Skocz do zawartości

ogłoszenia sprzedaży przyczep niezgodne z opisem- nieuczciwe


fotoman

Rekomendowane odpowiedzi

To jest chyba nasza Polska przywara zeby jak się da to zrobic  kupującego w konia, tak jest ze wszystkim na rzetelnosc trudno liczyc ale dobrze ze jest to forum i zainteresowany będzie wiedział co zrobic z takim zakupem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@ed tylko czasami może się zdarzyć u każdego sprzedawcy jakiś złom, no chyba że to jest nagminne :hmm:

Żeby tego uniknąć wrzucajmy linki do konkretnych przyczep. Jeżeli będzie dużo od jednego handlarza to kupujący sami sobie wyrobią o nim zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ed tylko czasami może się zdarzyć u każdego sprzedawcy jakiś złom, no chyba że to  jest nagminne :hmm:

Mam na myśli takich handlarzy jaki opisany jest w poście tytułowym. Chodzi mi o takich co w żywe oczy piszą bajki, o przyczepie, której stan faktyczny jest nieporównywalny z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dla jednego szrot a dla innego nie tak źle... :(

 

Dodam, iż niedawno byłem u handlarza, który miał zawsze mocno zmęczone przyczepy...i aż się zdziwiłem oglądając konkretną przyczepę, naprawdę mocno się zdziwiłem...

Też znam osoby co kupiły u niego przyczepy i były zadowolone (chociaż mój pogląd na tą przyczepę jest zupełnie inny), jak i to iż na placu ma jakaś tam rotację (może nie najszybszą ale jednak...).

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w samochodach - najlepiej kupić nową lub od pierwszego właściciela, z polskiego salonu. (jedną taką widziałem od początku wszechświata, w Olkuszu ;D ). Czasem się zdarzają handlarze, którzy mają z reguły dobre przyczepy, są tu na forum dobre opinie o kilku handlarzach. Ale wtedy ich cena pojazdów o kilka tysięcy zł wyższa niż takich samych modeli/roczników u handlarzy którzy mają zazwyczaj szroty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publiczne pisanie katalogu nieuczciwych sprzedawców może skończyć się źle dla forum. Pamiętajcie aby podczas wizyty u takiego handlarza jeżeli się da to zrobić fotki.

 

Jest kilka miejsc gdzie praktycznie nie ma po co jechać. Na placu 50 przyczep i sam typ twierdzi że całkowicie suchej ani jednej. Oczywiście przed wycieczką 380km w 1 stronę mówił że ideał - jak nowa. Nawet jak ma rocznie ze 2 warte uwagi to nie ma co liczyć, że się na nie trafi.

 

Wklejajmy ogłoszenia, zrzuty ekranu, numery Vin, i fotki uszkodzeń jak to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale komu to?

I tak większość poszukiwaczy kupuje w tajemnicy bo dostrzega "okazję" i nie chce jej ujawnić żeby ktoś sprzed nosa nie sprzątnął.

Potem wychodzą kwiatki skutków desperacji, plus lament i wołanie help.

Nie przewalczymy handlarzyn bo Prawo nas udupi. Możemy jedynie znajdy piętnować indywidualnie, bez pohamowań określeń.

Myślę że fajnie byłoby ucierać nosa, podsyłając link z forumowej oceny od każdego negatywnego egzemplarza, każdemu handlarzynie co syf idealny oferuje.

Za to nic nikomu nie grozi. Odrobina chęci i systematyczność w takim działaniu to jedyna droga do poprawy bez konsekwencji dla nas.

Wniosek prosty, handlarzyny mają się dobrze bo nikt z nimi nie walczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale komu to?

Potem wychodzą kwiatki skutków desperacji, plus lament i wołanie help.

Nie przewalczymy handlarzyn bo Prawo nas udupi. Możemy jedynie znajdy piętnować indywidualnie, bez pohamowań określeń.

Myślę że fajnie byłoby ucierać nosa, podsyłając link z forumowej oceny od każdego negatywnego egzemplarza, każdemu handlarzynie co syf idealny oferuje.

Za to nic nikomu nie grozi. Odrobina chęci i systematyczność w takim działaniu to jedyna droga do poprawy bez konsekwencji dla nas.

Wniosek prosty, handlarzyny mają się dobrze bo nikt z nimi nie walczy.

Kolego Wojtku...nie rozpędzaj się za bardzo, bo są tu jeszcze tacy, którzy pamiętają, że i Ty byłeś sprzedającym i co z tego wyszło też...

Prosiłbym o odrobinę przyzwoitości.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara niemiła historia.

Nie wracajmy do tego, proszę. Od rozdrapywania ran tworzy się gangrena.

.

Mam odwagę pisać co wyżej bo wyrażam swój szczery pogląd na oszukańcze praktyki handlarzyn, u mnie nic pod tym względem się nie zmienia i raczej nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna niedziela stracona na oglądanie zgniłków.....tym razem na warsztat dwie Adrie 461 oraz 431 i tak:

 

-Adria 461 w ogłoszeniu widnieje jako Adria 510 w Ksawerów/k Łodzi - nie dośc że błąd w opisie to jeszcze prawy tylni narożnik dostrzał strzała i zostal naprawiony przez obecnego handlarza tj. poklejony jakims mazidlem i pryśnięty sprayem oczywiście wewnętrz wszystko ladnie przykryte poduszkami a po odkryciu ich ściana mieęka że palec można na wylot przebić-sprzedawca oczywiscie mówi że mam zwidy..

 

-Adria 431 - Plock - cena nie mała tym bardziej że nie ma przedsionka, ale sugerując się że lepiej dać więcej za mniej za stan techniczny pojechalismy...i tak Adria zaparkowana na złomowisku aut na krzywym gruncie, tak że nie wiem czy konstrukcja nie dostala po dupie, podwozie ok tylko jedna łatka została wstawiona kolo lewego koła. Już z małżonką byliśmy prawie zdecydowani na zakup, ale po wejściu do wewnątrz prawie przez podłogę wpadliśmy do środka - mieęka...nie ....zgniła .

post-22784-0-05624200-1488743639_thumb.png

post-22784-0-34989600-1488743654_thumb.png

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.