Skocz do zawartości

Budowa wiaty: dekarze i cieśle pomóżcie :)


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Generalnie zamysł był taki

748239E3-9799-494B-8F7E-17293F636DF7.thumb.jpeg.ace4a0dd008df006e1822f8385368755.jpegna kotwy chemiczne wklejam pręt gwintowany, na niego nakręcam nakrętkę i na tą nakrętkę podkładke, która miała wejść w wełne na tyle żeby się zlicować z elewacją, podkładka miała wymiar 10x10cm i 10mm grubości. Tak wyglądały 0B8D8277-BB18-475B-BCB9-A1D92D9F3613.thumb.jpeg.637b078af44946141329a65ae9c43f8d.jpeg

i na tą podkładkę belka i dokręcić na maksa. Ale jak wcześniej pisałem tą wersję zarzuciłem bo nie mam pewności czy z czasem to nie klęknie. Zamiast podkładki wstawiłem klocki a podkładki wykorzystałem w towarówce

W przypadku mocowania które teraz podlinkowałeś to nie trzeba aż takiej mocy przykręcania bo belka opiera się na nogach. U mnie nogi odpadły bo żeby je osadzić musiałbym wygrzebać dołki w opasce która idzie wkoło domu, ma 30cm szer i idą w niej dwie rury setki, jedna od rynien druga od  drenażu. A mocując nogi do ściany wracamy do punktu wyjścia, bo jak obmyślisz jak zamocować nogi to to samo wykorzystasz na samej belce

A mocowanie od wnętrza garażu wygląda tak F2AA9614-5A47-4C3A-B2B5-E73EB3D065CC.thumb.jpeg.8999e79a2c997319d61aac9487af2eed.jpeg

tylko na całej długości mam 7 albo 8

Jak opróżnie garaż to zagipsuje i nie będzie śladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bialy009 napisał:

Ciekaw jestem czy jeśli zrobię tak samo na tarasie to czy bedzie sie to trzymało na kołkach rozporowych 40cm. ? Mowa oczywiście o samym tarasie i pionowych słupach. 

Spokojnie będzie się trzymało. Mam tak zrobione zadaszenie tarasu już kilka lat. A wiatry bywają u mnie konkretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

A mocowanie od wnętrza garażu wygląda tak F2AA9614-5A47-4C3A-B2B5-E73EB3D065CC.thumb.jpeg.8999e79a2c997319d61aac9487af2eed.jpeg

tylko na całej długości mam 7 albo 8

Jak opróżnie garaż to zagipsuje i nie będzie śladu

Jacek - odnośnie tej ostatniej fotki - jestem ciekaw jak to wyjdzie po zagipsowaniu, pomalowaniu i kilku zimach. Niezły mostek cieplny się z tego robi. Pamiętam oczywiście, że łebki od śrub masz na dworze zabezpieczone drewnem, jednak jak przyjdzie - 20C (oczywiście już nie tej zimy) rożnie to może się skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bialy009 napisał:

Ciekaw jestem czy jeśli zrobię tak samo na tarasie to czy bedzie sie to trzymało na kołkach rozporowych 40cm. ? Mowa oczywiście o samym tarasie i pionowych słupach. 

Dobre 8 lat temu wystrugałem takie zadaszenie tarasu. Górna belka i podpierające słupy są przytwierdzone na kołki rozporowe. Ściana ocieplona. Górna belka na kołkach metalowych w wydłużonymi śrubami + kawałek rurki jako dystans na grubości ocieplenia. Słupy na zwykłych kołkach plastikowych odpowiedniej długości. Stoi do dzisiaj i nie wygląda jakby miało ochotę odlecieć lub się przewrócić ?

coy55B_0Wxk9mio7oJ33Xq9R8CfxZAsAlV8JRXH4ezwpX92IB.thumb.jpg.466a3cc5f35a4fdad17960e87c762ad4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tych przypadkach są nogi, jeżeli pozwala na to poczucie estetyki to można tak zrobić na kołkach, odpowiednio gęsto i da radę

29 minut temu, maarec napisał:

Jacek - odnośnie tej ostatniej fotki - jestem ciekaw jak to wyjdzie po zagipsowaniu, pomalowaniu i kilku zimach. Niezły mostek cieplny się z tego robi. Pamiętam oczywiście, że łebki od śrub masz na dworze zabezpieczone drewnem, jednak jak przyjdzie - 20C (oczywiście już nie tej zimy) rożnie to może się skończyć

W jakim sensie? Że będzie rosić i życie się rozwinie? Czy że będzie ciepło uciekało?

3 minuty temu, bialy009 napisał:

Pytanie za 100 punktów - czy te, że tak nazwę laicko, "wpusty" wycinaliście sami czy w tartaku to przygotowali ? Jeśli sami to czym to dobrze zrobić ?

aaa.jpg

Ja takie zacinki robiłem pilarką spalinową a później papierem ściernym na flexa szlifowałem. Całkiem nienajgorzej wyszło, pomijając oczywiście zastrzały gdzie mi kąty ucilekły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Tylko w tych przypadkach są nogi, jeżeli pozwala na to poczucie estetyki to można tak zrobić na kołkach, odpowiednio gęsto i da radę

W jakim sensie? Że będzie rosić i życie się rozwinie? Czy że będzie ciepło uciekało?

ciepło to nie, tylko np pęknięcia gipsu na ścianie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maarec napisał:

ciepło to nie, tylko np pęknięcia gipsu na ścianie

 

Aaa to masz na myśli. Też wcześniej o tym myślałem, wymyśliłem że nawiększy dziury zaciapie gipsem budowlanym, na to jakiś uniflot i na to gładź. Powinno być ok, nie spróbuje to nie zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bialy009 napisał:

Pytanie za 100 punktów - czy te, że tak nazwę laicko, "wpusty" wycinaliście sami czy w tartaku to przygotowali ? Jeśli sami to czym to dobrze zrobić ?

aaa.jpg

Wszystko było robione ręcznie. Wtedy to chyba jeszcze nawet wyrzynarki nie miałem więc piła ręczna i dłuto. 

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maarec napisał:

ciepło to nie, tylko np pęknięcia gipsu na ścianie

 

ciepło będzie uciekało na 100% robiłem dziś badanie kamerą termowizyjną u kolegi który ma wypuszczone ze ściany teowniki było bardzo ładnie widać jak promieniują ;)

jednak przy tych kilku szpileczkach u Jacka strata ciepła będzie tak niewielka że nie ma żadnego znaczenia , bardziej obawiam się że gips będzie pękać , zamiast gipsu zastosował bym raczej jakąś zaprawę naprawczą np CX20 i na to uniflota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.