Skocz do zawartości

Opony bieżnikowane


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kupiłem w tym roku chińskie Zeetex Ice Plus. Masakra nie polecam. Opinie na oponeo są wg mnie moderowane. Tysiące zadowolonych klientów. Z 4 opon dwie mi wymienili, dopłaciłem do droższych. Takiej jazdy jak w tym roku jeszcze nie miałem, powyżej 120km/h dramat, przedziwne dźwięki jakby rozpadało mi się z tyłu łożysko, krzywa tarcza. Kolejne wizyty u wulkanizatora, wybranie z 4 najlepszych dwóch, dwie najgorsze do ekspertyzy płatnej w intervulkanizerze. Strata czasu, kasy na dodatkowe wizyty. Reklamacja uznana ale nie warto, szkoda czasu i pieniędzy. Generalnie do oponeo nie mam uwag, wywiązali się ale już na wymianę 4 się nie zgodzili (musiałyby 3 być do bani). A opinie fantastyczne w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje opony to 225/70R16 a mam do kupienia od znajomego w super stanie po 8,5mm bieżnika 3 letnie opony ale rozmiar to 235/70R16

porównując je w internecie wychodzi że są one o 1.9% czyli 14mm  większe, czy to aż tak dużo :hmm:  pewnie będą  przekłamania na plus, ale raczej niewiele :niewiem:

Niby dopuszczalne zmiany są w zakresie do 2%, mieliście kiedyś z takim czymś doczynienia, czyli ze zwiększeniem średnicy opon?

 

Sprawdź przed zakupem co na taki rozmiar opon mówi homologacja by w razie jakiegoś nieszczęścia ubezpieczyciel się nie wyparł odszkodowania. 

 

 

A co do opon bieżnikowanych, w poprzednim aucie miałem takie zimówki (polski producent) i były na śniegu lepsze niż tanie markowe. Ok były głośniejsze ale to był ich jedyny minus. Auto do 140km/h jeździło normalnie. W przyczepie mam cały czas bieżnikowane i następne też takie kupie bo nic złego się z nimi nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli auto jeździ w koło komina - nalewki mogą być. Ale już do samochodu na długie trasy to bym się dwa razy zastanowił.

Do przyczepy bym nigdy tego nie założył, nie wiem jak stara jest osnowa, zauważcie że w cepce wyrzucamy opony ze starości więc jeśli dodasz do nich jeszcze kilka lat o które osnowa będzie starsza... Ponadto nie chciałbym żeby nalewka mi się odkleiła w przyczepie, bo szkód narobi tyle że szkoda nawet myśleć, a zanim poczujemy to może już być za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni jeżdżenie wkoło komina od dużej trasy? Jak opona walnie to i tu i tu rozwali pół cepy

"jeśli auto jeździ w koło komina", "Do przyczepy bym nigdy tego nie założył"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.