Skocz do zawartości

Nowy nabytek


adaml61

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kamperek zarejestrowany ,krótki wypad zaliczony . Farba prowizorycznie naprawiona, z 5m jest ok.Zimą będzie nowa ,teraz szkoda czasu . Dodałem zewnętrzny wlew wody ,antenę DVbT , zmieniłem solarny regulator ładowania , teraz widać jak ładuje i jest możliwość programowania ,440W robi swoje . Lodówka taka na 230V śmiga aż miło , przetwornica daje radę , dołożony zewnętrzny termostat ,który uruchamia i wyłącza przetwornice ,

126.JPG

125.JPG

124.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.02.2019 o 11:52, Suzu4x4 napisał:

, jedną z usterek było przetarcie bolca o który zamyka się tylny zamek (drzwi mi się otworzyły w czasie jazdy) więc jak obciążysz jeszcze dodatkowo tylne drzwi rowerami to zwróć szczególną uwagę na stan zawiasów i bolca o który rygluje się zamek  tylnych drzwi

Miałeś rację co do obciążenia drzwi , kłopot z zamykaniem przy założonych rowerach ,

 

W dniu 5.02.2019 o 18:18, danielpoz napisał:

Tak jak pisze Suzu, uważaj na zawiasy i mocowania zamków. Przerobiłem takie trzy sztuki, dokładnie takie modele. W każdym występuje podobny problem i z czasem drzw lekko opadają.

Na szczęście nie opadły , ale zmusiło mnie do wymyślenia innego mocowania bagażnika i efekt jest taki , zamocowany do nadwozia pod dolny zawias i haka , odchyla się niezależnie i nie obciąża drzwi , stan surowy jeszcze demontaż cynkowanie i proszek i będzie cacy .

DSC_3949.JPG

DSC_3950.JPG

DSC_3951.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się uczy na błędach ,od razu tak trzeba było a nie po łatwiżnie . Inni mają na drzwiach ,czemu mam mieć inaczej i tak zrobiłem, było szybko, po 6tyś rowery pomału przechylały się w lewo. Asymetria obciążenia robi swoje , fizyki się nie  oszuka .Teraz jak widzę wyprzedzające mnie blaszaczki to widzę jak to jest żle,przed nie zwracałem uwagi ,po prostu bagażnik,teraz to widzę , prawie wszyscy mają skrzywione bagażniki , obwieszone z lewej strony, bagażnik do drzwi to pomyłka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

A teraz moją lodówkę z 230v przerobiłem na 12v , Agregat danfoss BD50F . Pół soboty pracy i jest . Smiga aż miło , i prądu nie ubywa tak jak przez przetwornicę . poprzednio pobór 60W podczas pracy i uderzenie przy starcie . Teraz między 25 -35W zależnie od nastawienia .

DSC_7390.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły laik to chyba jednak nie do końca sobie z tym poradzi.

Ja jeszcze myślę czy by sprężarki nie przesunąć poza "obrys" kabiny mieszkalnej :D

Zostałeś na tym samym gazie - czy jakaś modyfikacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wiedzy technicznej i dwie prawe ręce  trzeba mieć , w specyfikacji agregatu jest ze do 150l . Moja jest 90l z osobnym zamrażalnikiem . Przez noc od 20 do dziś 8 prądu w akumulatorach nie ubyło . Mimo pochmurnej pogody solary zdążyły uzupełnić , poprzednio nie dawały rady w tak krótkim czasie . Koszt który poniosłem to 1200 zł .Miałem wyjście kupić nowe akumulatory bo po dołożeniu wentylatora sypialni zaczoło brakować prądu . Te mają półtora sezonu za sobą i dokładanie do nich kolejnego nowego było bez sensu ,za  kasę nie wydaną na akumulatory , mam agregat .Dałem  Danfoss mimo że droższy od Akli , nieco mniejszy pobór prądu , drugie nie stać mnie na tanie części . Agregat pod r 134 , może pracować z r600a , odwrotnie nie , Chodzi o ciśnienie  pracy obydwóch gazów i oleju w agregacie .

59 minut temu, Misio napisał:

Ja jeszcze myślę czy by sprężarki nie przesunąć poza "obrys" kabiny mieszkalnej :D

Zostałeś na tym samym gazie - czy jakaś modyfikacja?

Michał ta sprężarka jest tak cicha , że żeby sprawdzić czy chodzi trzeba złapać za przewód , lub bardzo dobrze się wsłuchiwać . R600 został , kapilara została ta sama ,zmiana gazu zabawa z doborem  kapilary, ale ty to akurat wiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.