Skocz do zawartości

Kapeć w przyczepie


ZdzislawW

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo zastanawiałem się jak uniknąć sytuacji kiedy zejdzie powietrze z koła przyczepy ,do czego może doprowadzić każdy wie.. Zakupiłem na allegro (grosze) zestaw do kontroli powietrza nakręcane czujniki na wentyle  , łączą się po radiowo. Zero ingerencji. Dokładność do 0,01 ,sygnalizacja dżwiękowa zejścia powietrza .,Pełna kontrola .Sprawuje się świetnie .POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dużo zastanawiałem się jak uniknąć sytuacji kiedy zejdzie powietrze z koła przyczepy ,do czego może doprowadzić każdy wie.. Zakupiłem na allegro (grosze) zestaw do kontroli powietrza nakręcane czujniki na wentyle  , łączą się po radiowo. Zero ingerencji. Dokładność do 0,01 ,sygnalizacja dżwiękowa zejścia powietrza .,Pełna kontrola .Sprawuje się świetnie .POLECAM.

Zaiste ciekawe urządzenie.

Zatem przybliż proszę wiedzę dot. tego wynalazku, jakaś pełna nazwa z portalu aukcyjnego, fotka, może krótki opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bo nic poniżej 500zł nie znalazłem ;(

http://allegro.pl/alpin-system-monitorowania-cisnienia-opon-150eur-i6715647312.html

200 zł plus wysyłka 18 zł za nowy, kolega kupił używane dlatego tak tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligentny System Monitorowania Ciśnienia W oponach TPMS Samochodu zapalniczki Cyfrowy Wyświetlacz LCD Auto Bezpieczeństwa Systemów Alarmowych

http://s.aliexpress.com/u2u6jeIf

(from AliExpress Android)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligentny System Monitorowania Ciśnienia W oponach TPMS Samochodu zapalniczki Cyfrowy Wyświetlacz LCD Auto Bezpieczeństwa Systemów Alarmowych

http://s.aliexpress.com/u2u6jeIf

(from AliExpress Android)

I działa to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nakręca się na wentyl zabezpiecza śrubką  przed odkręceniem. W aucie mamy monitor na którym widzimy aktualne ciśnienie oraz możemy przełączyć na temperaturę opon. Każdy spadek ciśnienia jest sygnalizowany dżwiękowo. Po zamontowaniu w przyczepie oraz na tylnych oponach w samochodzie  działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzisław - w zeszłym roku planowałem coś takiego zamontować. Niestety zeszło się.

Interesuje mnie jeden aspekt.

Odległość kół przyczepy od odbiornika zamontowanego w samochodzie. Czy przy tak dużej odległości czujniki widzą się rzeczywiście z bazą ?

 

Co do ceny - jeśli ktoś ma wątpliwości to niech sobie poogląda ppy porozwalane po wystrzale opony. Tam dopiero zaczynają się ceny a czasami kończy się sens remontu.

I jeszcze jedno. Jakie masz ciśnienia w oponach bo przy kategorii opon C i ciśnieniach 4,5 może się okazać ,że te czujniki nie

mają takiej skali?

Tu jest prosta adopcja czujników z klasycznej osobówki na niskich ciśnieniach.

Warto o tym pamiętać jak już ktoś się zdecyduje wydać kilka setek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jak Ci opona ma wystrzelić to wystrzeli przy normalnym ciśnieniu więc ten czujnik Cię przed tym nie uchroni raczej.

 

To się przyda w sytuacji gdy złapiesz kapcia i dzięki takiemu czujnikowi się w porę zorientujesz. Inaczej nic nie poczujesz i będziesz jechać na feldze.

 

 

A zwykłe opony osobowe mają często ciśnienia ponad 3 bary. U mnie przy pełnym obciążeniu producent standardowo zaleca 3.4 z przodu i 3.2 z tyłu.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jak Ci opona ma wystrzelić to wystrzeli przy normalnym ciśnieniu więc ten czujnik Cię przed tym nie uchroni raczej. To się przyda w sytuacji gdy złapiesz kapcia i dzięki takiemu czujnikowi się w porę zorientujesz. Inaczej nic nie poczujesz i będziesz jechać na feldze.

Nie ma złotego środka na wszystko. Tu przynajmniej można wyeliminować przypadek gdy powietrza schodzi w miarę wolno a wtedy

zaczyna się grzać opona. Czym to się kończy - wszyscy wiedzą. Ppa ma niestety tylko dwa koła i jest ogromna gabarytowo względem

samochodu osobowego. Ja dawno o tym myślałem i w zasadzie jestem wdzięczny Zdzisławowi za "przypomnienie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złotego środka na wszystko. Tu przynajmniej można wyeliminować przypadek gdy powietrza schodzi w miarę wolno a wtedy

zaczyna się grzać opona. Czym to się kończy - wszyscy wiedzą. Ppa ma niestety tylko dwa koła i jest ogromna gabarytowo względem

samochodu osobowego. Ja dawno o tym myślałem i w zasadzie jestem wdzięczny Zdzisławowi za "przypomnienie".

Tak do takiej sytuacji jak opisujesz to przyda się jak najbardziej.

 

Ja o czymś takim nie miałem pojęcia nawet. Dzięki temu tematowi się na tym poważnie zastanowię :-)

 

Pytanie tylko jak to działa. Na jaką odległość bo wiadomo, że odległość od kół do miejsca kierowcy jest różna w zależności od zestawu.

 

 

Edit: Sprawdziłem parametry tego chińskiego i jest on tylko do 3.5 bara. Czyli Twoje obawy były słuszne.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.