Skocz do zawartości

Wymiana gniazda 13 pin


MKJ

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy jak po odbiorze sprawdziłem w domu jest 8 żyłowy i nie wiem, czy tak jest ok czy reklamować.

Jawne oszustwo, oczywiście że reklamować!


Co do kabli to sam na jesieni zmieniałem całą instalacje swojej cepy i możesz spokojnie kupić w necie kabel 8x1,5 + 5x2,5. Tak jak już niejednokrotnie pisaliśmy to wystarczające przekroje, a po takim montażu jest pewność ze wszystko będzie działać poprawnie na 100%



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakby to powiedzieć kabel jednak dobry tylko ze mnie d.pa, że wczoraj tylko na szybko popatrzyłem. Dzisiaj całą wtyczkę na spokojnie rozebrałem i znalazłem jeszcze cztery kabelki, czyli łącznie 12 żył. Skubane tak się schowały, że wcześniej ich nie widziałem:unsure: 

Edytowane przez malwa89 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko

rozsypało mi sie gniazdo,wczesniej specjalnie sie nie interesowalem typem,okazało się ze to Mulitcon Feder.
Gniazdo jakie posiadam w samochodzie to 7 pinowe. Jaką opcje teraz zastosować ?Montować 13 pin (kazde moge kupic?) + przejsciówka z 13 na 7.
Czy może odrazu można 7 pin ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian, rozsypało Ci się gniazdo czy wtyczka w końcu?
Jak to wtyczka w cepce a w aucie masz 7pin to kup zwyklą wtyczkę 7pin, podłącz to co być powinno a resztę zostaw wolną i zaizolowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki strus za czujność .oczywiscie rozsypala mi sie wtyczka :)
Ok ,czyli moge normalną 7pin według standardowego schematu podlaczyc i powinna smigac,wszystko jasne.
A skoro juz mam taka rozgrzebaną wtyczke ,to w sumie czasem przydala by sie lodówka jak gdzieś dalej jade.
Duzo zachodu jest ze zmiana gniazda z 7 na 13 ..a następnie tego multicona na 13 pin ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka i gniazdo, to nie wszystko. Praca nie jest zbyt skomplikowana, ale zależna od tego, jaką część instalacjii masz już w przyczepie i samochodzie.

Hasło "Multicon"

http://forum.karawaning.pl/topic/16821-słownik-nie-tylko-karawaningowy/?do=findComment&comment=373281

Hasło "Gniazdo haka":

http://forum.karawaning.pl/topic/16821-słownik-nie-tylko-karawaningowy/?do=findComment&comment=373889

Hasło "Jaeger":

http://forum.karawaning.pl/topic/16821-słownik-nie-tylko-karawaningowy/?do=findComment&comment=373901

 

5ace77fd9ee39_Przykad.thumb.jpg.2b1ac77da442024a298bd6c2006dbfa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu podrzucił juz linki do tematów.
Na pytanie czu ciężka to robota aby zrobić 13pin.
Hmm w teori aby lodówka działala to wiesz 2 kabelki i przekaźnik ;). W praktycze różnie to bywa.
Wszystko zależy od auta, od tego co już jest i co trzeba jeszcze dołożyć aby 13pin działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka zmieniona,światła świecą,co prawda lekka dyskoteka czyli masa gdzieś zwiała,ale nie mialem czasu jej szukać bo wielka burza sie zblizała.
Natomiast niepokoi mnie jedna rzecz, po włączeniu przeciwmgielnych,chwile świecą i gasną, chwile wcześniej zwarcie mi poszło na tym tym przeciwmgielnym i wszystkie światła zgasły,ale po przekręceniu kluczyków w samochodzie wróciły (poprzedni właściciel zostawil luzno kable i jeden mi przywarl do masy). Rozumiem że jak by jakis bezpiecznik poszedl to calkowicie by nie swiecilo,ale przy takim objawie nie mam zadnego pomyslu poza zrobieniem masy i zobaczeniu czy sie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, pozwolę sobie podłaczyć się do tego wątku, choć mój problem dotyczy wymiany wtyku przyczepy 7 PIN na 13 PIN.

 

Mam od niedawna przyczepę Hobby Classic z 96r z wtyczką 7 PIN. Na złączu 2 (św.przeciwmgielne) mam zasilanie +12V na odbiorniki i lodówkę razem. Kabel do przyczepy - sprawdziłem - nie ma wolnych przewodów. Z auta mam "pełne" gniazdo 13 PIN z wyjściem bezpośrednio z aku i ze stacyjki.

Na tę chwilę korzystam z przejściówki 13 => 7 co jest niezbyt wygodne  i chciałbym wymienić po prostu wtyczke na 13PIN. Zdaję sobie sprawę , że najlepiej wszystko zrobić porządnie ale brak czasu przed wyjazdem na wymianę kabli i przeróbkę instalacji przyczepy.

Pytanie - co zrobić z masą do zasilania lodówki i obwodów przyczepy? Na powszechnie znanym schemacie, który załączam jest napisane by nie łaczyć po stronie przyczepy mas poszczególnych obwodów ze złącz 3, 11 i 13. Zatem czy mam pociągnąć masę do zasilania lodówki tak samo jak jest teraz czyli 3 z gniazda 7PIN (13 PIN tak samo) czy po prostu połaczyć masy po stronie przyczepy we wtyczce  13 PIN? 

Swoją drogą masa po stronie auta pewnie jest jedna. Sprawdze to jeszcze.

Pozdrawiam

Zlacze 13 PIN.png

Edytowane przez MichuP
Pomyłka 9PIN, zmienione na 7PIN (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz podłączyć masy do pin 3 w gniazdzie 7 pin. To jest przewód 1,5 mm a do zasilania lodówki (czyli pin 9) jest przewód 2,5 mm masy ( pin 13). Ryzykujesz pożar. Na szybko i bezpiecznie, możesz pociągać sama masę, z pin 13 do masy lodówki tylko pamiętaj że przewód musi mieć min. 2,5 mm. Sugeruje zmianę wtyku 7 pin na 13 pin w przyczepie. Sprawa jest dość prosta i zajmuje ok 2h. Sam tak robiłem. Pamiętaj tylko żeby kupić dedykowany kabel 13 zylowy do przyczep, będziesz miał pewność że odpowiednie kolory mają odpowiednie przekroje. I na koniec, masy w samochodzie są podłączone każda gdzie indziej.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w kablu do przyczepy (7 pin) mam grubsze 2 lub 3 przewody, będzie spokojnie 2,5 kwadrat. Grubsze kable mają kol. biały - sprawdzę czy jest tam masa.

Pytanie jaki przewód jest w aucie na 3 gn. 13pin. Wg opisu gniazda 13pin powinien być 2,5 mm2. Faktycznie może być mało do zasilania w czasie jazdy lodówki i świateł.

 

Tak jak napisałem +12V na wtyku do przyczepy jest na 2, zasila lodówkę i oświetlenie wewnętrzne na jednym obwodzie. Ktoś chyba przewidział odpowiednie przekroje przewodów w kablu do przyczepy. Nie wiem czy to rozwiązanie fabryczne i może to jakaś amatorka poprzedniego właściciela.

 

Jak załączam lodówkę na akumulatorze podłączonym do gniazda przyczepy to światła wewn przygasają, jest widoczny spadek napięcia.

 

Posprawdzam kable i faktycznie na spokojnie muszę podejść do tematu, pewnie na jesień default_smile.png

 

Edit. Jeszcze przyszedł mi pomysł do głowy - wymiana wszystkich żarówek "drogowych" przyczepy na ledy. Z tego co pamiętam zwykle żarówki mają po 21W x4 i mamy przy 12V zaoszczędzone kilka amperów.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka powinna być na + ze stacyjki, a światła na stałym +. Jak przygasa to dowód na zbyt duży pobór prądu na tym obwodzie. Ja u sobie zrobiłem lodówkę na + ze stacyjki, a światła na stałym, dodatkowo wymieniłem wszystkie swiatla na tasmy Led, dzięki czemu obniżyłem moc światła z 50 Wat na 9 Wat.

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edit. Jeszcze przyszedł mi pomysł do głowy - wymiana wszystkich żarówek "drogowych" przyczepy na ledy. Z tego co pamiętam zwykle żarówki mają po 21W x4 i mamy przy 12V zaoszczędzone kilka amperów.

 

 

 

 

 

To mój następny krok

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie  w samochodzie  jest  fabryczny  hak  i stały  plus  do zasilania lodówki   ma  2.5 kwadrat . Tak samo jest  w dedykowanym kablu  13pin do karawaningu. Więc  tak  to sobie  konstruktorzy  wymyślili . Właśnie  wymieniłem całą  instalację  w  przyczepie  na  13pin. Zrobiłem  test  na spadek  napięcia przy  lodówce .  Przy  wyłączonym  silniku jest  12V a na włączonym  13V  . Lodówka  bierze  6A więc  jest  dobrze . W samochodzie  miałem 2 piny  wolne  i do  jednego  podłączyłem  drugą  masę . Teraz  mam oświetlenie  zewnętrzne  (tylko żarówki) przyczepy  podzielone  na  2 masy  i efekt  przygasania  jest  duuuużo  mniejszy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielenie obwodów lodówki, innych odbiorników i oświetlenia drogowego będzie konieczne ale to po sezonie.
Teraz potrzebuję lodówkę przyczepową w trasie bo nie chce co chwilę przepakowywac piwa do lodówki turystycznej :) i przy tym się nie sfajczyć.

2,5 kwadrat przy 12V może być mało na lodówkę i pełne oświetlenie drogowe - światła pozycyjne obrysowki, tablica i okresowo stopy i migacze. 10A będzie na pewno przekroczone.
Muszę sprawdzić czy masa na gnieździe (3) w aucie jest dodatkowo zabezpieczona np. 10A no i te przekroje przewodów do przyczepy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.