Skocz do zawartości

Fendt Saphir 470


Marcell

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam po dłuższej przerwie

Nie widziałem na forum więc pytam czy zna ktoś może to ogłoszenie i ma jakieś uwagi?

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-dethleffs-nap-enduro-4-6osob-i6819040260.html

Jaki to może być typ modelu NOMAD?

Z tego co co zauważyłem po zdjęciach to:

- wgniecenia na górnej części prawej ściany (okolice drzwi i okna) - chyba niezbyt poważne?

- źle spasowany plastik na lewym uchwycie manewrowym na przedniej ścianie - możliwy dzwon czy po prostu się poluzował?

- "pęknięta" blacha podłogi w bakiście - no chyba że to jest fabryczne i tak to powinno być

Proszę o podpowiedzi szanowne grono forumowiczów, mam prawie 500 km w jedna stronę i nie wiem czy warto a prawdę mówiąc jest to typ przyczepy który ma układ wnętrza który bardzo mi odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie

Proszę o odpowiedzi na moje pytania dotyczące poniższego ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-new-line-410tk-lozko-pietrowe-1350-kg-dmc-ID6z9Zzc.html

Nie orientuje się niestety w temacie przyczep powypadkowych - w jaki sposób naprawia się takie uszkodzenia? Czy należy wymieniać cała ścianę czy tylko wycina się zniszczone fragmenty? Rozumiem ze taką ścianę należy w całości zamówić u Producenta (jaki koszt)? A co z podłogą?

No i najważniejsze - czy istnieje ryzyko ze po takim uderzeniu deformacja poszła na cała budę (tzw efekt "przekoszenia") i możliwe są rozszczelnienia np na przeciwległym narożniku? Jak to sprawdzić?

Będę wdzięczny za każdy merytoryczny komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem przyczepa mocno oberwała. Wygląda jak by była po weżykowaniu. I druga strona też ma jakieś wady przy listwie. Jakieś doszczelnianie. Zagadaj z forumowym kolegą andrewa1 o wycenę naprawy. On się tym zajmuje.a66c63f0c893dd232fdfe504e33a54a0.jpg

 

http://andrewa1.pl/

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie szukał po roczniku tylko stan techniczny. Wolał bym jak do 30 tyś to jakiś 2003 Ale igiełke

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Dokladnie nie szukamy rocznika tylko stan techniczny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też głównie patrzyłem na stan, rocznik mnie praktycznie nie interesował.

sam przepłaciłem swiadomie za rocznik , ale wiem co mam , tydzień deszczu , a w srodku  wilgotność powietrza 50 procent . Czasem warto , chociaż wole zawsze jak buda jest pod dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja właśnie  wszystkie swoje lata spędziła pod dachem i u mnie też wylądowała pod dach.Garaż nie jest ogrzewany, więc zimno w nim, ale jednak nie stoi na deszczu czy śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jak bym już miał wiatę zrobioną, to wolałbym ją obić choćby dechami w koło. Zawsze to o wiele lepsze zabezpieczenie przed śniegiem jak tylko sam dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jak bym już miał wiatę zrobioną, to wolałbym ją obić choćby dechami w koło. Zawsze to o wiele lepsze zabezpieczenie przed śniegiem jak tylko sam dach.

 

jak obije dechami to będzie bardziej poddatna na wiatr  :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wiat to dobrym pomysłem zamiast desek są siatki typu mesh (takie jak stosują na wysokich rusztowaniach przy ocieplaniu budynków aby styropian nie latał po całej okolicy). Zapewnia przewiew a chroni przed promieniowaniem UV i śniegiem. Stosuję to i sprawdza się w 100%.

Co do przyczepy powyżej to rzeczywiście szkoda na nią czasu i pieniędzy.

Przy okazji pytanie oglądałem w weekend 4 letnia przyczepę i moją uwagę zwróciły wycieki na zdjęciach. Sprzedawca mówi że to normalne jednak dziwne że w prawie nowej przyczepie dzieje się takie coś.

post-24819-0-71215300-1508401175_thumb.jpg

Co to jest ta czarna guma?


 

 

post-24819-0-95813500-1508401347_thumb.jpg

Edytowane przez Marcell (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wycieki nie są niczym dziwnym. Praktycznie w każdej przyczepie wycieka uszczelniacz. Natomiast uszczelniacz powinien być w tym samym kolorze.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.