Skocz do zawartości

Fendt Saphir 470


Marcell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Teoretycznie taki wyciek uszczelniacza nie musi świadczyć o naprawie. Jednak w 4 letniej budce to musiała dużo jeździć i szybko (np wypożyczalnia). Temperatura + nacisk wiatru na przednią ścianę często wyciska nadmiar uszczelnienia.  Natomiast 2 różne kolory to już prawie pewność, że było coś grzebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie taki wyciek uszczelniacza nie musi świadczyć o naprawie. Jednak w 4 letniej budce to musiała dużo jeździć i szybko (np wypożyczalnia). Temperatura + nacisk wiatru na przednią ścianę często wyciska nadmiar uszczelnienia.  Natomiast 2 różne kolory to już prawie pewność, że było coś grzebane.

No właśnie

Ten jasny uszczelniacz jest widoczny na obu narożnikach tylnej ściany - skąd tu parcie wiatru? ten czarny znowu na przedniej - to już bardziej logiczne z tym parciem

Edytowane przez Marcell (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Przyłączam się do tematu bo jest niezwykle intrygujący :)

Znalazłem stronę francuskiego importera Fendt. Nie wiem czy jest to jedyna i ta "właściwa" strona czy może ta "dla cyganów", ale na niej wszystkie przyczepy wyglądają jak te "cygańskie" z ogłoszeń. Przeglądając ofertę wszystkie mają duże okna, a nawet najdłuższe i najbardziej dopasione modele nie mają WC. Porównując ofertę do tej z rynku niemieckiego powtarzają się modele diamant i brillant, ale rzeczywiście te niemieckie mają mniejsze okna. Zwróciłem też uwagę, że niemieckie mają schowki zewnętrzne na bokach a francuskie nie. Na czym to zatem polega? - czy we Francji przyczepy fendta kupują tylko cyganie? Czy roznica w cenie używanych bierze się z tego ze również jako nowe te francuskie są tańsze, bo np są inaczej, gorzej wykonane? - nie wiem, podłoga ściany cieńsze, wszystko do maksa potanione? Bo coś jest na rzeczy, skoro używane przyczepy w takich konfiguracjach zaczynają sprowadzać z Francji nawet firmy mające przedstawicielstwa w Polsce nowych przyczep innych marek, a więc o wadach prawnych raczej nie może być mowy.

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Przyłączam się do tematu bo jest niezwykle intrygujący :)

Znalazłem stronę francuskiego importera Fendt. Nie wiem czy jest to jedyna i ta "właściwa" strona czy może ta "dla cyganów", ale na niej wszystkie przyczepy wyglądają jak te "cygańskie" z ogłoszeń. Przeglądając ofertę wszystkie mają duże okna, a nawet najdłuższe i najbardziej dopasione modele nie mają WC. Porównując ofertę do tej z rynku niemieckiego powtarzają się modele diamant i brillant, ale rzeczywiście te niemieckie mają mniejsze okna. Zwróciłem też uwagę, że niemieckie mają schowki zewnętrzne na bokach a francuskie nie. Na czym to zatem polega? - czy we Francji przyczepy fendta kupują tylko cyganie? Czy roznica w cenie używanych bierze się z tego ze również jako nowe te francuskie są tańsze, bo np są inaczej, gorzej wykonane? - nie wiem, podłoga ściany cieńsze, wszystko do maksa potanione? Bo coś jest na rzeczy, skoro używane przyczepy w takich konfiguracjach zaczynają sprowadzać z Francji nawet firmy mające przedstawicielstwa w Polsce nowych przyczep innych marek, a więc o wadach prawnych raczej nie może być mowy.

Pozdrawiam Krzysiek

Duże okna , dwuosiowa , cygan nie robi tam gdzie spij , wiec jak nie ma łazienki , duze okna to szkoda paliwa , Zazwyczaj te przyczepy są poprostu zniszczone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie szukał po roczniku tylko stan techniczny. Wolał bym jak do 30 tyś to jakiś 2003 Ale igiełke

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

dokładnie , nie wiem czemu ludzie kupują budki jak samochody ..... rocznik , a dopiero potem reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , nie wiem czemu ludzie kupują budki jak samochody ..... rocznik , a dopiero potem reszta

Z tego samego powodu, z którego ludzie kupują auta patrząc na przebieg a nie na stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie

Co sądzicie o tej ofercie?

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-aero-style-460v-z-2014-roku-zadbana-piekna-nowoczesna-przyczepa-bardzo-zadbana-dmc-1350-ID6zAdZZ.html

Pomijam już fakt że sprzedawcy nawet nie chciało się umyć przyczepy a teksty typu "po starszym małżeństwie" zalatują Mirkiem handlarzem to czy ta cena nie jest podejrzanie niska? Taka budka u Niemca stoi min 16tyś EUR wiec jakąś dychę więcej niż cena wystawionej....

To co zwraca moją uwagę to min "zżółknięte" brodzik i plastikowe pokrywy przyłączy zewnętrznych (trochę nienormalne jak na 4-ro letnia przyczepę)

Miał ktoś już jakieś doświadczenia z tym handlarzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Takie ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sudwind-450-lu-uzywana-kilka-razy-naped-na-akumulator-dodatkowy-przedsionek-ID6A77Gg.html

Czy to uszkodzenie jest poważne? Jak wynika z opisu użytkownik nie dotykał tego przez 9 lat więc albo nic tam się nie dzieje albo woda jest już w całej ścianie i podłodze - co sądzicie?

Zastanawia mnie też słabe spasowanie elementów pod umywalką w łazience, tak jakby coś tam ściągane było.

Prośba o wskazówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.