Skocz do zawartości

Budowa wiaty: dekarze i cieśle pomóżcie :)


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Promiennik miałem pożyczony kiedyś na sezon zimowy do pracy na zewnątrz, chyba 500W.

W porównaniu do gazowego grzybka był wygodniejszy w używaniu. Dużo bardziej grzał i ciepło było przyjemniejsze.

Nie wiem nic więcej o promiennikach ale też się zastanawiam nad zakupem do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

Jeszcze towar zniszczysz :) co tam obok leży.

czas Ci szybko leci, jeszcze z rok i będzie dach :)

na takim rusztowaniu malowałem ścianę na 8m od ziemi 

 

Bez zdjęcia się nie liczy. Na warszawskim opitoliłem podbitkę :D - 8 m w najwyższym puncie. Praca na tym rusztowaniu stresuje tak samo jak przestawianie tego dziadostwa przy skończonej elewacji. 

20180526_073928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomii napisał:

Bez zdjęcia się nie liczy. Na warszawskim opitoliłem podbitkę :D - 8 m w najwyższym puncie. Praca na tym rusztowaniu stresuje tak samo jak przestawianie tego dziadostwa przy skończonej elewacji. 

20180526_073928.jpg

będzie i fotka, przeszukam archiwum :)  moje było jeszcze weselsze bo nie kwadrat a prostokąt o szerokości ok 80cm i bez podestów :) do tego budowany i demontowany w pojedynkę, w sumie może gorzej bo pod koniec pomagał mi 8 latek a obserwowała 3 latka :) a wzdłuż wewnątrz przechodziło izolowane przyłącze elektryczne do budynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja niestety nie budowałem a remontowałem. Na fotce widać robotę w trakcie, niestety nie mam na koniec. Dom w szczycie ma 7m, i gdzieś tam szalałem z pistoletem lakierniczym :)

dalej jest brzydko, sąsiad czeka na dotację do ocieplenia :)

Suzu, faktycznie daleko nam do tych Januszy z filmiku :), jednak zwróć uwagę jak bardzo się starałem. Przyłącze do domu odgięte do dołu folią stretch, aby podesty najazdowe od przyczepy towarowej nie tarły o kable. Na nich resztki OSB i jakaś deska :) Niżej rusztowanie na gumkach dowiązane do przyłącza od gazu.

image.thumb.png.8272676300a6f930efda82da5f7af07e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, maarec napisał:

będzie i fotka, przeszukam archiwum :)  moje było jeszcze weselsze bo nie kwadrat a prostokąt o szerokości ok 80cm i bez podestów :) do tego budowany i demontowany w pojedynkę, w sumie może gorzej bo pod koniec pomagał mi 8 latek a obserwowała 3 latka :) a wzdłuż wewnątrz przechodziło izolowane przyłącze elektryczne do budynku :)

Mi pomagała twarda i wyszkolona ekipa. 

20180723_191622.jpg

7 minut temu, maarec napisał:

Niżej rusztowanie na gumkach dowiązane do przyłącza od gazu.

Marek, ale szafka gazowa to nie może być wykonana z materiałów łatwopalnych. No chyba ze to nie są deski :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomii napisał:

Mi pomagała twarda i wyszkolona ekipa. 

20180723_191622.jpg

Marek, ale szafka gazowa to nie może być wykonana z materiałów łatwopalnych. No chyba ze to nie są deski :) ?

Jak nie może jak może ? :) byli fachowcy z gazowni tydzień po skleceniu tego z palety budowlanej, założyli nowiutki licznik  gazowy - teraz dziady monitorują mnie zdalnie :). Skrzynkę pochwalili, że z zapasem miejsca itd :)

mam w niej jeszcze kran z ciepłą i zimną wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek sam wiesz że przepisów to najbardziej czepiają się ubezpieczalnie, w momencie gdy trzeba coś wypłacić :oslabiony:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 

Rozdział 7. Instalacja gazowa na paliwa gazowe

§ 159.
[Kurek główny na przyłączu instalacji gazowej]
2. Kurek główny powinien być zainstalowany na zewnątrz budynku w wentylowanej szafce co najmniej z materiału trudnozapalnego przy ścianie, we wnęce ściennej lub w odległości nieprzekraczającej 10 m od zasilanego budynku, w miejscu łatwo dostępnym i zabezpieczonym przed wpływami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi i dostępem osób niepowołanych.

§ 166.
[Gazomierze – urządzenia pomiarowe zużycia gazu]
4. Gazomierze mogą być instalowane:

1) w szafkach z materiałów co najmniej trudnozapalnych, z otworami wentylacyjnymi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, maarec napisał:

dokładnie, ja niestety nie budowałem a remontowałem. Na fotce widać robotę w trakcie, niestety nie mam na koniec. Dom w szczycie ma 7m, i gdzieś tam szalałem z pistoletem lakierniczym :)

dalej jest brzydko, sąsiad czeka na dotację do ocieplenia :)

Suzu, faktycznie daleko nam do tych Januszy z filmiku :), jednak zwróć uwagę jak bardzo się starałem. Przyłącze do domu odgięte do dołu folią stretch, aby podesty najazdowe od przyczepy towarowej nie tarły o kable. Na nich resztki OSB i jakaś deska :) Niżej rusztowanie na gumkach dowiązane do przyłącza od gazu.

nie podejrzewałem Cię o takie zdolności, mam nadzieję że choć zrzuciłeś napięcie z przyłącza :rolleyes:

odnośnie skrzynki Tomi ma racje , nie może być obudowana drwenem , jak chcesz w miarę tanio i żeby nie rdzewiała to kup gotową z kompozytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Suzu4x4 napisał:

nie podejrzewałem Cię o takie zdolności, mam nadzieję że choć zrzuciłeś napięcie z przyłącza :rolleyes:

odnośnie skrzynki Tomi ma racje , nie może być obudowana drwenem , jak chcesz w miarę tanio i żeby nie rdzewiała to kup gotową z kompozytów

ja domyślam się, że macie racje, zrobiłem to na szybko, do jesieni pewnie sąsiad zrobi elewację  a ja zrobię tam skrzynkę z nierdzewki. Zmieści się tam ławka i jakaś konstrukcja drewniana pod zacieniającego bluszcza.

przynajmniej wszystkie pozostałe warunki po za słowem trudnozapalne spełnia moja skrzynka.

Suzu - jak miałem zrzucić napięcie z przyłącza ? licznik w domu, trzeba by energetyków wzywać do prostego malowania ściany.... a wcześniej do przeróbki mocowania przyłącza pod elewację. Mam "nowy przewód" jakieś 5-6 w porządnej izolacji, na nowych uchwytach, nie przetarty. Osobiście nie takie wariactwa musiałem robić jako instalator w poprzedniej pracy 8 lat temu.

 

P.S. Jacek wrzuć no jakieś fotki ze swojej budowy bo jeszcze wyjdą kolejne moje prowizorki przy budowie wiaty na przyczepę czy garażu dla drugiego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.