Skocz do zawartości

Fendt Saphir 470


Marcell

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie twierdził chyba, że oni dostają cepy za free. Mają dobry social na wyspach, dostają tam mieszkania, które wynajmują m.in Polakom a sami siedzą w Polsce lub śmigają zestawami po Europie. U mnie jest kilka dużych domów w dzielnicy, gdzie mieszka i po 25 osób. Czasami pakują przyczepy i znikają na pół roku. Wesoło to wygląda od strony technicznej, bo przyczepy w stanie ciężkim, holowniki za to wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli nie jest zniszczona a to można stwierdzić ostatecznie tylko organoleptycznie , jeśli nie ma ukrytych wad technicznych i zamaskowanych uszkodzeń a jest 20/25 tysięcy tańsza  niż ori z ori sra...em to założenie nowego kibelka spokojnie zmieści się w piątej części oszczędności. Po najmniejszej linii oporu to można walizkowego sraczyka używać gdy ktoś ma małe dzieci.

Ja zaczynałem od 2-osiowego Tabberta (cygańskiego) gdzie w pustym pomieszczeniu toaletowym można było mini stół pingpongowy rozłożyć. Przerobiłem na potężną kabinę prysznicową gdzie rodzic mógł małe dziecko bez problemu wykąpać.

Drugiej już tak dużej kabiny prysznicowej już nigdy nie miałem.ps miałem dla dzieci toaletę walizkową ....aktualnie do sprzedania.

W teorii to możemy tu jeszcze 100 wpisów zainstalować.

 

Jechać obejrzeć , mocno sprawdzić i ...decyzja TAK lub NIE.

Sam chętnie obejrzałbym ten arcy emocjonalny przedmiot sporu dla własnej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja widziałem jak cyganie z wysp przyjechali do Skorzęcina. Kilkanaście nowych przyczep marek oczywiście nie budżetowych. Kobiety całe dnie sprzątały, myły okna, pranie itp. Pełna kultura. Ta grupa jeździła po całej Polsce więc pewnie nie jeden ich widział. Akcja miała miejsce chyba 3 lata temu.

 w 2010 spotkałem romski tabor w Borkach. Przyczepy piękne, a auta to same ciągnikowe marzenia!

post-3476-0-96242700-1488424375_thumb.jpg

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie cały czas zastanawiam skad romowie maja tyle kasy...... jeszcze w zyciu nie widziałem aby cygan pracował ....

Nie pracuje bo jest na wakacjach :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie cały czas zastanawiam skad romowie maja tyle kasy...... jeszcze w zyciu nie widziałem aby cygan pracował ....

Obejrzyj film Suburra to się dowiesz z czego żyją cyganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie:

Proszę szanowne grono ekspertów o sugestie co może być nie tak lub na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę przy oględzinach. Mnie zastanawiają m. in.:

- cena - bezwypadkowa, dobrze utrzymana przyczepa FENDT tej wielkości i z tego rocznika powinna stać min ok 65 000 zł, nie ma żadnych cech sugerujących francusko/romskie pochodzenie więc jej wartość nie powinna być niższa niż rynkowa. Jakieś inne ukryte wady?

- sprzedawca - słyszałem dotąd więcej negatywnych niż pozytywnych opinii o tym sprzedawcy - jakie jest Wasze zdanie?

- ciężar - ten model waży fabrycznie ok 1300 kg, DMC ma 1600kg. Szczerze mówiąc DMC 1800 kg która została przygotowana na zamówienie odbiorcy (ten producent oferuje takie rozwiązania) nie jest w tym przypadku absolutnie potrzebna wręcz przeciwnie - istotnie obniża możliwości holowania wg naszych przepisów (chodzi o kat B i ViaToll). Czy orientuje się ktoś odnośnie możliwości zmniejszenia DMC przyczepy - powrotu do założeń "fabrycznych"?

- brak pilota do Movera - można dokupić to ustrojstwo?

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-diamant-495-rok-2013-100-przyczep-na-placu-poznan-manczak-ID6yJlzX.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:

Proszę szanowne grono ekspertów o sugestie co może być nie tak lub na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę przy oględzinach. Mnie zastanawiają m. in.:

- cena - bezwypadkowa, dobrze utrzymana przyczepa FENDT tej wielkości i z tego rocznika powinna stać min ok 65 000 zł, nie ma żadnych cech sugerujących francusko/romskie pochodzenie więc jej wartość nie powinna być niższa niż rynkowa. Jakieś inne ukryte wady?

- sprzedawca - słyszałem dotąd więcej negatywnych niż pozytywnych opinii o tym sprzedawcy - jakie jest Wasze zdanie?

- ciężar - ten model waży fabrycznie ok 1300 kg, DMC ma 1600kg. Szczerze mówiąc DMC 1800 kg która została przygotowana na zamówienie odbiorcy (ten producent oferuje takie rozwiązania) nie jest w tym przypadku absolutnie potrzebna wręcz przeciwnie - istotnie obniża możliwości holowania wg naszych przepisów (chodzi o kat B i ViaToll). Czy orientuje się ktoś odnośnie możliwości zmniejszenia DMC przyczepy - powrotu do założeń "fabrycznych"?

- brak pilota do Movera - można dokupić to ustrojstwo?

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-diamant-495-rok-2013-100-przyczep-na-placu-poznan-manczak-ID6yJlzX.html

 

DMC na 90% obniżysz zgodnie z homologacją przyczepy na wartość pierwotną.

 

Przyczepa prawdopodobnie po wypożyczalni - wystarczy spojrzeć na stan koła manewrowego - w rozsypce.

 

brak osłony na dyszlu i wyłażący uszczelniacz na przednich narożnikach może wskazywać, że coś tu się z przodu wydarzyło - sprawdź dokładnie.

 

cena prawdopodobnie odzwierciedla stan przyczepy.

 

tylny narożnik na prawej ścianie - u góry też brzydko wychodzi uszczelniacz. Przyczepy z wypożyczalni mają różne drobne wpadki podczas eksploatacji.

 

Nie ma opcji aby w firmie, która od lat żyje z wynajmu i sprzedaży przyczep cena była okazyjna i zaniżona - wręcz przeciwnie - dobry towar musi kosztować. Spodziewaj się więc bardzo wyeksploatowanego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyczepa prawdopodobnie po wypożyczalni - wystarczy spojrzeć na stan koła manewrowego - w rozsypce.

 

 

Nie prawdopodobnie a na pewno:

 

http://manczak.pl/index.php?s=wynajem&subpage=pokazPrzyczepe&id=252

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotkach z ogłoszenia (prawdopodobnie 2014r) widać, że kółko manewrowe jeszcze działało. Widać też lekkie obtarcia okleiny we wnętrzu. Pytanie czy przyczepa przez rok była w posiadaniu kogoś innego i jaką miała historię, że po roku trafiła do PL.

 

Jak masz blisko, to podjedź i zobacz jak wygląda na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.