Skocz do zawartości

Hobby 460 De Luxe Easy


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, zostałem właścicielem przyczepy Hobby, przyczepa zakupiona w Białogardzie, przejechałem nią około 400km do celu i holuje się super idzie jak po sznurku. 

Jest Kilka drobnostek do poprawy ale to jak już będzie u mnie to sobie to naprawię. Na razie trzeba się wybrać na prawko :D

 

Poniżej kilka fotek, w gratisie dostałem Instalację pod TV + LCD i jeszcze jakieś drobiazgi.

 

5623de2541ade56amed.jpg 2a7f8176d33883f2med.jpg cc23f019bbd1594amed.jpg 764a93516367ba98med.jpg ae7b583a98c77401med.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rocznik 2002 

Jak dobrać się do lampek w narożnikach?

Chodzi mi o podświetlenie tej białej pionowej plexi w narożniku za pólkami, jest tam żarówka halogenowa od góry która pewnie się spaliła.

Trzeba zdemontować tą górną plastikową obudowę? Czy zdemontować całe półki? Miałem się temu przyjrzeć ale nie miałem czasu a nie chciałem nic na siłę robić.

post-20868-0-90978800-1488791737_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontujesz górną obudowę to od góry będziesz miał nakładkę z halogenem. Nie musisz demontować półek.

 

Wysłano z czegoś takiego jak Samsung.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też była w kręgu moich zainteresowań :) Trochę cenę miała sporą jak na ten rocznik. Jeśli to nie tajemnica, możesz podzielić się za ile ją wyrwałeś? Tuż przed tym jak zarezerwowałem Adrię oglądałem identyczną w Pruszczu Gdańskim, bardzo mi się podobała ale podłoga w niej była jak trampolina i nie wziąłem . A po rezerwacji Adrii pojawiły się najpierw Dethleffs, później Twoja Hobby, jednak już stwierdziłem, że nie będę kręcił i do tego ta cena i odpuściłem . Piękna przyczepa, układ idealny. Gratki :)

Grunt, że wszyscy są zadowoleni :)

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki układ był dla mnie optymalny i  takiego szukałem, patrzyłem również Hobby 450 ale tam jest zdecydowanie mniej miejsca i dla mnie raczej za mała. Jak kupowałem była jeszcze identyczna tylko z 2001r

Co do Hobby to tam ogólnie jest chyba problem z narożnikami bo wszystkie miały je mokre, te starsze to praktycznie nie miały narożników :P, zwłaszcza tylnych

W tej może idealnie nie jest ale nic tam nie puchnie  i palca tam nie wciśniesz. Jak się zrobi cieplej to muszę czymś te narożniki zabezpieczyć bo jak pada to woda spływa po tych narożnikach.

W drugiej identycznej która tam była na sprzedaż widziałem że ktoś pomyślał wcześniej i zasmarował czymś te narożniki.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj była okazja sprawdzić czy mamy wszystkie rurki do przedsionka :P składa go się naprawdę szybko, rurki jakieś plastikowe lekkie bardzo fajne. 

Ale wyszedł też inny problem nie mogłem zamknąć zamka od  bakisty, znaczy zamknąć mogłem ale cos nie trzymał i cały czas odskakiwał.

 

 

post-20868-0-31433800-1490564782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam jeszcze mam problem z zamkiem bakisty, o takim jak poniżej, powinno się go wcisnąć w ten większy plastik przekręcić kluczyk i zamek powinien tam pozostać, pewnie działa tak to w większości przyczep. Teraz muszę wymienić ten plasik czy wkładkę czy może do się to jakoś reanimować, bo u mnie nie chce siedzieć tylko ciągle jast w takiej pozycji jak na zdjęciu niżej nawet jak go zamknę

 wththdsc_5791.png

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam jeszcze mam problem z zamkiem bakisty, o takim jak poniżej, powinno się go wcisnąć w ten większy plastik przekręcić kluczyk i zamek powinien tam pozostać, pewnie działa tak to w większości przyczep. Teraz muszę wymienić ten plasik czy wkładkę czy może do się to jakoś reanimować, bo u mnie nie chce siedzieć tylko ciągle jast w takiej pozycji jak na zdjęciu niżej nawet jak go zamknę

 wththdsc_5791.png

Najpierw przekręć kluczyk do pozycji zamknięte,a później dociśnij w ten większy plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś już coś z narożnikami?

 No na razie nic nie robiłem, przyczepa jest u teścia i tyle co jestem u niego to coś tam z doskoku zobaczę, będzie u mnie to będzie się coś robić. 

Ogólnie jak kupowałem to wymacałem wszystkie Hobby jakie stały i wszystkie miały problem z mokrymi narożnikami w przypadku padania deszczu, identyczna 460 która tam stała miała już zaklajstrowane czymś te narożniki więc też mam taki plan by je czymś posmarować ale zrobię to jak ją porządnie przewietrzę w wakacje :D Jak byłem teraz i było sucho to narożniki wydają się zdrowe raczej palca tam nie wciśniesz (a widziałem takie które się dało :P

 

Najpierw przekręć kluczyk do pozycji zamknięte,a później dociśnij w ten większy plastik.

Muszę to sparawdzić bo teraz nie pamiętam czy taką kombinacje sprawdzałem, bardziej wciskałem i przekręcałem dopiero kluczyk ale nie trzymał.

 

Opony cud miód rocznik 05 :D

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zamkiem to jak Krzysiek pisze. Najpierw kluczykiem na zamknięte a dopiero potem wciskach (juz nawet bez kluczyka).

 

Opony rzeczywiście miód, ;). Zmień zanim zaczniesz jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.