Skocz do zawartości

Dobór auta C4 GP


Wojtas8210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników,

Mam pytanie odnośnie auta, konkretnie Citroen c4 grand picasso1.6 hdi109km. Moja przyczepa waży 820/1100kg załadowana na max, chodzi mi czy ktoś z was posiada takie auto i jeździ z przyczepą, czy wystarczy do mojego przenośnego domu.

Chciałbym zmienić na takie właśnie nowe auto, gdyż już czas przyszedł na moje stare.

Jeszcze jedno pytanie: czy automat też wchodzi w rachubę,

 

dzięki z góry

Wojtas

Edytowane przez Miodzio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników,

Mam pytanie odnośnie auta, konkretnie Citroen c4 grand picasso1.6 hdi109km. Moja przyczepa waży 820/1100kg załadowana na max, chodzi mi czy ktoś z was posiada takie auto i jeździ z przyczepą, czy wystarczy do mojego przenośnego domu.

Chciałbym zmienić na takie właśnie nowe auto, gdyż już czas przyszedł na moje stare.

Jeszcze jedno pytanie: czy automat też wchodzi w rachubę,

 

dzięki z góry

Wojtas

Ja mam wprawdzie krótkiego z tym silnikiem i ciągnę przyczepę DMC 1000. Zero problemów. Od tego sezonu będę ciągnąć DMC 1300 z realną waga jakieś 1150 kg. Wg mnie ten silnik bez problemu sobie z tym poradzi. Przy obecnej przyczepie bardzo mało czuć, że ma się coś na haku

 

Automat faktycznie może być problemem. MCP także

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wprawdzie, krótkiego z tym silnikiem i ciągnę przyczepę DMC 1000. Zero problemów

No właśnie dlatego wolę się popytac,bo zawsze to więcej informacji które są potrzebne i zawsze przydatne,więc nie ma problemu z tym silnikiem

Ja mam wprawdzie krótkiego z tym silnikiem i ciągnę przyczepę DMC 1000. Zero problemówAutomat faktycznie może być problemem. MCP także

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam C4GP 1,6 hdi ze skrzynia MCP z 2007r. i mysle,ze 1,6 hdi 109KM jest za slaby. Jezdzilem co prawda z towarowka ok. 1000kg i dawal rade ale to jest meczenie tego silnika. Spokojna jazda tak, ale wyprzedzanie jest problemem. A ta skrzynia nie nadaje sie do holowania, a w szczegolnosci do manewrowania, cofania, ruszania pod gore. Szukaj 2,0 hdi z manualem albo z normalnym automatem. Sam szukam teraz przyczepy i nowego holownika . C4 GP oczywiscie zostaje, bo to bardzo fajne autko ale nie do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCP się owszem nie nadaje. Silnik naprawdę daje radę. Jeżdżę 2+2+pies+1000 DMC i jazda i wyprzedzanie nie stanowi problemu. Przez dwa sezony jeździłem od Polski po Chorwację. Nawet pod górę szkło wyprzedzać tiry.

 

Ja przyznaje, że się przez te dwa lata pozytywnie zaskoczyłem tym silnikiem. A właśnie ze względu na silnik kupiłem przyczepę tylko 1000 DMC.

 

Nie wiem jak w Grandzie. On w końcu jest trochę cięższy. Też nie wiem jaką różnice na minus robi MCP, bo ja mam manuala.

 

Za niecałe dwa miesiące będę mieć odpowiedź jak się ciągnie cięższa przyczepę tym silnikiem. Mam nadzieję, że też da radę. Bo mi się auta nie chce zmieniać na razie. Obecne mam od nowości, przebieg dopiero 106k km czyli nic :-)

 

Ale jakbym dziś kupował to też celowałbym w 2.0. Tylko, że kiedy kupowałem tego to jeszcze nie wiedziałem, że w ogóle przyczepę będę ciągnąć :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Podróżuję z przyczepą Fendt,1300 DMC i ciągnę ją właśnie 1.6 HDI 115 km. Autko konstrukcyjnie jest odpowiednikiem właśnie C4GP bo to peugeot 5008. 

Nie ma większego problemu w czasie spokojnej podróży a i wyprzedzać można ale jak by było 2 litry pod nogą to i spalanie większe.

 

Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy mój zestaw to Citroen c4 w wersji krótkiej 1.6 hdi 109km MCP 2007 rok z przyczepą DMC 1075kg. Samochód dawał radę w takim zestawie. Z przyczepą przejechaliśmy jakieś 20 tyś km. Przytrafiła się awaria skrzyni a dokładnie zaczęła głośno pracować (przebieg samochodu 180 tyś km) - diagnoza uszkodzone łożyska w skrzyni. Myślę że ciągnięcie przyczepy przyczyniło się do awarii, jest to samochód delikatny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle samochód jest delikatny bo nie jest, co MCP się nie nadaje do holowania. MCP to był mocny niewypał po prostu.

MCP działało u mnie bez problemów technicznych dobrze radziło sobie z przyczepą podczas jazdy jak i manewrowania, uszkodzeniu uległa skrzynia która z tego co wiem jest tak sama jak w wersji manualnej. Samochód w mojej ocenie jest delikatny - mam na myśli cięższą pracę jak holowanie przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCP działało u mnie bez problemów technicznych dobrze radziło sobie z przyczepą podczas jazdy jak i manewrowania, uszkodzeniu uległa skrzynia która z tego co wiem jest tak sama jak w wersji manualnej. Samochód w mojej ocenie jest delikatny - mam na myśli cięższą pracę jak holowanie przyczepy.

Jak mówiłem. To MCP. To że skrzynia jest taka sama nie ma żadnego znaczenia akurat, bo warunki w jakiej MCP pracuje są skrajnie różne. Nie bez powodu co przegląd powinno się robić ponowne przyuczanie MCP. W ogóle to robiłeś? :-)

 

Na forum Klubu Cytrynki MCP to jeden z głównych powodów narzekań. Mało tego, auta z tą skrzynią z drugiej ręki są wręcz odradzane, jeśli kupujący nie chce mieć problemów. Podobna sprawa ma się z silnikami 1.6 THP od BMW.

 

No i jeszcze jedno. Koncern PSA całkowicie pozbył się MCP ze swojej oferty, właśnie z racji tego, że był to bubel. Nawet tej nowej ulepszonej. Obecnie dostępna jest w jakiś niedobitkach tylko. A tak to auta są już oferowane tylko z pełnym manualem lub prawdziwym automatem.

 

Więc zgoda. Z taką skrzynią auto nie nadaje się do holowania :-)

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu co przegląd powinno się robić ponowne przyuczanie MCP. W ogóle to robiłeś? :-)

Nie robiłem ponieważ skrzynia działała dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.