Skocz do zawartości

Budowa wiaty: dekarze i cieśle pomóżcie :)


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, maarec napisał:

ja domyślam się, że macie racje, zrobiłem to na szybko, do jesieni pewnie sąsiad zrobi elewację  a ja zrobię tam skrzynkę z nierdzewki. Zmieści się tam ławka i jakaś konstrukcja drewniana pod zacieniającego bluszcza.

przynajmniej wszystkie pozostałe warunki po za słowem trudnozapalne spełnia moja skrzynka.

Suzu - jak miałem zrzucić napięcie z przyłącza ? licznik w domu, trzeba by energetyków wzywać do prostego malowania ściany.... a wcześniej do przeróbki mocowania przyłącza pod elewację. Mam "nowy przewód" jakieś 5-6 w porządnej izolacji, na nowych uchwytach, nie przetarty. Osobiście nie takie wariactwa musiałem robić jako instalator w poprzedniej pracy 8 lat temu.

 

P.S. Jacek wrzuć no jakieś fotki ze swojej budowy bo jeszcze wyjdą kolejne moje prowizorki przy budowie wiaty na przyczepę czy garażu dla drugiego auta :)

nie doczytałem i nie dopatrzyłem że w izolacji , napowietrzna jakoś domyślnie kojarzy mi się z "gołą"

jak w izolacji to luz :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, Suzu4x4 napisał:

nie doczytałem i nie dopatrzyłem że w izolacji , napowietrzna jakoś domyślnie kojarzy mi się z "gołą"

jak w izolacji to luz :hehe:

gołą jako instalator 3 razy dotknąłem głową u klientów na dachu. 3 razy w miałem tam okulary słoneczne, może zawsze trafiałem w zero nie w fazy, żyję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maras napisał:

Nie straszcie kolegi. Jest u siebie w domu i może nawet na jednej ramce przybijać krokwie. Gdyby już świadczył usługi i  miał zatrudnionego pracownika to tak BHP to podstawa.

 

 

Wróciliśmy przedwczoraj z szybkiego wypadu nad morze, gdzie przez 6 dni obserwowaliśmy z wysokości pracę na jednej z bardziej prestiżowych budów w PL. Goście pływali po porcie "pływadełkiem" zbudowanym z dawnej windy wysokościowej (do ociepleń bloków), bez jednej barierki, zaczepiając się 2 metrowym hakiem zbudowanym na prędce i linką o różne pływające elementy budowy :). Ogółem fachowcem od bhp nie jestem, ale wystarczyłoby to do wstrzymania prac, a robili to pod oknami budynku, gdzie każdy siedzi i wpatruje się w okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu tych promienników. Gazowych nie chce, następny klamot pod nogami a aż takiego ciepła to nie daje. Samo zadaszenie będzie miało ok 20m2, wygląda to tak 5F2C09AD-7C59-48E6-8381-F7821B6B1EEC.thumb.jpeg.e2c9bc806e2b5e5fd465fa8f10aebed5.jpeg

myślałem dać 2 szt po 2,5kw. Tylko nie kam kogo się doradzić czy będzie wystarczające, jak ustawić, jakiej firmy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, Twój taras i Twoja kasa. Elektryczny będzie teoretycznie ładniejszy i wydajniejszy i mniej komplikacji. Odpalisz 2x 2,5kW na 3 godziny - masz 15KWh na liczniku prądu. Ile to jest teraz ? ile to będzie po wyborach ? :) wiadomo, że nie majątek ale jednak drogo.

ostatnio w knajpkach widuje się coraz nowsze i fajniejsze promienniki gazowe, w których pali się 60-80cm płomień za kawałkiem szkła - nie dość, że grzeje to jeszcze robi klimat.

pierwszy przykład z brzegu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w karpaczu widziałem takie gazowniki na tamtejszych ,,krupówkach,, :) klimat robiło, fakt, ale naprawdę wiele to nie grzało, specjalnie to obczajałem. Poza tym to będzie do okazjonalnego użytku. Więcej wydam na winko przy posiadówce niż na prund :D 

 

poza tym też chciałbym się doradzić czy takie 2,5kw są potrzebne, może się okazać że np 1,5kw w zupełności wystarczą, a sprzedawcy jak sprzedawcy polecają to droższe ? 

nie sądziłem że to aż tak niszowy temat i nie znaje mądrego w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacekzoo napisał:

Ostatnio w karpaczu widziałem takie gazowniki na tamtejszych ,,krupówkach,, :) klimat robiło, fakt, ale naprawdę wiele to nie grzało, specjalnie to obczajałem. Poza tym to będzie do okazjonalnego użytku. Więcej wydam na winko przy posiadówce niż na prund :D 

 

poza tym też chciałbym się doradzić czy takie 2,5kw są potrzebne, może się okazać że np 1,5kw w zupełności wystarczą, a sprzedawcy jak sprzedawcy polecają to droższe ? 

nie sądziłem że to aż tak niszowy temat i nie znaje mądrego w temacie

fakt jest taki, że elektryk w zakupie będzie pewnie kilkukrotnie tańszy od gazowego robiącego klimat a nie najtańszego parasola grzewczego.  Dla mnie klasyczny parasol daje taką moc, że ciężko przy nim wysiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dach, bez ścian. Dlatego chce ogrzewanie podczerwone, to jest całkiem inna technologia od tradycyjnego, nie ogrzewa powietrza jak np farelka a ogrzewa przedmioty. Coś na zasadzie słońca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.