Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepki w okolicach 8000zł


maciejek34

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, domyślam się ,ze jak kupowałeś, swoja pierwsza przyczepka to brałeś pierwsza lepsza, nie miałeś jakiś wymagań czy oczekiwań,

 

No ale teraz możesz skorzystać z rady doświadczonych forumowiczów, bo jeżeli nie to dziwię się że zadajesz pytania :hmm:

piszę oczywiście bez żadnej uszczypliwości czy jakiś podtekstów. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 359
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem, ze każdy szykuje sprzęt pod siebie ,na pewno macie dużo przeróbek u siebie ,ale tak jak napisałem komuś nie musi to pasować co warto wziąść pod uwagę bo kiedyś tam przyczepke będzie trzeba sprzedać ,wymienić na inna , myślę ze dalej nie ma co drążyć tego tematu

 

palcem wystukane

 

 

No ale teraz możesz skorzystać z rady doświadczonych forumowiczów, bo jeżeli nie to dziwię się że zadajesz pytania :hmm:

piszę oczywiście bez żadnej uszczypliwości czy jakiś podtekstów. :ok:

Mogę i dlatego pytam ,i nie oceniacie mnie ze jestem typowy Polak czy inny bo o każdym coś można powiedzieć ,napisałem tylko ,ze chce/wolalbym przyczepke w stanie możliwie fabrycznym

 

palcem wystukane

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, domyślam się ,ze jak kupowałeś, swoja pierwsza przyczepka to brałeś pierwsza lepsza, nie miałeś jakiś wymagań czy oczekiwań,

 

palcem wystukane

 

 

Mam podobne zdanie co do fabrycznego stanu

 

palcem wystukane

 .... i tu się mylisz - ale ten wątek nie dotyczy akurat mojego sprzętu, więc nie kontynuuję wypowiedzi.

Chodzi o pewna sprzeczność twojej wypowiedzi - która wyżej została przytoczona (i to nie prze ze mnie).

 

Szukam w stanie fabrycznym ,myślę ,ze za granica ludzie aż tak bardzo nie kombinują z ulepszaniem jak nasi, wystarczy popatrzeć na zdjęcia z ogloszen niektorych przyczep sprzedawanych w Polsce

 

palcem wystukane

... a przy założonym budżecie znalezienie "w stanie fabrycznym" hmmmmm to zadanie do łatwych nie należy.... nie mniej jednak powodzenia :-) 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę i dlatego pytam ,i nie oceniacie mnie ze jestem typowy Polak czy inny bo o każdym coś można powiedzieć ,napisałem tylko ,ze chce/wolalbym przyczepke w stanie możliwie fabrycznym

 

No i gitara, koniec tematy jeżeli jest taka Twoja decyzja ja to szanuje, szukaj golca i uzbroisz sobie przyczepkę

pod swoje potrzeby :ok:  :ok:  :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan, to żeby była sucha. To musi spełniać każda buda. Ważne są yeż możliwości holownika co do wagi, układ wnętrza, chociaż z tym pewnie nie utrafisz za pierwszym razem, kupisz cepe i dojdziesz do wniosku że jednak inny układ byłby lepszy. A co do tych przeróbek, to w tym budżecie wymagania musisz okroić do minimum. Tutaj prawie każdy ktonzaczyna od tego pułapu to kończy na 20k lub więcej o ile ma tylko możliwość. Także jeżeli tą budę mimo przeróbek, o ile faktycznie jest sucha nie skreślaj od razu. Pojedź i obejrzyj. Bo w tej cenie to znaczna większość przyczep może robić za hodowle pieczarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan, to żeby była sucha. To musi spełniać każda buda. Ważne są yeż możliwości holownika co do wagi, układ wnętrza, chociaż z tym pewnie nie utrafisz za pierwszym razem, kupisz cepe i dojdziesz do wniosku że jednak inny układ byłby lepszy. A co do tych przeróbek, to w tym budżecie wymagania musisz okroić do minimum. Tutaj prawie każdy ktonzaczyna od tego pułapu to kończy na 20k lub więcej o ile ma tylko możliwość. Także jeżeli tą budę mimo przeróbek, o ile faktycznie jest sucha nie skreślaj od razu. Pojedź i obejrzyj. Bo w tej cenie to znaczna większość przyczep może robić za hodowle pieczarek

No ok, ale tak na pierwszy rzut oka to ciężko stwierdzić czy przyczepka jest sucha/zawilgocona ,może być wczesniej przewietrzona, laikowy w tym temacie ciężko coś stwierdzić ,co do holownika to będzie nim volvo v70 2,5tdi ( silnik od vw lt ), w dowodzie dmc 1600kg

 

palcem wystukane

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pierwszą w 2001r Ranu Julek jak ja bym wiedział tyle co dzisiaj, lub gdyby było to forum :look:   :look:  :look: 

zawszę się dziwię jak ktoś kupuje pierwszą przyczepę, pyta i w dodatku wie lepiej ( to nie do Ciebie :] )

Poczytaj co i jak sprawdzić, wszystko jest fajnie opisane na forum, a następnie szukaj według wskazówek. :ok:   :ok:   :ok:

A zgniłka można poznać, oj można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiarto wziąść pod uwagę bo kiedyś tam przyczepke będzie trzeba sprzedać ,wymienić na inna

 

sprzęt mam dla siebie i nie myślę robić dobrze kolejnemu właścicielowi - czy to tyczy samochodu, czy przyczepy czy telefonu , z powodu 10 zł więcej przy sprzedaży nie bedę się ograniczał 

 

Dobra to napiszcie mi jak Wy szukaliscie swoich przyczep ? 

 

suchość, układ, stan zużycia, mniej więcej przy czwartej własnej przyczepie i setnej odwiedzonej u znajomych wiedziałem co chcę, czego zdecydowanie nie, a na co mogę się zgodzić 

 

No ok, ale tak na pierwszy rzut oka to ciężko stwierdzić czy przyczepka jest sucha/zawilgocona 

 

można  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stęchlizny tak łatwo nie da się zatuszować (zawsze będzie cos czuć) - przy oglądaniu zabierz żonę czy dziewczynę - one maja nozdrza jakieś takie bardziej wyczulone i wszystko wyczują - jakieś wietrzenia przed pokazaniem już dają do myślenia.

Więc węch po pierwsze.

Następnie organoleptycznie każdy zakątek wraz z wymacaniem każdej ścianki, schowka, bakisty itd.

Jeżeli gdzieś wchodzi woda - to na poszyciu wewnętrznym będzie to widoczne 9opraz na podłodze - gdzieś woda musi wsiąknąć/spłynąć).

Niestety większość przyczep wycenianych za kilka tyś. zł już na początku nie jest warta oglądania - bo sprzedawców - "zamylaczy" jest wielu.

Nie sugerował bym się przy tych założeniach budżetowych ilością gadżetów a bardziej poszedł w stronę stanu skorupy - resztę rzeczy z czasem można uzupełnić (przy czym - z reguły to nie są tanie rzeczy - chociaż jest to pojęcie względne).

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest forum. Możesz kogoś poprosić żeby z Tobą pojechał obejrzeć albo jak masz daleko to poprosić żeby ktoś z okokicy podjechał rzucić okiem

Jak coś to z wrocławia i okolic wal śmiało, moge podskoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ,ze z przyczepami miałem kontakt dwa razy ,spalem trochę czasu w przyczepie polar 550, duża przyczepa dwuosiowa i druga tez polar ,jedna oś ,modelu nie pamiętam

 

Ja samolotem też leciałem co nie oznacza że się na nich znam :]   przede wszystkim ma być sucha, nie rozwalona i byle jak zrobiona,

układ ma się Wam podobać, potem wyposażenie które zawsze możesz sam dołożyć, cena i na końcu rocznik.

Chyba w tej kolejności.  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja samolotem też leciałem co nie oznacza że się na nich znam :] przede wszystkim ma być sucha, nie rozwalona i byle jak zrobiona,

układ ma się Wam podobać, potem wyposażenie które zawsze możesz sam dołożyć, cena i na końcu rocznik.

Chyba w tej kolejności. :hmm:

Nie napisałem ,ze się znam

 

palcem wystukane

 

 

Moje wymagania ( nie wiem czy to fanaberia w tej cenie ale widziałem takie ) to wyposazenie łazienki w brodzik ,wc wbudowanie lub przenośne ,poza tym reszta standardowa

 

palcem wystukane

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brodzik się nie napalaj. To nie jest taki brodzik jak w domu. Po myciu wszystko musisz powycierać, nie jest to szczelne, często między drzwiami a brodzikiem jest centymetr dwa przerwy którędy woda leci. Zapas wody w pepie nie wystarczy na kąpanie. Wierz mi lub nie, ale raz się umyjesz i więcej nie. Będziesz wolał dsć 5e na parkingu za normalny natrysk albo przepękasz 2 dni bez kąpania. Takie kąpanie w pepie to naprawde ostateczność jak jedziesz np przez hiszpanie z dołu na góre przez dzicz w 40st w cieniu. Tylko że w takim gorącu w pepie jest tak goraąco że wolałbyś w misce przy drodze sie ochlapać. Takie moje zdanie, jak jest brodzik to ok, jak nie to specjalnie się nie napalaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.