać, rozłączyć, rozłączać; odprzęgać, rozdzielać, rozdzielić

https://ling.pl/slownik/angielsko-polski/uncouple

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać w punktach...ale niech każdy to zrobi jak uważa.

Wiem jedno...stojącą na jednym kole i podnosniku przyczepę dobrze będzie asekurował jedynie samochód. Czyli nawet na podwórku podpiął bym auto do zmiany koła. Jak poprzez warunki drogowe np. niskie pobocze braknie podnośnika, to trzeba będzie podnosić za oś...i tyle o tym.

Ach na bank był o tym wątek ale w telefonie kiepsko idzie szukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinać przyczepę do zmiany koła?!?! Życzę powodzenia :D . Kiedyś na płocie było napisane „dupa”.... Ten kto napisał tą instrukcje zapewne nie ma nawet zapasówki w samochodzie. Nigdy podczas zmiany koła nie powinno się odpinać przyczepy!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zabezpieczona przyczepa klinami iitp się nie powinna nam ruszyć.  Więc możemy sobie dyskutować czy odpinać czy nie. Jak widać zdania są i będą podzielone. Nawet w oficjalnych instrukcjach obsługi.

Ale nadal uważam, że podnoszenie auta poprzez przyczepę i hak jest głupotą i o to głównie mi chodziło pierwotnie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał:

 

Ale nadal uważam, że podnoszenie auta poprzez przyczepę i hak jest głupotą i o to głównie mi chodziło pierwotnie.

Chcesz nam powiedzieć że podnosząc zapiętą przyczepę, podnosimy ją razem z autem? Idąc tym tropem, można wywnioskować że podnosząc ją opartą na kole manewrowym podniesiemy tez to koło manewrowe i buda będzie stała tylko na jednym kole i z drugiej strony na lewarku :D . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DOMINO7 napisał:

Chcesz nam powiedzieć że podnosząc zapiętą przyczepę, podnosimy ją razem z autem? Idąc tym tropem, można wywnioskować że podnosząc ją opartą na kole manewrowym podniesiemy tez to koło manewrowe i buda będzie stała tylko na jednym kole i z drugiej strony na lewarku :D . 

Mój wpis odnosił się do postu http://forum.karawaning.pl/topic/23504-kapeć-w-przyczepie/?do=findComment&comment=586772

 

A konkretnie do tego kawałka:

Cytat

Przyczepa jest zapięta do samochodu więc podnosilibyśmy również częściowo samochód razem z przyczepą.

Nie uważam, aby podnoszenie auta poprzez przyczepę i hak było prawidłowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko że @beruang ma rację. Nie napisał nic dziwnego i ja (a myślę że nie tylko) podzielam jego opinie.

Buda na haku, lewarek pod ramą, ale koniecznie pod lub zaraz za osią. 

I nie po to masz mieć budę zapiętą żeby ładnie wyglądało, tylko dla własnego bezpieczeństwa. 

Aaaa... i jeszcze coś: jeśli masz 3 punkty podparcia, tj: koło, lewarek i koło manewrowe, to podnosząc lewarek w górę buda będzie się opierać na pozostałych dwóch. Nie ma opcji żeby się którykolwiek z nich podniósł. No chyba że podłożysz lewarek pod przednią część ramy, bliżej dyszla :D:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo są dwie szkoły: falenicka i otwocka. Jedni odczepiają od samochodu, inni nie odczepiają. Brytole wyznają tę pierwszą, a dodatkowo w mojej instrukcji jest napisane tak:

instrukcja.jpg.725cbe239b9e897eda78748a1d5ecbb8.jpg

Wykonanie wszystkich czynności zgodnie z instrukcją być może jest odpowiedzią, dlaczego angielki ciekną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcin_G napisał:

Jak wiadomo są dwie szkoły: falenicka i otwocka. Jedni odczepiają od samochodu, inni nie odczepiają. Brytole wyznają tę pierwszą, a dodatkowo w mojej instrukcji jest napisane tak:

instrukcja.jpg.725cbe239b9e897eda78748a1d5ecbb8.jpg

Wykonanie wszystkich czynności zgodnie z instrukcją być może jest odpowiedzią, dlaczego angielki ciekną.

Chyba chodzi o to chodzi o to, że opuszczasz lekko podporu po przeciwległej stronie, tak aby po podniesieniu drugiej strony przyczepa podparta była na lewarku a z drugiej strony aby miała 3 punkty podparcia. Czyli aby nie przechyliła się w którąś stronę. To samo jest napisane w mojej instrukcji:

 

Cytat

For safety, crank the corner steadies down to the ground without load. Do not use the corner steadies for lifting the vehicle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.