Skocz do zawartości

Blokada hamulca


Ventus

Rekomendowane odpowiedzi

. Cofasz pod górkę , przyczepa napiera na urządzenie najazdowe tak jak przy hamowaniu i nie ma zlituj ! Musi blokować !!!

 

Nie musi a nawet nie powinna dlatego ,że jest automat który luzuje szczęki kiedy koła obracają się do tyłu. A jak cofasz to niema możliwości aby koła kręciły się do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest automat który luzuje szczęki kiedy koła obracają się do tyłu. A jak cofasz to niema możliwości aby koła kręciły się do przodu.

 

Tak jest , potwierdzam to , ale jak pisałem wcześniej nie każda przyczepa posiada takie rozwiązanie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ty mylisz zwykłe cofanie z cofaniem pod górkę ?

A to Buerstner wyraźnie nie może cofać pod górkę?????? To pewnie masz wersję do używania w terenie równinnym??? Cofanie pod górę, krawężnik, czy po plaskim dla SPRAWNEGO układu hamulcowego nie stanowi różnicy. Cofałem i pod górkę i z górki i tak samo było OK. A hamulce mam sprawne (sprawdzane na rolkach). Więc nie dorabiaj dziwnych teorii tylko napraw hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki napisał/a:

Więc nie dorabiaj dziwnych teorii tylko napraw hamulce.

 

 

Koledzy POMOCY bo już nie mam siły

 

 

Jarekkow, moja teoria jest podobna do Mrsulki. Masz dośc młodego burstnera więc nie wierze by nie miał owej blokady. Przyszli teściowie mieli burstnera z 1982 roku i to było i działało.

 

Pozatym miałem ACE Airstream rok albo 76 albo 78 (zapomniałem, ale to mała różnica) i w nim mechanizm też działał bez problemu. Nawet pod górkę. Ja muszę u siebie pod górkę cofac, więc to byłosprawdzane na każdej budce. Musi działac i koniec :krzykacz: Byłoby bez sensu.

 

Ale... jest jeszcze jedna sprawa... nie wiem czy dobrze zauważyłem u Jacka l, że jak on cofa to musi wyjśc z samochodu i coś przełączyc na dyszlu by móc cofac. Ale niech on mnie naprostuje jeśli źle zobaczyłem. Patent był seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa rozne zaczepy, kumpel ma towarowke ktora nie ma odblokowywania hamulca przy jezdzie do tylu i trzeba odczepic i wyprowadzic przodem ... a nie jest jakos strasznie stara, tylko z automatem drozej kosztowala :policja:

Sa zaczepy takie jak u Jacka, ze trzeba wysiasc i przelaczyc na zaczepie kierunek jazdy, no i sa zaczepy automatyczne ktore robia to same.

 

Przy zaczepie ze stabilizatorem tez powinno sie go otworzyc przy cofaniu, tak przynajmniej zalecaja producenci ... ale ja zawsze zapominam :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Wymiśliłem coś takiego, ponieważ czasami, np przy jezdzie tyłem pod górkę, działał hamulec. Rozkręcałem koła i nie zauważyłem automatu, więc u mnie nie ma co zadziałać przy cofaniu....Na ogół jednak hamulec nie działa przy cofaniu, dopiero przy mocniejszym szarpnięciu dyszel "się składa" :krzykacz: i blokuje jazde. Toteż jeśli planuje większe manewrowanie, to zakładam takie cuś.

Koledzy, nie rozumiem tylko jednej rzeczy - CO TO MA WSPOLNEGO Z BEZPIECZENSTWEM? Jeśli założe taką blokadę, to przecież nie ma to żadnego związku z moim bezpieczeństwem. Chcemy przecież, aby hamulec przy cofaniu nie działał. A u mnie tak ręczny, jak i hamulec najazdowy działa bez problemu przy jeździe do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niewiadke n126n z 88roku i mam i automat i blokade na dyszlu. Cofam pod gorke czy jak chce i nie ma problemu. Producent podaje zeby zablokowac dyszel przy cofaiu np przez kraweznik.

 

Zapewne chodzi o to zeby nic nie uszkodzic przy krawezniku bo to jednak zupelnie inne obciazenie niz normalnie cofajac

Tak wiec czy do przodu czy do tylu jade jak chce, jednak z obawy o uszkodzenie najazu podczas cofani aprzez przeszkody wysiadam i blokuje dyszel taka dzwignia ktora jest fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niewiadke n126n z 88roku i mam i automat i blokade na dyszlu. podczas cofani przez przeszkody wysiadam i blokuje dyszel taka dzwignia ktora jest fabrycznie

 

mam ten sam rok niewiadówki N126n ( tez mam taką dzwignię) :krzykacz: i czynie te same czynności przy cofaniu co kol. gogi123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.