Skocz do zawartości

Remont KIP 45


Elmer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem na etapie remontu mojego swifta ,masz link na sklejkę z dostawom na całą przyczepę 700zł http://www.centrum.meble.pl/sklejka/sklejka-elastyczna/,kleje muszą być takie żeby się utwardzały pod wpływem wilgoci (żaden wikol),śrubki nierdzewne ,wydałem narazie 1100 zł ,zostały do kupienia tapety ,wykładziny 500 zł i farba na zaprawki 200 zł ( rozbieram od środka ) Na lato raczej nie wyjedziesz .JA wczoraj kupiłem drugą tak że mnie nie pili i posiadam wszystkie niezbędne narzędzia ,że te koszty odeszły a to kolejne minimum 500 ,na remont wystarczą marketowe jak na dłużej to jeszcze 1000 . Jakieś 300 h pracy .policz dobrze i zdecyduj ,i tak jak ktoś powiedział  wyżej drugi raz bym nie robił .Nauka bezcenna wiem gdzie zajrzeć ,kupowałem z  myślą o remoncie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

 

Mój remont możesz sobie wyszukać na forum pod nazwą "Remont Caravelair" Zrobiłem go tylko dlatego że część materiałów miałem za free, część z odzysku, część zdobyta od innych forumowiczów, a tak naprawdę sam temat przerósł mnie kilkukrotnie...Ale jak podliczę ilość rbh, kilometrów przejechanych, uzupełnienie brakujących elementów to krew mnie zalewa. Jest też druga strona tego wariactwa jak własna satysfakcja po ukończeniu dzieła, ale to trochę trwa. Pytanie czy chcesz podjąć rękawicę bo zwątpisz kilka razy jak odkryjesz niespodzianki, które raczej bankowo będą. Lepiej żeby nie , ale miej tę świadomość. Nie idź na skróty, wszystkie materiały użyte do remontu masz na forum, korzystaj z błędów poprzedników aby samemu ich nie popełniać. No to do roboty...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Plastik w rogach do góry  popękał na łączeniu z dachem ?

Witam .

Plastik nie popękał .Zgniła deska do której był przykręcony dach z plastikiem , przez co kapało do środka.

Pozdrawiam .

Dziękuje za wszystkie wpisy i komentarze .

Po mimo nie przychylnych wpisów , nadal działam z przyczepką . 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Trzymam kciuki za remont. Tutaj masz linka do moich kosmetycznych zabaw z przyczepą i materiałów jakie używałem.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/21368-tsport-wiosenne-porz%C4%85dki-w-moim-kip/

 

Życzę dużo wytrwałości i samozaparcia a efekt będzie murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Plastik w rogach do góry  popękał na łączeniu z dachem ?

Hmm ??? O który plastik Ci chodzi??

Koszt materiałów na 100 % przekroczy wartość przyczepy.

95 % ludzi po rozpoznaniu wielkości zniszczeń dało by sobie spokój.

Ale jest jeszcze te 5 % które w ramach "samosprawdzenia" dokonuje remontu.

Na spokojnie sobie usiądź i przemyśl czy masz wystarczająco dużo siły by podjąć tego zadania, bo to nie jest remont a odbudowa "większej" połowy przyczepy.

 

TOM

Decyzja podjęta, remont w toku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmer, zapewne koledze chodzi o słaby punkt w Kipach, czyli łączenie przedniej ściany z dachem. Jest na przedniej części dachu listwa, z pod której często zacieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmer, zapewne koledze chodzi o słaby punkt w Kipach, czyli łączenie przedniej ściany z dachem. Jest na przedniej części dachu listwa, z pod której często zacieka.

 

Jak wdać na zdjęciu belki pod dachem nie ma, dla tego cała cepka zgniła. 

Remont cd.

post-22055-0-94258500-1488833754_thumb.jpg

post-22055-0-21876700-1488841740_thumb.jpg

post-22055-0-78097200-1488841767_thumb.jpg

post-22055-0-25171500-1488841787_thumb.jpg

post-22055-0-35166900-1488841810_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten KIP nie został kiedyś zakupiony w Łapach? Dwa lata temu oglądałem takiego zgniłka dla znajomego, sprzedawca wręcz się oburzył, że kupca mu odstraszyłem od takiego "kwiatka" i na boku próbował przekonać kolegę do zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.