Skocz do zawartości

[Relacja] Albania - nad morze i w góry


AdamH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam nadzieje na WIELKA relacje, taka jak nasza z naszej Rumunii kochanej, co ja do konca zycia bede pamietal i znajac opowiesci Grace to sobie wiele obiecuje fajnych wrazen.

Jacku, ja to jestem "cienki Bolek" w porównaniu z innymi relacjami na naszym forum. A ostatnio jakoś w ogóle nie pisałam - gdyby nie mój Adaś, nie byłoby żadnego śladu z naszych wyjazdów... Ale tym razem muszę się zmobilizować i myślę że razem z Adamami coś napiszę... Tym bardziej, że AdaśH już rozpoczął temat ;-)

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pisać relacje, szczególnie z mniej popularnych miejsc, sam chętnie poczytam o dalszych podróżach na Bałkany.

 

Wiem, że ciężko znaleźć czas i motywację ale lepiej idzie jak wiesz, że ktoś czyta. Nasze forum powinno być przepełnione relacjami, nawet z samymi fotkami i kilka zdań. Cały sezon jeździmy a mało kto coś pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grace - Twoje/Wasze relacje zawsze sie dobrze czyta, bo ciekawe i rzetelne bardzo sa i juz ich duzo tu bylo, wlasnie przeczytalem te o pograniczu czesko - niemieckim, baaardzo fajna, szczegolnie ten most w skalach i ta zapora, moje klimaty...Ta Albania kuszaca jak nie wiem co jest i po niej to juz chyba tylko Bialorus nieodkryta zostanie, koledzy moi w Himare byli, to zachwyceni wrocili... Pozdrawiam serdecznie.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam jest wlasnie z kempingami, zrobili juz jakies? bo jak kiedys patrzylem to dwa byly, ale to dawno temu...

 

Jest dużo kempingów w nadmorskich rejonach.

Standard różny - od niskiego czyli klepisko ogrodzone elektrycznym pastuchem i kontenerowe prysznice po takie powiedzmy średniej klasy...

Luksusów nie ma.

 

Ale to w zupełności wystarczy jako baza noclegowo plażowa

 

Jak jeździliśmy w głąb kraju to wzdłuż E853 nie widziałem typowych kempingów.

Ale przy niektórych stacjach paliw coś a'la nasze auto porty stały kamperki i cepki i było widać że nocują tranzytem.

Tubylcy są życzliwi jak wiedza że masz euro - za symboliczną opłatą dostaniesz prąd z gniazdka.

Prysznice i łazienki na dużych stacjach są jak najbardziej OK.

Raz korzystałem z takowego przy E852 jak mnie rano po nocnej jeździe spanie brało.

Ja wziąłem prysznic a dziewczyny robiły toaletę - w knajpie śniadanie i za wszystko zapłaciłem niecałe 900 leków.

Rachunek był wystawiany "gestykulacyjnie" za wszystko razem wiec nie wiem ile kosztowały same łazienki.

 

Stacja była mała ale fajna - nawet mieli zaplecze z kącikiem do zabaw dla dzieci i żywą maskotkę :-)

Stanęliśmy tam nad ranem aby przyciąć komara - kimnąłem sie może z godzinkę - jak się zbudziłem i wyszedłem z auta zapalić to podszedł właściciel i zapytał czy "alles gut?" - następnie powiedział że mają zaplecze sanitarne od zaplecza stacji i czynny bufet od 7:00

post-728-0-73020500-1487798428_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tubylcy  turystów traktują bardzo przyjaźnie bo wiedzą że ruch mają tylko latem i każdy zarobiony grosz sie liczy.

A jak się spodoba to przyjedziesz może kiedyś jeszcze raz - większość się żegna "do zobaczenia - zapraszamy"

 

prawda jest taka że tam większość to niezależne kampery - stoją przeważnie w malowniczych lokalizacjach i nie koniecznie musi to być cywilizacja...

Czego się bać jak stoi kilka kilkanaście kamperów z EU i do najbliższej cywilizacji naście km...

 

Jak stanie jeden kamper wieczorem gdzieś to bardzo szybko w pobliżu doklejają sie następne


Często można spotkać w większych nadmorskich kurortach napisane po polsku:

"na sprzedaż" "do wynajęcia" - tyczy się to nieruchomości...

W lokalach napisane kreda na standzie "zapraszamy" i "smacznego"...

post-728-0-67270900-1487799136_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jasne jest, ze za chwile to bedzie druga Grecjo - Chorwacja, a ze wzgledu na niewielkosc kraju bedzie to zrobione baaardzo szybko, tym bardziej to ostatnie momenty na zobaczenie niezabetonowanej przyrody i normalnych ludzi, za chwile bedzie tam Wladyslawowo i Leba razem wziete. Tak sie juz dzieje w mojej Rumunii ukochanej,to niestety normalne jest i trzeba sie pogodzic, ale tym bardziej jechac trzeba, no bo to satysfakcja jedyna w swoim rodzaju jest jak sie uda odkryc cos na co jeszcze biletow nie sprzedaja a miejscowi nie patrza na Ciebie jak na bankomat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamH, Grace - jak będziecie mieli możliwość to zaplanujcie trasę z Borsh przez Dukat do Vlore.

 

Do zatrzymania się na pauzę:

Góra Cika - blisko od drogi i ładne widoki i blisko Panorama Llogara... Warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AdamH, Grace - jak będziecie mieli możliwość to zaplanujcie trasę z Borsh przez Dukat do Vlore.

 

Do zatrzymania się na pauzę:

Góra Cika - blisko od drogi i ładne widoki i blisko Panorama Llogara... Warto!

 

Witam ,

nie polecam m.Borsh---spedzilem tu 2 urlopy--bylo o" key---stalem na dziko przy Policji.

W 2016 r. wrzesien chcialem stanac tu ponownie---niestety droga jest gleboko--poprzecznie przekopana i juz sie nie wjedzie.

Staniecie wzdluz gl. plazy // po lewej od wjazdu // --dla mnie-bez sensu.

Droga zwirowa idaca wzdluz plazy powoduje ciagle tumany kurzu// duzy ruch.samoch.//

Jadac od str. Llogary tuz przed Himare jest znak w prawo na trzy campy---piekna zatoka--ja spedzilem w ub.r 10 pieknych dni na campingu u Nashosa--ostatni

kamp. z knajpa.

Placilem raz 8 E i raz 10 E---woda ciepla non-stop, prad w cenie, na plazy parasol + lezanki tez w cenie---i prysznic rowniez.

Ten wlasciciel to rodowity Grek---b. sympatyczny ---kucharz---podaje wspaniale posilki --gl. grecka kuchnia---jeszcze -tanio.

Minus----mowi tylko po grecku i troche po wlosku---dalismy rade.

Piwo lane z " kija "---bomba----duzy tv i grecka muzyka w tawernie na powietrzu.

N 40 st.06 " 21, 6" E19 st 43" 44.4"

Wystarczy wpisac w google -camping Nashos Himare Grecja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zasadzie trasę mamy prawie ustaloną.

Prosimy Was o kilka informacji;

 - czy ktoś zna camp w pobliżu półwyspu Rodonit????

 - czy ktoś był na campie w Velipoje na końcu drogi SH 27???

 - czy ktoś nocował na campie w miejscowości Koman przy zaporze???

Ponieważ robimy wycieczki całodniowe więc p-ki powinny stać w miarę bezpiecznym miejscu.

Dziękuję za jakiekolwiek info.

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.