Skocz do zawartości

Wymiana gniazda 13 pin


MKJ

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja spytam o wtyczkę 13 pin po stronie przyczepy. Przyczepa to angielka z 1998 r. czyli ma 2x7 pin. Wszystko fabryka i oryginał bez kombinacji i przeróbek. W aucie mam pełną 13-stke zgodnie ze sztuką. Muszę teraz 2x7 pin zamienić na 1x13 pin dlatego nasuwa mi się kilka pytań. Przede wszystkim nie wiem, który z tych dwóch schematów ,mnie obowiązuję bo z tego co patrze to jest różnica?

 

Schemat wtyczek&gniazdek 2.jpg

Schemat wtyczek&gniazdek 3.jpg

 

 

Jako, że przyczepa ma 20 lat to podejrzewam, że pierwszy schemat będzie tym właściwym? Jak podłączyć wtedy masy zakładając, że z przyczepy wychodzą dwa przewody masowe (wq schematu pierwszego), natomiast auto ma: masę zasilania po zapłonie, masę stałego plusa oraz masę dla oświetlenia zewnętrznego...

Edytowane przez MichalVRL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak podłączyć wtedy masy zakładając, że z przyczepy wychodzą dwa przewody masowe

Sprawdź miernikiem, ale moim zdaniem masz standardowo masę od świateł i od stałego plusa, wiec instalkę pod lodówkę w trakcie jazdy (+ i - po zapłonie) musisz sobie poprowadzić sam.

 

Jeszcze przyszedł mi pomysł do głowy - wymiana wszystkich żarówek "drogowych" przyczepy na ledy.

Zanim jednak pomysł dojdzie do skutku, to sprawdźcie ( wszyscy którzy myślą o takiej modyfikacji ) czy moduł haka w holowniku o obsługuje ledy! Inaczej bez dodatkowej zabawy się nie obędzie ( a w moim przypadku nadal nie jest rozwiązana), a w innych to kolejne $$$ i godziny pracy!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wq schematu pierwszego i drugiego zresztą też, za + lodówki odpowiada pin 6 we wtyczce 12S, więc raczej nie muszę go prowadzić skoro już jest. 

Pin 3 we wtyczce 12N - zakładam, że odpowiada za masę oświetlenia zewnętrznego i łączę go z pinem 3 w gnieździe haka (gniazdo 13 pin).
Pin 3 we wtyczce 12S - masa wspólna pozostałych odbiorników, łączy się go z pinem 11 (masa zasilania po zapłonie) czy pinem 13 (masa zasilania stałego plusa ) w gnieździe haka?

Pin 6 (zasilanie lodówki) i pin 2 (ładowanie aku) we wtyczce 12S - powinienem chyba te dwa przewody zarobić tulejką na końcach jako jeden przewód i połączyć z pinem 10 w gnieździe haka? Cały czas zakładam, że ten pierwszy schemat jest właściwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice masz tylko w "12S" ( pin 2, 5, 7)
Łatwo sprawdzisz, jeśli otworzysz wtyczkę "12S". Zakładając, że masz połączenia w/g pierwszego rysunku:
- sprawdź przede wszystkim, czy poszczególne piny mają zgodne z rysunkiem kolory przewodów
- być może pin 7 nie będzie miał podłączonego przewodu. Jeśli jednak przewód będzie, to nie powinien być do niczego podłączony - sprawdź wskazanie miernika na najniższym zakresie do pomiaru rezystancji pin 7 i pin 6
Jeżeli miernik nic nie pokaże, to masz najprawdopodobniej podłączenie w/g rysunku pierwszego, natomiast jeśli pokaże jakąś wartość (rezystancja grzałki), to najprawdopodobniej w/g rys. drugiego.

Przewody wtyku "12N" są tylko dla świateł zewnętrznych (drogowych) przyczepy, więc przypuszczam, że podłączenia do wtyczki 13 pin "Jaeger" powinny wyglądać następująco:

pin 1 - L kierunkowskaz pin 1 "Jaeger"

pin 2 - światło przeciwmgłowe pin 2 "Jaeger"

pin 3 - masa wspólna pin 3 "Jaeger"

pin 4 - P kierunkowskaz pin 4 "Jaeger"

pin 5 - P pozycyjne pin 5 "Jaeger"

pin 6 - stop pin 6 "Jaeger"

pin 7 - L pozycyjne i ośw. tabl. rej. pin 7 "Jaeger"

Wtyk "12S" przy założeniu, że masz podłączenie z rys. pierwszego:

pin 1 YL (żółty) - lampa cofania do pin 8 "Jaeger"

pin 2 BL (niebieski) - w związku ze zmianą opisaną poniżej, to ten przewód chyba trzeba zostawić bez podłączania (ładowanie akumulatora podczas jazdy, to osobna kwestia w/g własnego uznania) i w tym miejscu podać "masę" dla lodówki, czyli do pin 11 "Jaeger"

pin 3 WH (biały) - masa dla pin 4 ("stały plus")  i dla pin 6 (lodówka) do pin 13 "Jaeger" [tu w zasadzie należałoby dokonać zmiany, aby była to masa wyłącznie dla "stałego plusa". Patrz opis dla "pin 2"]

pin 4 GN (zielony) - stały plus 12V do pin 9 "Jaeger"

pin 5 BR (brązowy) - "SD" (CD) do pin 12 Jaeger [Po stronie samochodu, czyli w gnieździe haka, pin 12 powinien mieć połączenie z masą - pin 3 gniazda. Wcześniej wypadałoby sprawdzić, czy "identyfikacja" faktycznie działa w ten właśnie sposób i czy w ogóle jest potrzebna dla jakichś obwodów przyczepy i/lub samochodu.]

pin 6 RD (czerwony) - plus 12V dla lodówki (po tzw. zapłonie) do pin 10 "Jaeger"

pin 7 BK (czarny) - pozostaje niewykorzystany, nie podłączasz do wtyku "Jaeger"

PS
To, co napisałem, powinieneś sprawdzić praktycznie, ponieważ nie mam dostępu do Twojej przyczepy i nie mogę być w 100 % pewien, że będzie to w każdym miejscu poprawne, zwłaszcza, jeśli poprzedni właściciel przyczepy dokonał jakichś zmian.
Podobny wątek:
https://forum.karawaning.pl/topic/23438-wymiana-gniazda-13-pin/?do=findComment&comment=540804

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Wtyczka 12N nie powinna mi sprawić problemu, ponieważ oświetlenie zewnętrzne działa jak należy (poza światłem cofania, które jest w wtyku 12S).

Zajrzałem więc do wtyku 12S i wnioski są następujące:
1. Wszystkie kolory przewodów są odpowiednie i wszystkie przewody (7) podpięte pod piny zgodnie ze schematem jak na rysunku pierwszym
2. Pomiar rezystancji przewodów pokazał, że pin 7 czarny "nie reaguje" z żadnym innym przewodem czyli chyba tak jak być powinno wq rys. 1 (miernik pokazywał znak nieskończoności)?
3. Po podpięciu pinu 3 (biały-masa) do pinu 6 (czerwony-lodówka) miernik pokazał wartość 90.0 czyli chyba jest ok?
4. Połączyłem razem klemy aku przyczepy (aku był wyjęty) i zmierzyłem pin 3 (biały-masa) z pinem 2 (niebieski-ładowanie aku) i również pokazał się odczyt (wartości na mierniku skakały od 01.0 do 20.0), natomiast po rozłączeniu klem aku - brak wskazania i nie wiem czy dobrze myślę, że pin 3 to wspólna masa dla pinu 6 (lodówka) i pinu 2 (ładowanie aku)? 
5. Pin 3 (biały-masa) i pin 1 (żółty światło cofania) - miernik pokazał wartość 01.0 i tutaj też nie jestem pewny czy to "przejście" powinno istnieć?
6. Pin 3 (biały-masa) i pin 4 (zielony-oświetlenie wewnętrzne) - miernik wskazał znak nieskończoności, brak "przejścia" co mnie trochę dziwi bo wydaje mi się, że powinno być? Czy powodem może być spalony któryś bezpiecznik w przyczepie?

Ogólnie na razie widzę to tak, że pin 3 (biały-masa) wtyku 12S podpinam do gniazda Jaeger pod pin 11 (masa po zapłonie) i mam działającą lodówkę. Natomiast hmmm muszę się zastanowić co z ładowaniem aku i oświetleniem wewnętrznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu.

Jestem w trakcje wymiany gniazda instalacji haka (Hyundai Terracan), nie wiem czy wiązkę mam oryginalną czy też nie, ale może ktoś miał/umie odpowiedzieć na pytania:
1. Dlaczego niektóre przewody są podwójne (np. lewy kierunek, prawy kierunek, stop), łączą się w gnieździe, a jak się podłączy tylko jeden to odbiornik działa inaczej (np. przy kierunku działa przód i bok bez tyłu, stop w aucie jest jeden)?
2. Wyszło mi że mam jeden przewód przeciwmgielny z przewodów do gniazda 7-pin i podwójny przewód przeciwmgielny do gniazda 13-pin (bo pojawia się napięcie na jednym z dodatkowych przewodów po włączeniu przeciwmgielnego). O co chodzi?

3. Dwa przewody nie dawały napięcia (z tych dodatkowych), a brakuje mi stałego plusa i plusa po kluczyku, wymyśliłem, że z powodu słabego aku ( akurat podczas prób był rozładowany znacznie), czy to mogła być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lucjusz napisał:

1. Dlaczego niektóre przewody są podwójne (np. lewy kierunek, prawy kierunek, stop), łączą się w gnieździe, a jak się podłączy tylko jeden to odbiornik działa inaczej (np. przy kierunku działa przód i bok bez tyłu, stop w aucie jest jeden)?

Według mojej skromnej wiedzy mogło być tak:

Oryginalne podłączenie kierunkowskazu bez haka:

image.png.466f6efdeadc52ad0374a52adbc0395e.png

Po dołożeniu haka ktoś zmodyfikował instalację i wygląda to tak:

image.png.62f2353408884ddd414e5cc762f26ac7.png

Analogicznie ze stopem, oryginalna instalacja

image.png.033e56686b0cae2f685afa9a2e67f739.png

i po dołożeniu haka

image.png.3322198674b1277ca3eb66aec2fa9d0d.png

Co do reszty, to musisz dokładniej opisać, co już masz (7 czy 13 pin) i do czego przerabiasz (7 czy 13 pin) 

49 minut temu, lucjusz napisał:

mam jeden przewód przeciwmgielny z przewodów do gniazda 7-pin i podwójny przewód przeciwmgielny do gniazda 13-pin

Czy Ty masz zainstalowane 2 wiązki ?

 

50 minut temu, lucjusz napisał:

Dwa przewody nie dawały napięcia (z tych dodatkowych), a brakuje mi stałego plusa i plusa po kluczyku, wymyśliłem, że z powodu słabego aku ( akurat podczas prób był rozładowany znacznie), czy to mogła być przyczyna?

Z tego co wiem, to niektóre samochody mają zabezpieczenie, które przy niskim napięciu odłączają zasilanie przyczepy. Jednak równie dobrze "instalator" mógł nie podłączyć tych przewodów (stałego plusa i plusa po kluczyku), bo z nimi jest najwięcej roboty i nie są wymagane do legalnego poruszania się z przyczepą.

IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lbuster napisał:

Co do reszty, to musisz dokładniej opisać, co już masz (7 czy 13 pin) i do czego przerabiasz (7 czy 13 pin)  

Cytat

 

W aucie mam 7-pin i przerabiam na 13-pin

 

7 minut temu, lbuster napisał:

Czy Ty masz zainstalowane 2 wiązki ? 

  • Nie mam jedną wiązkę, przewody niepodłączone pod gniazdo 7-pin były ucięte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lucjusz napisał:

W aucie mam 7-pin i przerabiam na 13-pin

Nie mam jedną wiązkę, przewody niepodłączone pod gniazdo 7-pin były ucięte

Tak więc skoro ktoś podłączał gniazdo 7 pin i wykorzystał wiązkę do 13 pin, to według mnie na pewno nie zawracał sobie głowy, by podłączyć dodatkowe plusy dla zasilania przyczepki. Oczywiście zweryfikuj to jeszcze przy naładowanym akumulatorze.

Godzinę temu, lucjusz napisał:

mam jeden przewód przeciwmgielny z przewodów do gniazda 7-pin i podwójny przewód przeciwmgielny do gniazda 13-pin

Słabo to opisałeś, ale wygląda na to, że na drugim przewodzie pojawia Ci się powrót przeciwmgielnego. Schemat wiązki 13 pin masz stronę wcześniej.

 

Tak czy inaczej, niech się jeszcze ktoś mądry wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Pytanko, czy gniazdo jaeger powinno mieć jakieś oznaczenie producenta? Zamówiłem, przyszło a wygląda jak no name, żadnego logo

Jakieś 2 lata temu jak zamawiałem to przyszło w takim pudełku. Nie wiem czy na samym wtyku tez są jakieś oznaczenia. Mogę to sprawdzić jak będzie jasno 

20210113_192303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Jaśki jak mógłbyś to rzuć okiem. Ja nie dostałem w żadnym opakowaniu, jedynie folia bąbelkowa

Czego to się nie robi dla braci karawaningowej :)

tak to wygląda u mnie

20210113_194211.jpg

20210113_194128.jpg

Tylko dopiero teraz widzę, że temat jest o gnieździe...a ja piszę o wtyku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jaśki napisał:

Tylko dopiero teraz widzę, że temat jest o gnieździe...a ja piszę o wtyku...

 

Tak, ale wg mnie na gnieździe też powinno być jakieś logo

 

38 minut temu, Jaśki napisał:

Czego to się nie robi dla braci karawaningowej :)

@Jaśki

Dzięki serdeczne

 

kupiłem tu:

Zobacz ofertę: GNIAZDO ELEKTRYCZNE 13-POLOWE ERICH JAEGER https://allegro.pl/oferta/gniazdo-elektryczne-13-polowe-erich-jaeger-9987042201?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 

wygląda dość porządnie, ale jakoś nie mam przekonania, że to jaeger ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jacekzoo napisał:

 

Tak, ale wg mnie na gnieździe też powinno być jakieś logo

 

@Jaśki

Dzięki serdeczne

 

kupiłem tu:

Zobacz ofertę: GNIAZDO ELEKTRYCZNE 13-POLOWE ERICH JAEGER https://allegro.pl/oferta/gniazdo-elektryczne-13-polowe-erich-jaeger-9987042201?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 

wygląda dość porządnie, ale jakoś nie mam przekonania, że to jaeger ? 

Zerknij tu i porównaj https://www.erich-jaeger.com/de/produkte/liste  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.