Skocz do zawartości

[Relacja] Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Wspomnienia z wyspy Krk


Rekomendowane odpowiedzi

 

 Szef kuchni (Tom) poleca … makaron z kurczakiem w sosie śmietanowo ziołowym z dodatkiem kobasica s tartufima ;)

attachicon.gif

 

 

Koniecznie musimy się spotkać z Tomem. I to zacnym towarzystwie zimnego Ożujska  :slina:  :slina:  :slina:  :slina:  :slina:  :slina:  :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koniecznie musimy się spotkać z Tomem. I to zacnym towarzystwie zimnego Ożujska  :slina:  :slina:  :slina:  :slina:  :slina:  :slina:  :slina:

W celu wspólnego kucharzenia rzecz jasna? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tylko i wyłącznie. A Ty o czym myślałaś :look:  :look:  :look:   :hmm:

Rozumiem, że Ożujsko ma nadać potrawom ten wyszukany smak   :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ! Ma spłukać spragnione gardła, jako ta ambrozja  :]

Nie wiem czy to nie grozi utratą lub zachwianiem smaku podczas gotowania no ale przekażę Tomowi i raczej sądzę, że chętnie przystanie na propozycję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie grozi utratą lub zachwianiem smaku podczas gotowania no ale przekażę Tomowi i raczej sądzę, że chętnie przystanie na propozycję ;)

 

Ożujsko jeszcze nigdy, nikomu nie zagroziło ani niczym nie zachwiało  :nono: To są jakieś ohydne pomówienia  :nono:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prusiak jestem jestem :), byłam trochę zajęta no i do tego bakista się nam zacięła i tak się rozproszyłam.

 

Gosia czy możesz napisać jaką długość ma Wasz kajak?.

Wg danych producenta 312 cm., 2 osobowy, max. obciążenie 160 kg.

 

Kilka osób pytało mnie już o kajak. Nasz nie jest niczym niezwykłym, nie wydaliśmy na niego majątku dostając w komplecie 2 wiosła i pompkę ręczną. Przygotowanie kajaka do wodowania trwa bardzo krótko - 5-7 minut? Spuszczanie powietrza dzięki zaworom bostońskim równie szybko. Na rynku jest sporo lepszego i droższego sprzętu, jednak należy i tu uważać. Bywa, że kajaki firm o powiedzmy wyższej renomie, mimo że kosztują prawie 2x tyle co nasz nie posiadają płetwy sterowej, montowanej zazwyczaj pod podłogą kajaka lub na rufie. Pływanie dmuchańcem bez płetwy to katastrofa.

 

 

Cd, niebawem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również melduje się na relacji. Gosia okazuje się że startowaliśmy do Cro dokładnie w tym samym czasie.W tym roku praktycznie ta sama data wyjazdu tylko jeszcze nie wiadomo gdzie.Jeszcze raz dziękuję za pomoc w zeszło rocznym wyjeździe. I czekam na ciąg dalszy relacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również melduje się na relacji. Gosia okazuje się że startowaliśmy do Cro dokładnie w tym samym czasie.W tym roku praktycznie ta sama data wyjazdu tylko jeszcze nie wiadomo gdzie.Jeszcze raz dziękuję za pomoc w zeszło rocznym wyjeździe. I czekam na ciąg dalszy relacji

Pamiętam naszą korespondencję przed wyjazdem i w trakcie urlopu :) Byliście na kemp. Dole :)

Nasz urlop w tym roku 2- ga poł. lipca ... narazie planów brak ... :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy tej długości kajaka (312 cm ) dokonujecie opłat . Jeżeli nie ,to czy mieliście jakieś kontrole na wodzie?.

 

Ani na kajak ani na inne pływadła bez silnika nie obowiązuje żadna opłata bo to nie są tzw, łodzie wg ichniejszej ustawy. :)

 

Nie zapłacisz też nic za ponton do 2,5 m z silnikiem poniżej 5 kW. ale ... na taką jednostkę wyposażoną w jakikolwiek silnik nawet elektryczny zgodnie z ichniejszym prawem potrzebujesz patent przynajmniej sternika motorowodnego.

 

Nie widziałam na wodzie oraz w zatoczkach żadnego patrolu ... co nie znaczy że ich nie ma, ich kajaki nie interesują więc się nawet nie zbliżają do takich jak my bo i po co. W zatoczkach, w których zdarzało się spotykać jednostki na silnikach też nie spotkałam się aby jakiś patrol podpływał i sprawdzał winiety czy uprawnienia. Koledzy z forum jednak wspominali o kontrolach jakie mieli. 

 

Także wiosła w dłoń i bez obaw ;) post-7016-0-95573200-1488377920.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także wiosła w dłoń i bez obaw ;)attachicon.gifkajak.jpg

no cholera jasna , kusicielka się znalazła :) i teraz pewnie będzie kolejny nieplanowany wydatek Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.