Skocz do zawartości

Hobby 460 De Luxe Easy


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wydaje mi się że solo X bo innej konfiguracji nie uzyskasz.

 

Mam jeszcze pytanie mam się gdzieś zarejestrować żeby to doładowywać, czy z automatu gdzieś już mnie zarejestrowało?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podpisywaniu umowy zarekstrowali Cie w systemie, możesz doładowywać chyba na każdej stacji orlen, na pewno przy płatnych drogach, w punktach viatoll albo przez aplikacje mobilną, musisz ściągnąć i skonfigurować. Ale najpewniejsze i najwygodniejsze chyba na orlenie, bo przez apke liczy sie data wpływu na konto a nie data wysłania. A na stacji podajesz nr rejestracyjny, płacisz i lecisz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć tylko jak masz cepe, mam znajomego co zakłada tylko jak ciągnie przyczepe, a tak to w ogóle ściąga :)

 

Ja mam cały czas bo często jeżdżę a4 i nie chce stać na bramkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podpisywaniu umowy zarekstrowali Cie w systemie, możesz doładowywać chyba na każdej stacji orlen, na pewno przy płatnych drogach, w punktach viatoll albo przez aplikacje mobilną, musisz ściągnąć i skonfigurować. Ale najpewniejsze i najwygodniejsze chyba na orlenie, bo przez apke liczy sie data wpływu na konto a nie data wysłania. A na stacji podajesz nr rejestracyjny, płacisz i lecisz dalej

zawszę ładuję tylko przez apkę, raz "spinasz" apkę z kartą płatniczą i masz z głowy, na nic nie musisz czekać, wpisujesz kwotę, zatwierdzasz i już masz na koncie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze miałem viaauto to nie wchodziło od razu, może tu jest inny system. Ale jak do tej pory tylko raz ładowałem na orlenie i raz przy przepisywaniu z sharana na cytryne, tak mało jeżdże z cepą że ściąga mi tylko po 10gr za autostrade solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... A przez apkę zasilenie z karty jest u mnie od razu. Masz też online podgląd salda co bardzo pomaga jak nie chcesz doładowywać a zszedleś poniżej 100 pln.

Edytowane przez Mefju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze jedno muszę to wozić na szybie od dnia zakupu, czy mogę to przykleić do szyby dopiero jak podepnę przyczepkę (za kilka dni)

 

na początek w smaxie to proponuję przejazd na testy pod bramkami. Miejsce prawidłowego montażu przy szybie metalizowanej jest tak małe, że bardzo ciężko prawidłowo utrafić z montażem urządzenia. Później podepniesz przyczepę i będziesz miał nerwy, że nie pika. Daleko masz do najbliższej bramki  ? Montujesz to w lewo od lusterka środkowego na czarnym wykropkowanym tle.

U mnie bywa, że jedna na kilkadziesiąt bramek nie piknie (te bramki które widzę, bo część debile zrobili pod mostami, gdzie nie widać anten, tym bardziej w nocy). A później zgłaszając, że nie pika wołają numery kilometrów gdzie nie pikało i którym pasem jechałeś :). Uwielbiam te rozmowy z nimi, na koniec po miesiącu przychodzi pismo, że jeleń jesteś i jak Cie ITD złapie to płacisz mandat :P

 

rada moja jest taka - im wolniej jedziesz, tym znacząco rośnie szansa na to, że bramka zadziała. W związku z tym, jeżeli widzę, że jest bramka obładowana kamerami a ja nie mam ciężarówki na ogonie to zwalniam do przepisowych 80kmh.

 

P.S. Nie jest już prawdą, że stacje Orlen. U mnie po latach rozwiązali umowę i aktualnie Statoil, jeden przy gierkówce, mimo, że po przeciwnej stronie jest drugi - tam już umowy nie ma, i kierowcy zestawów muszą szukać miejsc do zawracania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie pamiętam teraz jak wygląda u mnie szyba w s-maxie ale chodzi ci o to że jest podgrzewana?, Czyli lepiej kleić na kropkach niż gdzieś za czujnikiem na szybie?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie pamiętam teraz jak wygląda u mnie szyba w s-maxie ale chodzi ci o to że jest podgrzewana?, Czyli lepiej kleić na kropkach niż gdzieś za czujnikiem na szybie?

musisz poczytać jakie są przeboje w smaxie i innych samochodach z szybą metalizowaną. Nie chodzi o podgrzewanie,

 

http://zmpd.zmpd.pl/aktualnosc.php?akt_id=2034

 

Szyby odbijające promienie podczerwone - IR

Szyby przednie z powłoką refleksyjną firmy Pilkington odbijają ponad 30% energii słonecznej (ponad pięciokrotnie więcej niż szyby standardowe). Ta cecha ma wielkie znaczenie zwłaszcza w przypadku nowej generacji pojazdów, które dysponują zwykle większą powierzchnią przeszkloną. Inną szybą odbijającą ciepło słoneczne jest Siglasol. Ta szyba zamiast powłoki ma wlaminowaną folię odbijającą promienie podczerwone, umieszczoną między dwiema taflami szkła. Produkt ten może być używany we wszystkich przeszklonych otworach pojazdu. Dostępny jest również produkt z folią niemetaliczną.

 

U mnie jest taki znaczek jak IR na przedniej szybie. Dodatkowo mam zaświadczenie od dealera, że szyba jest w pełni metalizowana i nie mam miejsc wolnych od foli i nie przepuści ona żadnych sygnałów radiowych. W smaxach z zewnątrz w słońcu widać takie jaśniejsze pole - wszystko masz tu na k.pl opisane, poszukaj - temat chyba SMAX.

 

natomiast zestaw viabox 2 to totalne gówno - nie bójmy się tego słowa. Aktualnie mam już 4 zestaw, każdy z nich kończy działanie ok 100km od zamontowania. Kabel jest źle wykonany do anteny i jego izolacja schodzi po kilku minutach na słońcu lub nawet w trakcie montażu. Na urządzenie na podstawie zaświadczenia i zamówienie czekasz 2-3 tygodnie. Urządzenie odbierasz w punktach 1 na województwo - u mnie wycieczka 80km w 1 stronę. Aktualnie nie używam anteny dodatkowej, viabox działa jak zwykły, jedynie namęczyłem się z dobraniem dokładnego miejsca montażu.

 

POWODZENIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.