Skocz do zawartości

Jaka maksymalnie duża przyczepa do osobówki na kat B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jako że jestem nowy i w zasadzie zaczynam przygodę z przyczepami potrzebuję Waszej pomocy. Do mojego Forda Mondeo 2.0 PB/gaz, kombi, 107 kW, 145KM potrzebuję zapiąć przyczepę, możliwie największą. Ja sam posiadam tylko uprawnienia kat "A" oraz "B". Czytałem już gdzieś po necie nowe zmiany przepisów ale są tak proste, przejrzyste i jasne że aż w d... strzyka. Zmarnowane trzy godziny i dalej nic konkretnego nie wiem cenzura.gifangryfire.gifcenzura.gifangryfire.gif To jest po prostu niesamowite jak można skomplikować coś co powinno być zrozumiałe cenzura.gif. Znalazłem jakiś automatyczny kalkulator jaką przyczepę mogę zapiąć ale i tu pojawia się problem bo albo z tym kalkulatorem jest coś nie tak albo ja w dowodzie rejestracyjnym nie mam wszystkiego wbite angryfire.gif. Hak mam fabrycznie zamontowany. Dane z dowodu rejestracyjnego :

F1 - 2030kg
F2 - 2030kg
G - 1615kg
O1 - 1800kg
O2 - brak wpisu (zrobione kreski)

Już dawno się tak nie "zdenerwowałem" czytając te niezrozumiałe brednie (przepisy) napisane przez jakiegoś p.... schizofrenika angryfire.gifangryfire.gifangryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Praktycznie możesz holować przyczepą o DMC 1400 kg. Pozostanie rezerwa 70kg.

Najlepiej szukaj przyczepy o DMC 1200- 1300kg.

 

Mozesz ciagnac przyczepe o DMC do 1500kg, jednak aby forda nie rozerwac to wskazane 1200-1300 max...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz ciagnac przyczepe o DMC do 1500kg, jednak aby forda nie rozerwac to wskazane 1200-1300 max...

Z 1500 to przekroczy 3500, więc już nie pojeździ na B. Maks to 1470 kg, ale nie dla tego silnika oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, jako że jestem nowy i w zasadzie zaczynam przygodę z przyczepami potrzebuję Waszej pomocy. Do mojego Forda Mondeo 2.0 PB/gaz, kombi, 107 kW, 145KM potrzebuję zapiąć przyczepę, możliwie największą. Ja sam posiadam tylko uprawnienia kat "A" oraz "B". Czytałem już gdzieś po necie nowe zmiany przepisów ale są tak proste, przejrzyste i jasne że aż w d... strzyka. Zmarnowane trzy godziny i dalej nic konkretnego nie wiem cenzura.gifangryfire.gifcenzura.gifangryfire.gif To jest po prostu niesamowite jak można skomplikować coś co powinno być zrozumiałe cenzura.gif. Znalazłem jakiś automatyczny kalkulator jaką przyczepę mogę zapiąć ale i tu pojawia się problem bo albo z tym kalkulatorem jest coś nie tak albo ja w dowodzie rejestracyjnym nie mam wszystkiego wbite angryfire.gif. Hak mam fabrycznie zamontowany. Dane z dowodu rejestracyjnego :

 

F1 - 2030kg

F2 - 2030kg

G - 1615kg

O1 - 1800kg

O2 - brak wpisu (zrobione kreski)

 

Już dawno się tak nie "zdenerwowałem" czytając te niezrozumiałe brednie (przepisy) napisane przez jakiegoś p.... schizofrenika angryfire.gifangryfire.gifangryfire.gif

 

Witam!

Nie ma się co denerwować, tylko warto poczytać forumowe wątki o danej tematyce - wszystko jest, a "nowy" temat wprowadza większy mętlik (to tak na przyszłość).

To miał zapewne na myśli Tomek, pisząc, że "temat jest do zamknięcia".

 

Posty poniżej zawierają cenne wskazówki, bo wynikające z dużego doświadczenia, dlatego polecam, abyś wziął je pod rozwagę :ok:

 

Praktycznie możesz holować przyczepą o DMC 1400 kg. Pozostanie rezerwa 70kg.

Najlepiej szukaj przyczepy o DMC 1200- 1300kg.

[...] aby forda nie rozerwac to wskazane 1200-1300 max...

 

PS

Oczywiście, gdybyś się upierał, aby mimo wszystko zapiąć przyczepę o największej DMC, która zmieści się w zakresie Twojego prawa jazdy, to możesz kupić przyczepę o DMC 1470 kg. i ani kg więcej.

To będzie akurat taka "szyta na miarę" Twoich potrzeb.

Ktoś może zaraz powie, że trudno taką znaleźć, bo najczęściej zaokrąglenie jest do 50 lub pełnych 100 kg., ale życie uczy nas cały czas, dlatego proszę (oferta aktualna):

 

post-8228-0-31531100-1488139683_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzieć trzeba jak najprościej. Poprawna wartość już padła.

 

Tym autem jadąc z prawem jazdy B możesz holować przyczepę o DMC=1470 kg. Jest to w pełni legalne, masz wymagane prawo jazdy, nie wchodzisz w viatoll, wszystko jest ok.

 

Co innego czy będzie się holowało wygodnie i bezpiecznie. Moim zdaniem nie. 1470 kg za dużo do tego samochodu, choć jest legalne. Tak jak poprzednicy sugeruję ograniczenie masy przyczepy do 1200-1300 kg, ale nie ze względu na przepisy tylko zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Krzyśku, chyba najczęściej powielany temat na forum  :hmm:

 

ale już lepiej jak zakładają nowy temat, jak pytają ludzie... a nie liczą na to, że nikt  nie zauważy 100 czy 200kg tu albo tam :). Sam znam osobiście min 3 fachowców, co wiedzą najlepiej, że mogą holować i już. Już samo przekroczenie O1 nie działa na nich, bo jadąc z pustym jachtem to zestaw waży połowę tego co DMC.

 

a z wiedzy praktycznej. Holowałem mazdą 6 kombi z 2003r z podobnym silnikiem i też z gazem. Przyczepa ważyła ok 1450kg masy rzeczywistej i jeździłem tym po górach. Paliła od 12 do 16l LPG, ale to były moje początki z holowaniem i 100kmh praktycznie nie przekraczałem, duży wpływ miał silny wiatr wiejący od przodu i dający nacisk na przednią ścianę przyczepy. W dieslu tego nie ma na taką skalę. Pilnuj się aby MR doszła do ok 1400kg i spokojnie pojedziesz jak auto sprawne.

A co masz w F3?

możliwe, że nic, w fordach często jest tam kreska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, bo chodzi tylko o to, aby nie mnożyć istniejącego już tematu w nieskończoność, bo potem nikt, zwłaszcza ktoś nowy, nie będzie mógł w tym gąszczu łatwo znaleźć takich informacji, które potrzebuje. To pytanie można było zadać w istniejącym już wątku.

To tylko tyle.


Sam znam osobiście min 3 fachowców, co wiedzą najlepiej, że mogą holować i już. Już samo przekroczenie O1 nie działa na nich, bo jadąc z pustym jachtem to zestaw waży połowę tego co DMC.

 

Masz rację - nawet na forum pojawiali się tacy "uparci", którym przez kilka stron trzeba było wszystko tłumaczyć, a i tak wiedzieli swoje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.